2017 2015 2013 2011 2009 2007 2005 2003 2001 1999

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

PROGRAMI


 
26 KASIM 2008 ÇARŞAMBA

 
Fuar Açılış Töreni

 

12.00

12.45


 
Panel: Yeni ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları

 

 
Başkan: Elk. Müh. Emir Birgün (TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi)

 

14.30

17.30


 
Kayıt

 

17.00

19.00


 
Kokteyl

 

19.00

21.00


 
27 KASIM 2008 PERŞEMBE

 
Açılış Konuşması: “Üniversite-Sanayi İşbirliği”- Prof. Dr. Hamit SERBEST, Çukurova Üniversitesi

 

09.00

10.30


 
Çay-Kahve Arası

 

10.30

11.00


 
Çağrılı Konuşmalar: “Akademide Teknolojinin Kötüye Kullanımı, Bilişim Suçları, Güncel ve Geçmişteki Örnekler”

 

11.00

12.40

Prof. Dr. Atilla BİR, İTÜ

11.00

12.40

Başkomiser Dinçer AY, İstanbul Emniyet Müdürlüğü

11.00

12.40

Prof. Dr. Tayfun AKGÜL, İTÜ

 
Öğle Yemeği

 

12.40

14.00


 
Oturum: A1 Elektrik Makinaları (1)

 

14.00

15.40

Dahili Sürekli Mıknatıslı Motor ve Mil Duyargasız Denetimi
Ömer Göksu, Ahmet M. Hava

14.00

15.40

Sabit Mıknatıslı Disk Motorlarda Mıknatıs Kaykı Etkisi
Metin Aydın

14.00

15.40

Özel Uygulamalar İçin DC ve AC Sürekli Mıknatıslı Motorların Optimum Elektromanyetik Tasarımı
Metin Aydın

14.00

15.40

Sabit Mıknatıslı Senkron Motorun Alan Yönlendirmeli Kontrolü ve Simülasyonu
Fatih Alpaslan Kazan, Osman Bilgin

14.00

15.40

PIC Tabanlı Fırçasız DC Motor Sürücüsü Tasarımı
Ömer Aydoğdu, Mert Bayer

14.00

15.40

Denetimli Doğrultucu ile Beslenen DA Motor İçin Kritik Tetikleme Açısının Yapay Sinir Ağı Kullanılarak Belirlenmesi
Mehmet Zeki Bilgin, Altuğ Engin

 
Oturum: B1 Devreler ve Sistemler

 

14.00

15.40

Pasif Tek Kapılıların Karışık Toplu ve Dağılmış Elemanlı Devre Modelleri
Metin Şengül

14.00

15.40

Elektronik Olarak Ayarlanabilen Translineer Temelli Yüzen Pozitif Direnç
Sezai Alper Tekin, Hamdi Ercan, Mustafa Alçı

14.00

15.40

Tümleştirmeye Uygun Kaotik Osilatör Tabanlı Rastgele Sayı Üreteci
Vedat Tavas, Ahmet Şamil Demirkol, Selçuk Kılınç, Serdar Özoğuz, Ali Toker, Ali Zeki

14.00

15.40

Mikrodenetleyici Tabanlı Programlanabilir Kaotik İşaret Üreteç Tasarımı
Ümüt Mutlu, Recai Kılıç

14.00

15.40

AMIS 0.5 µ Mikron Teknolojisiyle Digital Ayarlı Düşük Frekanslı Osilatör
Fırat Kumru, Mutlu Avcı

 
Oturum: C1 Bilgisayar Yazılımı

 

14.00

15.40

Çok-Amaçlı Genetik Algoritma Kullanarak Anlaşılırlığı Yüksek Bulanık Sınıflandırıcı Kuralların Çıkarılması
Mehmet Kaya, Ulaş B. Baloğlu, Bilal Üstündağ

14.00

15.40

Anlamsal Web'de Ontoloji Tabanlı Politikaların Kullanımı
Özgü Can, Murat Osman Ünalır

14.00

15.40

SınavYazar: İlköğretim için Otomatik Sınav ve Çözüm Üretme Aracı
Zeynep Orhan, Ceydanur Öztürk, Nihal Altuntaş

14.00

15.40

Foton Haritalama Algoritmasının Evrensel Aydınlatma Amaçlı Paralelleştirilmesi
Yusuf Yavuz, Süleyman Tosun

14.00

15.40

Optik Çoğuşma Anahtarlamalı Ağlarda Çoğuşma Oluşturma Yöntemlerinin Başarıma Etkisi
M. Ali Aydın, A. Halim Zaim, Özgür Can Turna

14.00

15.40

İlgiye Yönelik Yaklaşımla Yazılım Geliştirme
Oytun Kurtar, Oya Kalıpsız

 
Oturum: A2 Küçük Ölçekli Hidrolik Santrallar

 

14.00

15.40

Nehir-Tipi Hidroelektrik Santrallerin Kararlı ve Güvenli Çalışma Sınırlarını Belirleyen Faktörler
Mahmut Erkut Cebeci, Osman Bulent Tör, Oğuz Yılmaz, Abdullah Nadar, Erdoğan Güner

14.00

15.40

Küçük Hidrolik Santrallerin Projelendirilmesinde Göz Önünde Bulundurulması Gereken Bazı Temel Hususlar
Erdoğan Güner, Osman Bülent Tör, Müfit Altın, Abdullah Nadar

14.00

15.40

Küçük Hidrolik Santralleri için Geliştirilen bir "SCADA" Sistemi: HESKON
Abdullah Nadar, Erdoğan Güner, Osman Bülent Tör

14.00

15.40

Hidroelektrik Santral (HES) Otomasyonu İçin Ethernet Tabanlı Bir Haberleşme Alt-Sistemi Tasarımı
Muhammed Raşid Paç, Abdullah Nadar

14.00

15.40

IEC 61850 Standardı ve Hidroelektrik Santrallerin Otomasyon Sistemlerine Uygulanması
Doğan Gezer, Abdullah Nadar, Nevzat Özay

 
Çay-Kahve Arası

 

15.40

16.00


 
Oturum: A3 Enerji Üretimi, İletimi ve Dağıtımı (1)

 

16.00

17.40

İletim Hatlarında Güç Akışının Bulanık Mantık Tabanlı Birleşik Güç Akış Kontrolcüsü ile Denetimi
Lütfü Sarıbulut, İlyas Eker, Mehmet Tümay

16.00

17.40

İki Bölgeli Güç Sisteminde Parçacık Sürüsü Algoritması İle Yük-Frekans Kontrolü Optimizasyonu
Haluk Gözde, İlhan Kocaarslan, M. Cengiz Taplamacıoğlu, Ertuğrul Çam

16.00

17.40

STATCOM için Bulanık Mantık Denetleyici
Kenan Yanmaz, İsmail Hakkı Altaş

16.00

17.40

Yeni Bir STATCOM Modeli ve PI ve Bulanık Mantık Denetimi
Hasan Dirik, Muammer Özdemir

16.00

17.40

Üç Evirici Ünitesiyle Oluşturulan Dağınık Güç Sistemi
Koray Şener Parlak, Mehmet Özdemir, Mehmet Timur Aydemir

16.00

17.40

Dağıtılmış Üretim Kaynağı İçeren Dağıtım Sistemlerinde Sürekli Durum ve Kısa Devre Analizi
Fatih. M. Nuroğlu, Ayşen Basa Arsoy

 
Oturum: B2 Elektronik

 

16.00

17.40

Yüksek Başarımlı CMOS Farksal Akımlı Geçiş İletkenliği Kuvvetlendiricisi Tasarımı
Fırat Kaçar, Hakan Kuntman

16.00

17.40

Tek Tranzistorlu Dağılmış Parametreli Kuvvetlendirici
Mustafa Saygıner, Metin Yazgı, Hakan Kuntman

16.00

17.40

Genetik Algoritma ile MOS Parametrelerinin Belirlenmesi ve Optimizasyonu
M. Emin Başak, Ayten Kuntman, Hakan Kuntman

16.00

17.40

Güç MOSFETlerinde Elektriksel Aşırı Gerilim Kaynaklı Eşik Gerilimi ve Mobilite Değişimlerinin İncelenmesi
Yasin Özcelep, Ayten Kuntman, Hakan Kuntman

16.00

17.40

HSA ile Sayısal Görüntülerde Kenar Çıkarımı için Parçacık Sürüsü Optimizasyon Algoritması Tabanlı Şablon Katsayısı Öğrenimi
Enis Günay, Alper Baştürk, Hilal Benli

16.00

17.40

Kazancı ve Gürültüsü Uyumlaştırılmış İkinci Harmonik Pompalamalı SIFIR-AS Karıştırıcı
Bülent Yağcı, Osman Palamutçuoğulları

 
Oturum: C2 Bilgisayar Uygulamaları

 

16.00

17.40

Yonga Üstü Heterojen Çok İşlemciler için Enerji Verimli İş Parçacığı Eşlemesi
Süleyman Tosun, Yusuf Tavuz

16.00

17.40

SIFT Metodu ile Hedef Takibi
Nazım Özgen, Müzeyyen Sarıtaş

16.00

17.40

İnersiyal Algılayıcı Tabanlı Hareket Yakalama
Tuba Kurban, Erkan Beşdok

16.00

17.40

Seramik Karo Kalitesinin Görsel Parametrelere Göre Değerlendirilmesi
Mehmet Ali Salahlı, Vildan Bayram, Utku Bayram

16.00

17.40

Web Tabanlı Dağıtım Sistemleri Güç Akış Analiz Programı
Mustafa Ünal, Tuba Gözel, Mehmet Hakan Hocaoğlu, Ulaş Eminoğlu

 
Oturum: A4 Güç Elektroniği (1)

 

16.00

17.40

Yük Akım Harmoniklerinin ve Şebeke Gerilim Çökmelerinin Birleşik Güç Kalitesi Düzelticiyle Düzeltimi
Ahmet M. Hava, Osman Selçuk Şentürk

16.00

17.40

Birleşik Güç Kalite Düzenleyicisi (UPQC) Denetim Algoritmasının Geliştirilmesi ve PSIM Ortamında Simülasyonu
Metin Kesler, Engin Özdemir

16.00

17.40

Düşük Maliyetli DSP Uygulama Geliştirme Kartının Tasarımı ve Güç Sistemlerinde Harmonik Analizin Gerçekleştirilmesi
Metin Kesler, Metin Sunan

16.00

17.40

Genelleştirilmiş Aktif Olmayan Güç Teorisi ile Birleşik Seri-Paralel Aktif Filtre Sisteminin Denetimi
Mehmet Uçar, Şule Özdemir, Engin Özdemir

16.00

17.40

Adaline Tabanlı Yapay Sinir Ağlarına Dayanan Uyarlamalı Gürültü Giderici Yöntemi ile Paralel Aktif Güç Filtresi Denetimi
Baran Hekimoğlu, Nurettin Abut

 
28 KASIM 2008 CUMA

 
Oturum: A5 Yenilenebilir Enerji Kaynakları (1)

 

09.00

10.40

A5 Yenilenebilir Enerji Kaynakları (1)
Mahmut Turhan

09.00

10.40

PEM Tipi Yakıt Hücresi Sisteminde Kullanılan Kompresör Modelinin Adaptif Denetleyici ile Kontrolü
Yavuz Eren, Levent Ucun, Haluk Görgün, İbrahim Beklan Küçükdemiral, Galip Cansever

09.00

10.40

Rüzgar Enerjisi Potansiyelinin Belirlenmesi
Ayhan Albostan, Levent Eren, Yalçın Çekiç

09.00

10.40

Rüzgar/Fotovoltaik Karma Sisteminden Beslenen DA Yükler için Üç Çevrim Destekli PID Denetleyici
Emre Özkop, İsmail H. Atlaş, Adel M. Sharaf

 
Oturum: B3 Elektromanyetik Alanlar ve Mikrodalga Tekniği

 

09.00

10.40

Anten Uygulamalarına Yönelik Diferansiyel Evrim Algoritması İçin Performans Artırımı
Ertuğrul Aksoy, Erkan Afacan

09.00

10.40

Dikdörtgen Dielektrik Rezonatör Antenin Rezonans Frekansının Basit ve Güvenilir Hesabı
Çiğdem Seçkin Gürel, Hayriye Coşar

09.00

10.40

Dairesel Mikroşerit Antenlerin Yama Yarıçapının Çeşitli Algoritmalarla Optimize Edilen Bulanık Mantık Sistemine Dayalı Uyarlanır Ağlar İle Hesaplanması
Kerim Güney, Nurcan Sarıkaya

09.00

10.40

WLAN Uygulamaları için Yarık-Halka Monopol Anten Tasarımı
S. Cumhur Başaran, Yunus E. Erdemli

09.00

10.40

2.4 GHz'de Yüksek Kazançlı Mikroşerit Yama Anten Tasarım ve Gerçekleştirimi
Alper Yıldırım, H. Bülent Yağcı, Selçuk Paker

09.00

10.40

GPS Helis Anten Tasarımı
Eda Konakyeri, Selçuk Paker, Osman Palamutçuoğulları

 
28 KASIM 2009 CUMARTESİ

 
Oturum: A6 Güç Elektroniği (2)

 

09.00

10.40

ZCZVT Darbe Genişlik Modülasyonlu Eviricilerde Yumuşak Anahtarlama Karakteristikleri ve Güvenilirlik Yöntemleri
Mustafa Nil, Metin Nil, Bekir Çakır, Murat Sönmez

09.00

10.40

Evirici Topolojileri ve Gelişimleri Üzerine Bir İnceleme
İlhami Çolak, Ersan Kabalcı

09.00

10.40

Bir Fazlı 7-Seviyeli Evirici Tasarımı ve Uygulaması
Ersoy Beşer, Birol Arifoğlu, Sabri Çamur, Esra Kandemir Beşer

09.00

10.40

MATLAB Tabanlı Bir Enerji Kalitesi Simülatörü
İbrahim Sefa, Necmi Altın, Erdem Asa

 
28 KASIM 2008 CUMA

 
Oturum: E1 Bilgisayar - Diğer Konular

 

09.00

10.40

S-kutularının Kriptografik Özellikleri
Bora Aslan, M. Tolga Sakallı

09.00

10.40

Tersine Mühendislik Yöntemlerini Kullanarak µNET Çevrelerinde Kaynak Koda Dönüşüm ve Dosya Sistemi İşlemlerinin Kontrolü
Salih Aras, Hüseyin Pehlivan

09.00

10.40

Çoklu Etmen Tabanlı Trafik Yönetim Sistemi
Kadriye Soysal, Muhammet Balcılar, A. Coşkun Sönmez

09.00

10.40

Metin Madenciliği ile Soru Cevaplama Sistemi
Sevinç İlhan, Nevcihan Duru, Şenol Karagöz, Merve Sağır

09.00

10.40

Ferromanyetik Dolgulu Yatakların Mıknatıslanma Özelliklerinin İncelenmesi
Teoman Karadağ, Zehra Yıldız, Teymuraz Abbasov

09.00

10.40

YSA'ların Voronoi Diyagramıyla Yapılandırılması
Enver Yağcı, Şeref Naci Engin, İbrahim İ. Esat

 
Öğle Yemeği

 

12.40

14.00


 
Sosyal Etkinlik

 

14.00

18.00


 
29 KASIM 2008 CUMARTESİ

 
Oturum: A9 Enerji Üretimi, İletimi ve Dağıtımı (2)

 

09.00

10.40

Kısa Dönemli Hidrotermal Planlama Probleminin Çözümü İçin Revize Hızlı Evrimsel Programlama Yöntemi
Fatih Mecitoğlu, Belgin Türkay, Saim Baran

09.00

10.40

İletim Hatlarında Radyal Tabanlı Fonksiyon Ağları ile Arıza Tespiti
Sami Ekici, Selçuk Yıldırım, Mustafa Poyraz

09.00

10.40

Elektrik İletim Sistemlerinin Kontrollü Bölgesel İşletimi İçin Sistem Ayırma Stratejilerinin İncelenmesi
Okan Uslu, Mustafa Bağrıyanık

09.00

10.40

Termik Santralların Kontrol Sistemlerinde Teknolojik Gelişmeler ve Verimlilik
Hasan Tiryaki, Mehmet Bulut, İlhan Kocaarslan, M. Cengiz Taplamacıoğlu

09.00

10.40

Termik Üretim Birimlerinden Oluşan Çevresel-Ekonomik Güç Dağıtım Probleminin Genetik Algoritma Yöntemiyle Çözümü
Celal Yaşar, Serdar Özyön, Hasan Temurtaş

09.00

10.40

Enerji Özyeterlik Düzeylerinde Kaydedilen Gelişmelerin Bölgeler ile Ülkeler Ayrımında Analizi
Nazif Hülagü Sohtaoğlu, Yusuf Cansın

 
Oturum: B5 Haberleşme Tekniği ve Sistemleri Opto Elektronik

 

09.00

10.40

Akıllı Antenlerde CM ve LS-CM Algoritmalarının Başarımlarının Değerlendirilmesi
Aybike Kocakaya, Hasan Dinçer

09.00

10.40

WiMAX sisteminde OFDM iletimi
Erkan Vural, Hasan Dincer

09.00

10.40

MC-CDMA Sistemlerde Zaman Paylaşımlı Atlamalı İletişim
Erdoğan Aydın, Gökhan Çam, Nihat Kabaoğlu

09.00

10.40

Kablosuz Algılayıcı Ağ Uygulaması: İdeal İzleme
Zana Okçuoğlu, İsmail Ertürk, Alper Karahan

09.00

10.40

Skipjack Şifreleme Algoritması Kullanarak Gecikme Duyarlı ve Enerji Etkin Kablosuz Algılayıcı Ağ Güvenlik Hizmeti
Necla Bandırmalı, İsmail Ertürk, Celal Çeken, Cüneyt Bayılmış

09.00

10.40

Akım Algılayıcı Uygulaması için Manyeto-Optik Ölçüm Düzeneği
Özer Öneren, Yavuz Öztürk

 
Oturum: D1 Diğer Konular

 

09.00

10.40

Holografik İnterferometri Kullanarak Yüzey Sapmalarının ve Titreşimlerin İncelenmesi
Muharrem Bayraktar, Meriç Özcan

09.00

10.40

Hibrid Araç Bileşenlerinin Gelişimi
İlker Özelgin, Murat Yıldırım

09.00

10.40

Bilgi Güvenliğinde Uygun Risk Analizi ve Yönetimi Yönteminin Seçimi İçin Bir Yaklaşım
F. Özden Aktaş, İbrahim Soğukpınar

09.00

10.40

Bilgi Güvenliği Politikasının Uygulama Başarısını Artırmak İçin Yeni Bir Yaklaşım
F. Özden Aktaş, Rahim Karabağ, Türker Akyüz, Alper Uğur, Hidayet Takçı, İbrahim Soğukpınar

09.00

10.40

Jet Çevrimli Biyoreaktörde O2 Tüketiminin Lyapunov Tabanlı Dogrusal Olmayan Denetleyici ile Kontrolü
Fatma Yıldız, İbrahim Alışkan, Şeref Naci Engin

 
29 KASIM 2009 PAZAR

 
Oturum: E3 Güç Sistemleri

 

09.00

10.40

Güç Sistemlerindeki Dalga Şekli Bozukluklarının Tespiti
Sertaç Bayhan, Derya Yılmaz

09.00

10.40

Reaktif Güç Kompanzasyonu Uygulamalarının Eğitim Amaçlı Benzetimi
İlhami Çolak, Orhan Kaplan, Ramazan Bayındır, Hüseyin Kundakoğlu

09.00

10.40

Erişim Kurallı Kayma Kipli Güç Sistemi Stabilizatörünün Tasarımı
Mustafa Nalbantoğlu, Ahmet Orhan, M. İlyas Bayındır

09.00

10.40

Rüzgar Enerjisi İle Gebze'de Bir Evin Elektrik İhtiyacının Karşılanması
Cihan Gökçöl, Erkan Sunan, Bahtiyar Dursun

09.00

10.40

ADVISOR ile Otomotiv Elektrik Sistemlerinin Benzetişimi ve Analizi
Ayşe Ergün Amaç, Yusuf Gürcan Şahin, Faruk Aras

09.00

10.40

Elektrikli Araçlarda Kullanılan Lityum-Polimer Aküler İçin Bir Şarj Cihazı Tasarımı
Tufan Kayıklı, Abdulkadir Balıkçı

09.00

10.40

Statik Elektrik Problemlerinin Çözümünde Sonlu Elemenlar Methodu (FEM) Analizinin Önemi
N. Füsun Serteller

09.00

10.40

14 kV Darbe Gerilimi Üreteci Tasarımı ve Yapımı
Özcan Kalenderli, Ersin Ok, Selçuk Çelebi

 
29 KASIM 2008 CUMARTESİ

 
Çay-Kahve Arası

 

10.40

11.00


 
Oturum: A10 Enerji Üretimi, İletimi ve Dağıtımı (3)

 

11.00

12.40

Çarpıklık ve Basıklık Katsayılarının Güç Kalitesi Bozunumlarının Oluşum Yerine Göre Değişimi
Çağrı Kocaman, Muammer Özdemir

11.00

12.40

Empedans Devreleri Yaklaşımıyla Harmonik Kaynağının Yerinin Saptanması
Oben Dağ, Canbolat Uçak, Ömer Usta

11.00

12.40

Bir Tekstil Endüstrisinde Enerji Kalitesi Ölçümleri ve Enerji Kalitesizliğinin Tesise Maliyeti
Feridun Koçyiğit, Ertan Yanıkoğlu, A. Serdar Yılmaz, Mehmet Bayrak

11.00

12.40

Harmonik Üreten Yükler için Yeni Bir Model
Murat Erhan Balcı, Özgür Karacasu, Dinçer Öztürk, Mehmet Hakan Hocaoğlu

11.00

12.40

34.5 / 0.6 kV'luk Bir Orta Gerilim Transformatör Merkezindeki Elektromanyetik Alan Değerlerinin İncelenmesi
İlhan Koşalay, İlhami Çolak

11.00

12.40

Hava ve Su Ortamında Yer Alan Alçak Gerilim Güç Kablolarında Akım-Sıcaklık İlişkisinin İncelenmesi
Murat Karahan, H. Selçuk Varol, Özcan Kalenderli

 
Oturum: B6 İşaret İşleme Algılayıcılar, Dönüştürücüler ve Ölçme

 

11.00

12.40

Mitral Kapak Doppler İşaretlerinin Bulanık Kümeleme İle Sınıflandırılması
Nazan Bayrakcı, Necaattin Barışçı

11.00

12.40

EMG İşaretlerinin Genetik Algoritmalar ve Çok Katmanlı Yapay Sinir Ağı ile Sınıflandırılması
Ayhan Yüksel, Mehmet Korürek

11.00

12.40

Konuşmacı Tanıma Sistemi için Yeni Bir Sınıflandırıcı
Figen Ertaş, Cemal Hanilçi

11.00

12.40

Au/n-Si Schottky Diyod Fabrikasyonu ve Sıcaklık Ölçüm Sensörü Olarak Kullanımı
Şahin Çevik, Erhan Giran, Sami Diblan, Hasan Efeoğlu

11.00

12.40

Matris Temas Sensör Dizinleri Kullanarak Ayak-Basınç Profilinin Çıkartılması
Osman Çelen, Mahmut Özer

11.00

12.40

Ultrasonik Temizleme Makineleri İçin Mikrodenetleyici Tabanlı Üreteç Tasarımı
Mehmet Yakut, Cemile Tangel, Ali Tangel

 
Oturum: D2 Otomasyon ve Kontrol

 

11.00

12.40

pH Prosesinin Lyapunov Tabanlı Non-lineer Denetleyici ile Denetimi
İbrahim Alışkan, Kayhan Gülez, Galip Cansever

11.00

12.40

PLC VE SCADA Kullanarak Bir İrmik Üretim Sisteminin Otomasyonu
İlteriş Mirzaoğlu, Müzeyyen Sarıtaş

11.00

12.40

Bir Entegre Et Tesisinde SCADA Tabanlı Endüstriyel Kontrol Uygulaması
Ömer Aydoğdu, M. Günkut Hasırcı, Hasan Akçay

11.00

12.40

Raylı Toplu Taşıma Araçları için bir Elektronik Seyir Defteri ve Yolcu Bilgilendirme Sistemi
M. Baki Gündüz, H. Hüseyin Erkaya

11.00

12.40

Petri Ağları ile Demiryolu Anklaşman ve Sinyalizasyon Tasarımı
Mustafa Seçkin Durmuş, Mehmet Turan Söylemez

 
Oturum: E4 Elektrik Makinaları

 

11.00

12.40

Düşük Güçlü Uygulamalar için Konvansiyonel Senkron Generatörler ile Sürekli Mıknatıslı Senkron Generatörlerin Karşılaştırılması
Yasemin Öner, Selin Özçıra, Nur Bekiroğlu

11.00

12.40

Sürekli Mıknatıslı Doğru Akım Motorları İçin Akım Gözetleyici ve Hız Kestirimi
Kamil Orman, Adnan Derdiyok

11.00

12.40

Güç Kalitesi Bozucusu Jeneratörü: Teorisi ve Simülasyonu
Lütfü Sarıbulut, Serkan Yüzbaşıoğlu, M. Emin Meral, Ahmet Teke, Mehmet Tümay

11.00

12.40

DA-DA Buck Dönüştürücü Tasarımı ve Gerçeklenmesi
Satılmış Ürgün, Tarık Erfidan, Nasır Çoruh

11.00

12.40

DA-DA Boost Dönüştürücü Tasarımı ve Gerçeklenmesi
Nasır Çoruh, Tarık Erfidan, Satılmış Ürgün

11.00

12.40

Tam Köprü PSPWM DC-DC Dönüştürücülerin Karşılaştırılması
A. Faruk Bakan, Hacı Bodur, İsmail Aksoy, Nihan Altıntaş

 
00 0000 SALI

 
Öğle Yemeği

 

12.40

14.00


 
29 KASIM 2008 CUMARTESİ

 
Oturum: A11 Elektrik Makinaları (2)

 

14.00

15.40

Doğrusal Hareketli Asenkron Motor Sürücülü Mekanik Osilatör ve Evirici ile Kontrolü
Murat Küçükali, Ömür Akyazı, Adem Sefa Akpınar

14.00

15.40

Üç Etkili Lineer Asenkron Motorun Matlab/Simulink ile Modellenmesi
Berrin Süslüoğlu, Vedat M. Karslı

14.00

15.40

Üç Fazlı Asenkron Motor Tasarımı ve FFT Analizi
Murat Tezcan, Asım Gökhan Yetgin, A. İhsan Çanakoğlu, Mustafa Turan

14.00

15.40

Asenkron Motorlarda Kırık Rotor Barı Arızası Analizi İçin Bir Deney Seti Geliştirilmesi
M. Murat Tezcan, A. İhsan Çanakoğlu

14.00

15.40

PLC Tabanlı AC Servomotorun Konum ve Hız Denetimi
İsmail Coşkun, Mehmet Fatih Işık

14.00

15.40

Klasik ve Karşıt Kuplajlı Anahtarlamalı Relüktans Motorlarda Geometrik Parametrelerin Çıkış Performansına Etkileri
Murat Ayaz, Kadir Yılmaz

 
Oturum: B7 İşaret İşleme

 

14.00

15.40

Kısmi Türevsel Denklemlerle Gri Ölçekli İmge Düzenlileştirme
Bekir Dizdaroğlu

14.00

15.40

Resim Ayrılmalarını Akıllı Onarma
Bekir Dizdaroğlu

14.00

15.40

Akustik Sualtı İletişimi DSP Uygulaması
Murat Kuzlu, Erdinç Çekli, Ertan Uysal

14.00

15.40

Çift Görüntüler ve Aydınlatma Etkileri
Zafer İşcan

14.00

15.40

SDFM Yayınım Verilerindeki Bant İçi Girişimi Bastırmada Prony Yönteminin Kullanımı
Gaye Yeşim Taflan, Hülya Gökalp

14.00

15.40

Biyolojik Nöral Ağda Ağ Topolojisi ve İyon Kanal Gürültüsünün Uzaysal Senkronizasyona Etkileri
Muhammet Uzuntarla, Mahmut Özer

 
Oturum: D3 Otomasyon ve Kontrol - Mekatronik ve Robot Bilimi

 

14.00

15.40

Bulanık-PID Kontrolör Parametrelerinin Diferansiyel Gelişim Algoritması ile En Uygulanması
Ahmet Cihan, Cihan Karakuzu

14.00

15.40

RFID Sistemlerinde Kullanılan Yapılar ve Örnek Bir RFID Sistem Tasarımı
Mehmet Erkan Yüksel, Abdül Halim Zaim

14.00

15.40

Gömülü Kontrolör ile Sera İklimlendirme Sisteminin Bulanık Kontrolü
Hakkı Soy, Ersen Yılmaz, Yusuf Dilay

14.00

15.40

İnsansı Robotun Kontrol Sistem Dizaynı
Davut Akdaş, Sabri Bicakcı

14.00

15.40

Gezgin Robotlar için Çok Kameralı Konumlandırma Sistemi
Oğuzcan Dobrucalı, Alpaslan Yufka, Burak Kaleci, Metin Özkan, Osman Parlaktuna

 
Oturum: E5 Elektronik - Devreler ve Sistemler

 

14.00

15.40

Genetik Algoritmaların Butterworth IIR Sayısal Filtrelerde Kullanımı
Turgay Kaya, Melih Cevdet İnce

14.00

15.40

Güvenli Elektronik Posta Sistemi PGP'nin FPGA Üzerinde Tasarımı ve Gerçeklenmesi
Vijlan Çelik, Berna Örs Yalçın

14.00

15.40

Kazancı Sayısal Olarak Ayarlanabilir Akım Kuvvetlendiricisi Tasarımı ve Bandgeçiren Süzgeç Uygulaması
Serhan Yamaçlı, Mutlu Avcı, Murat Aksoy

14.00

15.40

Gelişmiş Şifreleme Standardının - AES - FPGA Üzerinde Gerçeklenmesi
K. Volkan Dalmışlı, Berna Örs Yalçın

14.00

15.40

GaN/In0.2Ga0.8N/GaN Tekli Lazer Diyotunun TE Modunda Elektrik ve Manyetik Alanlarının İncelenmesi
Mehmet Ünal, Mustafa Temiz

14.00

15.40

Mikrodenetleyici Tabanlı Bir Gerçek Etkin Değer Ölçüm Sistemi Uygulaması
Çetin Gençer, Serkan Gürkan

14.00

15.40

Yapay Sinir Ağı ile Kapasitif MEMS İvme Ölçerin Rezonans Frekansı Kestirimi
Zehan Kesilmiş, Mutlu Avcı, Murat Aksoy

 
Çay-Kahve Arası

 

15.40

16.00


 
Oturum: A12 Elektrik Makinaları (3)

 

16.00

17.40

Güç Transformatörlerinin Isıl Modellenmesi ve Farklı Yükler Altındaki Cevabının İncelenmesi
Yusuf Çilliyüz, Yunus Biçen, Faruk Aras

16.00

17.40

Genetik Algoritma ile Kuru bir Trafonun Maliyet Optimizasyonu
Mehmed Çelebi

16.00

17.40

Mikrodenetleyici Tabanlı Bir Elektrofüzyon Kaynak Makinesi Uygulaması
Çetin Gençer, Serkan Gürkan

16.00

17.40

Ayrık Çift Tekerlekten Tahrikli Elektrikli Araçlar için Bulanık Mantık Denetimli Elektronik Diferansiyel Sistemi
Emre Özkop, H. İbrahim Okumuş, İsmail H. Altaş

16.00

17.40

Enerji Saklayabilen Moment Kontrol Jiroskoplarında (ESMKJ) Kullanılan Aktif Manyetik Rulmanların Enerji Tüketimi
Kutlay Aydın, Mehmet Timur Aydemir

 
Oturum: A13 Yüksek Gerilim Tekniği ve Elektriksel Malzemeler

 

16.00

17.40

Polimerik Yalıtkanlarda Yüzey Özelliklerinin Temas Açısı ile İncelenmesi

16.00

17.40

380 kV V - Askı Takımlarının Alternatif Gerilim Performansına Korona Halkalarının Etkisinin İncelenmesi
Suat İlhan, Aydoğan Özdemir

16.00

17.40

Kablo Eklerinde Elektrik Alan Dağılımının Sonlu Elemanlar Yöntemi ile İncelenmesi
Suna Bolat, Özcan Kalenderli

16.00

17.40

Genetik Algoritmalar ile Adım ve Dokunma Gerilimi Kontrolünde Bakır, Alüminyum ve Çelik Özlü Alüminyum İletkenli Topraklama Ağı Karşılaştırması
Barış Gürsu, Melih Cevdet İnce

 
Oturum: D4 Akıllı Sistem Uygulamaları

 

16.00

17.40

Akıllı Ev Sistemlerinde Ethernet Üzerinden Cihaz Kontrolü ve İzlenmesi
Okay Tosunoğlu, Mehmet Göktürk

16.00

17.40

Mikrokontrollör ile Akıllı Ev Otomasyonu ve Bilgisayar Arayüzü
Levent Birgül, Galip Cansever

16.00

17.40

Geometrik Düzeltme ve Gabor Filtreleriyle Araç Plaka Tespiti
Muhammet Balcılar, Ahmet Coşkun Sönmez

16.00

17.40

Bulanık-Sinir Ağı Yapısı İçin Yeni Bir Karma Yaklaşım
Canan Şenol, Tülay Yıldırım

16.00

17.40

Parçacık Sürü Optimizasyonu Tabanlı Evirici Tasarımı
Ozan Der, Revna Acar Vural, Tülay Yıldırım

 
Oturum: E6 Haberleşme - İşaret İşleme - Biyomedikal

 

16.00

17.40

Optiksel Telsiz ile İletişimin Orta Anadolu'da Kullanım Olasılığının Araştırılması
Arseli Uyanık, Deniz Karaçor, Faruk Özek, Filiz Sarı

16.00

17.40

WiMAX Sisteminin Throughput Başarımının Analizi
Aysel Şafak, Barbaros Preveze

16.00

17.40

Farklı Şebekeler Üzerinden Uçtan Uca Emniyetli Haberleşmede Sinyalleşme
Orkun Dilli, Sedat Nazlıbilek, Murat Koyuncu, Nursel Akçam, Oğuz Bozoklu

16.00

17.40

Uzaktan Bakım Hizmeti Verilmesinde Yeni Kablosuz İletişim ve Bilişsel Radyo Teknolojilerinin Önemi
Cebrail Çiftlikli, A. Turgut Tuncer, A. Tuncay Özşahin, S. Murat Yesbek

16.00

17.40

Bilişsel Radyo
Didem Çolak Arslan, Serpil İlhan, Hasan Dinçer

16.00

17.40

İmge Dürtü Gürültü Süzgecinin Performansını İyileştirmek İçin Bulanık Sistem UIygulaması
Yakup Yüksel, Mustafa Alçı, Mehmet Emin Yüksel

16.00

17.40

Yürüme İşaretlerinin AR Modelleri ile ALS Hastalığının Belirlenmesi
Ömer Akgün, Hasan Demir, Aydın Akan

16.00

17.40

Doğrusal Hızlandırıcı Konumlama Sistemi Modellenmesi
Onur Koçak, Serdar Çelik, Ahmet Sertaç Sunay, İsmail Cengiz Koçum

16.00

17.40

Medikal Cihazların Elektriksel Güvenlik Ölçümlerinde, Yeni Bir Uluslararası Standart: IEC 62353
Mana Sezdi

 
Sempozyum Kapanışı ve Değerlendirme Oturumu

 

18.00

18.30


Sayfayı Yazdır



 
 
 
 

COPYRIGHT © 2005-2019 UCTEA THE CHAMBER PF ELECTRICAL ENGINEERS
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAX: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri