MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 348

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

YENİ HİZMET BİNASI VE EĞİTİM MERKEZİ YÜKSELİYOR


HABER


 
Şubemizin hizmet ve eğitim merkezi olarak kullanacağı binanın yapım çalışmaları sürüyor. Üyelerin mesleki gelişimini artırmaya dönük olarak planlanan binada, konferans salonu, derslikler ve laboratuarlar da yer alacak. Çalışmalar kapsamında betonarme karkas inşaatı ile dış ve iç duvarların yapımı devam ediyor.
 

EMO İzmir Şubesi, kuruluşundan itibaren çalışmalarını Alsancak‘ta Gazi Ortaokulu‘nun karşısında yer alan Yayger Apartmanı‘nda sürdürmesinin ardından, 1993 yılında halen kullanılan Çankaya Ashan‘daki yerine taşındı. Zaman içerisinde artan gereksinimler ve hizmet içi eğitim çalışmalarının yoğunlaşmasıyla Ashan‘daki fiziki koşulların yetersiz kalması üzerine, EMO İzmir Şubesi 28. Dönem çalışmaları kapsamında 2011 yılında Bornova Ağaçlıyol‘da yer alan taşınmazı satın alınarak, Yeni Hizmet Binası ve Eğitim Merkezi için ilk adım atıldı. 

İlk olarak binanın kurulacağı alana zemin etüdü yapılarak, mimari ve statik proje çalışmaları gerçekleştirildi. Yapının, Şubenin gereksinimlerini uzun yıllar ve tam olarak karşılayacak şekilde değerlendirilmesine ilişkin üyelerin katılımıyla proje çalışması gerçekleştirildi. Proje çalışmalarının tamamlanmasın ardından 2014‘ün Mayıs ayında Bornova Belediyesi‘ne ruhsat için başvuruldu. Hazırlanan projeye ruhsat verilmesinin ardından statik, mimari, mekanik, elektrik projeleri için keşif ve şartname hazırlıkları tamamlandı. 

Hazırlık çalışmalarının olgunlaşmasının ardından mülkiyeti EMO‘ya ait olan taşınmaz için EMO ve TMMOB nezdinde girişimlerde bulunularak, yapım işlerine ilişkin onaylar alındı. Ardından EMO Genel Merkezi tarafından oluşturulan İhale Komisyonu ihale dosyasını oluşturdu. Proje kapsamında ilk olarak projenin temel üstü vizesi alımına kadar gerekli olan bölümler için 18 Ocak 2016 tarihinde ihale gerçekleştirildi.

Bornova Belediyesi tarafından Yapıyeri Kullanım ve Kot Krokisi revizyonları 31 Mayıs 2016 tarihinde onaylanmasıyla temel ve bodrum kat imalatları için yükleniciye iş başı yaptırıldı. Temel ve bodrum kat imalatlarının gerçekleştirildiği aşamada, su ve ısı izolasyon önlemleri de alındı. Temel ve bodrum kat imalatlarının kabulü için oluşturulan geçici kabul heyeti, yapı denetim şirketi temsilcileri, mimari ve statik müellif ile yüklenici firma temsilcilerinin katılımıyla, 1 Kasım 2016 tarihinde inşaat alanında incelemelerde bulunarak çalışmalar tutanakla tespit edildi. İnşaat çalışmalarının ilk etabının tamamlanmasının ardından 28 Kasım 2016 tarihinde ikinci etap için de ihale gerçekleştirildi.  

İhale sonunda üç buçuk kat halinde toplam 1.467 metre kare betonarme karkas inşaatı ile dış ve iç duvarların yapımını gerçekleştirecek yüklenici firma belirlendi. Yüklenici firmayla sözleşme yapılarak, 2 Ocak 2017 tarihinde imalatlara başlanması sağlandı. Çalışmalar kapsamında zemin kat kolon ve betonarme perde betonları dökülerek, kiriş ve döşeme kalıplarına başlandı. Üst katların betonarme ve dış ve iç duvarların yapımı için hazırlık çalışmaları ise halen sürdürülüyor. 

Yeni Hizmet Binası ve Eğitim Merkezi çalışmaları kapsamında toplantılar düzenlenerek üyelerin önerileriyle şekillendirilen projenin yine üyelerin katkılarıyla bitirilerek, hizmete sunulması hedeflenmektedir. 

Uygulamalı Eğitim Yapılabilecek 

İzmir Metrosu "Sanayi" durağı karşısında, TEİAŞ III. İletim Grup Müdürlüğü, TEDAŞ İzmir Koordinatörlüğü, GDZ Elektrik‘in bulunduğu kampüsün karşısında yer alacak yeni EMO İzmir Şubesi Hizmet ve Eğitim Merkezi‘nin toplam 2.200 metrekarelik kullanım alanı olacak. Çalışma ofislerinin yanı sıra binanın en üst katında eğitim ve etkinlikler de kullanılmak üzere 250 kişilik bir konferans salonu yer alacak. Ayrıca binanın zemin katında hizmet içi eğitim çalışmalarında kullanılmak üzere 80 kişilik bir derslik yer alacak. Bu katta MİSEM kapsamında düzenlenen YG İşletme Sorumluluğu ve Elektrik SMM Eğitimlerinde üyelere aktarılan YG konularının uygulamalı bir şekilde yürütülebilmesi için bir merkez oluşturulacaktır. Trafo ve çeşitli tiplerde yüksek gerilim hücreleri ve panolarla donatılacak olan laboratuarda, uygulamalı dersler verilebilecek. Benzer şekilde binanın alt katında elektronik ve otomasyon sistemleri için bir başka laboratuar daha tesis edilecek. Gerekli Elektronik sistemler, otomasyon ve PLC cihazlarıyla donatılacak bu laboratuarda ise üyelerin bu alanlardaki mesleki gelişimine uygulamalı olarak katkı sağlanacak.

 PROF. DR. BELGİN EMRE TÜRKAY’DAN KONGRE DAVETİ

14.05.2019
 


Çok Okunanlar


İNSANLIK 2.0 - PROGRAM - ONLİNE KAYIT

BİYOLOJİSİ DEĞİŞEN İNSANA DOĞRU KONFERANSI YARIN BAŞLIYOR

1 MAYIS`TA GÜNDOĞDU MEYDANINDAYIZ: KRİZE, İŞSİZLİĞE, GÜVENCESİZLİĞE SON!

OG/AG DAĞITIM TRAFOLARINA İLİŞKİN UYGULAMA DEĞİŞİKLİĞİ

ENERJİ VERİMLİLİĞİ VE PROAKTİF BAKIM UYGULAMALARI SEMİNERİ

“ORTA GERİLİM ŞALT MALZEMELERİNDE GÜNCEL ŞARTNAMELER VE UYGULAMADA YAŞANAN SORUNLAR” SEMİNERİ

JENERATÖRLER VE KESİNTİSİZ GÜÇ ÇÖZÜMLERİ SEMİNERİ

ÇERNOBİL’İN YILDÖNÜMÜNDE RADYOAKTİF KİRLİLİK AÇIKLAMASI

ÇERNOBİL`İN YILDÖNÜMÜNDE RADYOAKTİF KİRLİLİK UYARISI

SEMİNER : ELEKTRİK KAZALARINDA UYGULAMALI İLK YARDIM

Okunma Sayısı: 441


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri