MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO İLE UM:AG ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ 
Elektrik Mühendisleri Odası ile Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı (um:ag) arasında eğitim seminerlerine yönelik işbirliği protokolü imzalandı. EMO adına Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil’in, um:ag adına Vakıf Genel Başkanı Güldal Mumcu’nun imzaladığı protokol kapsamında EMO üyeleri ve yakınları, um:ag’ın seminerlerinden indirimli olarak yararlanabilecekler ve talebin yoğun olduğu konularda EMO üyelerine özel eğitimler düzenlenecek.
 

EMO ile um:ag arasında eğitim işbirliğine yönelik protokol, 24 Şubat 2017 tarihinde um:ag merkezinde imzalandı. Protokol imza törenine EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, Yönetim Kurulu Yazmanı Hüseyin Önder, EMO Yönetim Kurulu Saymanı İbrahim Aksöz, EMO Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Gündoğan, EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Oya Kiraz, Elektrik Mühendisleri Odası Müdürü Emre Metin ve EMO Ankara Şube Müdürü Neşe Akkoç katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, Oda üyeleri ve yöneticilerinin çoğunluğunun um:ag ile arasında gönül bağı bulunduğunu belirterek, üyelerinin sanat ve edebiyata olan ilgileri kapsamında um:ag ile böyle bir işbirliğine gitmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı Başkanı Güldal Mumcu da, işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken, vakfın çalışmaları hakkında bilgi verdi. 1995-1996 yılından beri yazma ve roman inceleme seminerleri düzenlediklerini, bu seminerlerin giderek çok farklı alanlarla birlikte zenginleştiğini anlatan Mumcu, güncel konular ve isteğe bağlı olarak seminerlerin çeşitlendiğini ifade etti. "Asıl amacımız araştırmacı gazeteci yetiştirmek. Halen 20 gencimiz basın dünyasında çalışıyor. Onları bu basının sıkışık ortamında bile basın dünyasında duruyor görmek kıvanç verici" diyen Mumcu, bugünlerin aşılarak, gerçek gazetecilik yapma yolunda daha çok kişinin olması dileğini dile getirdi.

Tören kapsamında yapılan konuşmalarda ülkenin içinde bulunduğu antidemokratik ortam ve hak gaspları, hukuk ve adaleti yok sayan uygulamalar eleştirilirken, Türkiye`yi OHAL koşullarında tek adama bağlı denetimsiz bir yetki kullanımına mahkum edecek Anayasa değişikliğine karşı hayır cephesinin güçlendirilmesinin gerekliliği üzerinde duruldu. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, TMMOB Danışma Kurulu toplantısında Anayasa değişikliğine karşı "Hayır" kararının çıktığını, bu kararı EMO`nun temsilciliklerine varıncaya kadar geniş bir alana ulaştırabilmek için çalışma kararlılıklarını vurguladı. 

Protokol kapsamında EMO üyeleri ve yakınları um:ag tarafından düzenlenen seminerlerden indirimli olarak yararlanabilecekler. EMO üyelerinin yoğun talep gösterdiği alanlarda işbirliğiyle ortak seminerler düzenlenecek. Yeterli talebin oluşması durumunda yalnızca Ankara değil, EMO şubeleri başta olmak üzere başka illerde de seminerler düzenlenebilecek. Bu çerçevede EMO`nun üyelerine ulaştırdığı ön talep formlarını dolduran üyelerin bildirimleri dikkate alınarak, seminer programları hazırlanacak. um:ag`ın Nisan ayına yönelik yeni dönem seminer programının belli olmasının ardından, EMO üyeleri ve yakınlarının indirimli olarak bu seminerlerden yararlanabilmelerine yönelik olarak duyuru yapılacak. KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

TMMOB 45. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

“24 HAZİRAN’DA NÜKLEERCİLERE OY YOK!”

EMO KOORDİNASYON KURULU VE İKTİSADİ İŞLETME ÇALIŞTAYI TOPLANIYOR

Okunma Sayısı: 254


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri