MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO 62 YAŞINDA!


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası‘nın kuruluşunun 62. yılı nedeniyle EMO Yönetim Kurulu yazılı bir açıklama yaptı. EMO‘nun ülkenin zor koşullarına rağmen bilimsel çalışmalarını sürdürdüğü ve bu çalışmaların ülkenin ve toplumun içinde bulunduğu durumdan soyutlanamayacağı vurgulanan açıklamada, `EMO olarak bilimin ve aklın yol göstericiliğinde, insandan ve emekten yana duruşumuzla, demokrasi ve barış talep ediyoruz. Cumhuriyet‘in aydınlığı ile 62 yıldır buradayız, burada olmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz` denildi. Açıklamanın tamamına yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

undefined 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BASIN AÇIKLAMASI 

EMO 62 YAŞINDA! 

Elektrik Mühendisleri Odası olarak, kuruluşumuzun 62. yılını, coğrafyamızdaki kan, gözyaşı ve kaos ortamı içinde karşılıyoruz. Her geçen güne yeni bir bomba, yeni bir suikast yeni asker ölümleri ile uyanıyoruz. Sahibi olmadığımız bir savaşta gencecik bedenler toprağa düşüyor, izliyoruz.

İçinden geçtiğimiz bu zor koşullarda her türlü baskıya karşı Elektrik Mühendisleri Odası olarak meslektaşlarımızın ve meslek alanlarımızın sorunlarının ülke gerçeğinden ayrı tutulamayacağı bilinci içinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. EMO bünyesinde 10 ayrı mühendislik unvanı, 89 farklı iş alanı bulunmakta olup; 14 şube ve 112 temsilciliğimiz ile 60 bine yaklaşan üyemize hizmet veriyoruz. Diğer yandan mesleki alanlarımıza ilişkin sorunları, görüş ve önerilerimizi kamuoyuna bilimin yön göstericiliğinde sunmaya çalışıyoruz. Mesleki alanlarımızla ilgili dergi ve kitap gibi yayınlar çıkartıyor; kongre ve sempozyumlar düzenliyor; üyelerimize yönelik meslek içi sürekli eğitimler veriyoruz. Bu çalışmalarımızı tüm örgütsel yapımız içerisinde 65`i mühendis olmak üzere 186 çalışanımız ve üyelerimizle birlikte yürütüyoruz.

Yeni uzmanlık alanları ile giderek genişleyen örgütsel yapımızın, meslek alanlarımızın ve üyelerimizin sorunlarına yaklaşımda ortak bir aklı harekete geçirmek üzere sadece seçilen Yönetim Kurulları ile sınırlı olmayan demokratik bir çalışma anlayışını sürdürmeye özen gösteriyoruz.

Oda Tüzüğümüzde yer aldığı gibi "meslek örgütü olarak bilimi ve tekniği kamu yararına uygulama" sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Bu temel üzerinde yükselttiğimiz çalışmalarla, Odamızın dar meslekçi bir bakış açısına sıkıştırılmasına karşı çıkıyoruz. Odamızın ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik, sosyal ve siyasal gelişmelere duyarsız olması beklenemez. Demokrasinin olmadığı bir yerde bilimin gelişmesi, bu çerçevede mühendislik de dahil olmak üzere hiçbir mesleğin hakkıyla yerine getirilebilmesi mümkün değildir.

Ülkemiz hem ekonomik hem siyasal olarak derin bir açmaza sürüklenmiştir. Toplumsal gerilim giderek artmakta, ülkeyi yönetenlerin yürüttüğü siyasetin dili ve tarzı da kendisi gibi düşünmeyenlere karşı haksız ve adaletsiz bir uygulamaya dönüşmektedir. Rejim değişikliği söylemleri ile ülkemiz sonu belirsiz maceralara sürüklenmek istenmektedir. EMO olarak bilimin ve aklın yol göstericiliğinden, insandan ve emekten yana duruşumuzla, demokrasi ve barış talep ediyoruz. Cumhuriyet`in aydınlığı ile 62 yıldır buradayız, burada olmaya ve mücadele etmeye devam edeceğiz.

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

YÖNETİM KURULU

26 Aralık 2016

 

Dosyalar

(20 KB)ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 14


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri