MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2019.2

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSI DÜZENLENECEK


ETKİNLİK

Yayına Giriş Tarihi: 16.10.2018 Güncellenme Zamanı: 16.10.2018 15:59:19 

Etkinliğin Tarihi:
20.10.2018

Etkinliğin Yeri:
0

 
Enerji Verimliliği Konferansı 20 Ekim 2018 Cumartesi günü 13.30-16.30 saatleri arasında EMO Ankara Şubesi tarafından EMO Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilecektir. Etkinlikte Arif Künar –“Enerji Verimliği ve Enerji İzleme Sistemleri”, A.Naci Işıklı – “ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi” konu başlıkları ile konuşmacı olarak yer alacaklardır.
 

Dünya enerji ihtiyacının önemli bir bölümünü karşılayan fosil yakıt rezervlerinin kullanım hızı sürekli artmakta, özellikle ülkemizde elektrik enerjisi üretiminin de önemli bir bölümü dışa bağımlı ve fosil yakıtlardan sağlanmaktadır. Ancak bu rezervlerin yerine yenisi koymanın mümkün olmadığı hepimiz tarafından da bilinen bir gerçektir. Teknolojinin gelişimiyle birlikte; daha az fosil yakıt kullanılarak, topluma daha az maliyetli enerjinin, yenilenebilir kaynaklardan üretilmesi mümkün hale gelmiştir. Bir yandan üretilen bu enerjiyle daha çok iş yapılması yönünde yeni teknolojiler geliştirilirken, diğer bir yandan da ısı, gaz, elektrik gibi tüm alanlardaki enerji kayıplarının önlenmesi ve her çeşit atığın değerlendirilmesi yönünde yeni politikalar ve stratejiler üretilmektedir.

Günümüzde tüm dünyada ortak kabul edilen gerçek en az maliyetli enerjinin, verimli kullanım sonucu tasarruf edilen enerji olduğudur. Enerji tasarrufu ile kısa ve orta dönemde ülkelerin enerji teminiyle ilgili sorunlarının çözümüne katkı sağlamak mümkünken diğer taraftan kurumsal ve bireysel tüketiciler açısından da enerjinin verimli kullanımı maliyetleri düşürmek açısından ciddi bir katkı sağlamaktadır.

Dünyada özellikle de Avrupa Birliği ülkelerinde enerji verimli teknolojilerin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması için devlet eliyle yasal düzenlemeler yapılması ve halkın bilgilendirilmesinin yanı sıra bu anlamda ekonomik teşvikler de sürdürülmektedir. Ülkemizde enerji verimliliği konusu, enerji sektörünün arz politikaları arasında yer almadığı gibi enerji sektörü yatırımları arasında da ne yazık ki yer almamaktadır. Geçtiğimiz Mart ayında açıklanan Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı‘nın da mevcut ekonomik durum doğrultusunda özellikle kamu tarafında uygulamasının yakın zamanda başlatılmasının mümkün olmadığı görülmektedir. 

 

 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri