2019 2017

   · ETKİNLİK Giriş Sayfası

İNSANLIK 2.0 - BİYOLOJİSİ DEĞİŞEN İNSANA DOĞRU


18.05.2019 - 18.05.2019 (Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi)

 

Haberler

KONFERANS PROGRAMI YAYINLANDI 21.02.2019

    

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından `Geleceğin Teknolojileri` üst başlığı altında 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi`nden `İnsanlık 2.0-Biyolojisi Değişen İnsana Doğru` başlıklı konferans düzenlenecektir. Ülkemizin bu alandaki çalışan en önemli araştırmacılarını ve bilim insanlarını bir araya getirmesi hedeflenen etkinlikte, günlük hayatımızın bir parçası olmaya aday “yapay organ” ve “yapay uzuv” geliştirilmesine yönelik yeni çalışmalara ilişkin bilgiler sunulacak. Etkinlik programına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

 

Genel Bilgiler

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından "Geleceğin Teknolojileri" üst başlığı altında 18 Mayıs 2019 Cumartesi günü Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi`nden "İnsanlık 2.0-Biyolojisi Değişen İnsana Doğru" başlıklı konferans düzenlenecektir. 

"Geleceğin Teknolojileri" başlığı altından 2017 yılında "Turing`den Geleceğe Yapay Zeka Konferansı gerçekleştirilmişti. EMO üyelerinin yanında akademisyenler, öğrenciler ve konuyla ilgili diğer meslek gruplarını bir araya getiren Yapay Zeka Konferansı, kayıtlı 1650 kişi tarafından ilgiyle takip edilmişti. "İnsanlık 2.0-Biyolojisi Değişen İnsana Doğru" başlıklı konferans ise mühendisler ve hekimlerin ortak faaliyetler yürüttüğü ve yakın gelecekte yoğunlaşacak bir çalışma alanına odaklanıyor. EMO üyesi biyomedikal ve elektronik mühendislerinin yürüttüğü çalışmalarla şekillenen geleceğe kuşbakışı bir ufuk turu atılmasını sağlayacak olan etkinlikte, gelecekte insanlığın hizmetine sunulacak yeni teknolojilere ilişkin sunumlar yer alacaktır. 

Ülkemizin bu alanda çalışan en önemli araştırmacılarını ve bilim insanlarını bir araya getirmesi hedeflenen etkinlikte, günlük hayatımızın bir parçası olmaya aday "yapay organ" ve "yapay uzuv" geliştirilmesine yönelik yeni çalışmalara ilişkin bilgiler sunulacak. İnsan yaşamının doğrudan değiştirecek gelişmelere odaklanan konferansta, bu değişimler sonucu ortaya çıkma ihtimali yüksek olan toplumsal ve felsefi sonuçlar da irdelenecektir. 

 


 

   

 Online Kayıt: https://goo.gl/forms/6eXQfHKNFdjXAnjq2

  
 
 
 
  
 
Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri