MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

“5. AKADEMİK KAMP” BAŞLIYOR


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası’nın üniversitelerle işbirliği içinde düzenlediği “5. Akademik Kamp”, 23-26 Mart 2017 tarihlerinde İzmir Şirince Nesin Matematik Köyü’nde gerçekleştirilecek. Yüksek lisans ve doktora öğrencisi genç araştırmacılar ile uzman akademisyenleri bilimsel bir tartışma ortamında bir araya getirecek olan etkinlikte, “Sistem ve Kontrol” konusundaki son gelişmeler değerlendirilecek.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) – üniversite işbirliği ile bu yıl beşincisi düzenlenen "Akademik Kamp", Türkiye`nin her yerinden EMO üyesi genç araştırmacıları, alanında uzman bilim insanları ile buluşturmaya devam ediyor. İlki "Sinyal ve Görüntü İşlemede Son Gelişmeler", ikincisi "Görüntü İşlemede İleri Uygulamalar ve Son Gelişmeler", üçüncüsü "Büyük Veri Madenciliği" dördüncüsü "Elektrik Makinaları ve Güç Elektroniğindeki Gelişmeler" konularına ayrılan etkinlikte bu yıl "Sistem ve Kontrol" konusu işlenecek. Akademik Kamp`a bu yıl 60`ın üzerinde yüksek lisans ve doktora öğrencisi ile 13 akademisyen katılacak.

Koordinatörlüğünü İstanbul Üniversitesi`nden Prof. Dr. Atilla Bir ve Boğaziçi Üniversitesi`nden Prof. Dr. Yağmur Denizhan`ın üstlendiği 5. Akademik Kamp, İzmir Şirince Nesin Matematik Köyü`nde 23 Mart Perşembe günü açılış konuşmaları ile başlayacak. İlk gün çalışmaları kapsamında Prof. Dr. Atilla Bir`in "Otomatik Kontrol Sistemlerinin 2500 Yıllık Geçmişi" konulu sunumunun ardından, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi`nden Prof. Dr. Osman Parlaktuna "Robot Hareket Planlaması"; İstanbul Teknik Üniversitesi`nden (İTÜ) Prof. Dr. Turan Söylemez "Raylı Sistemlerin Sinyalizasyonunda Kontrol ve Otomasyon" ve Prof. Dr. Yağmur Denizhan da "Kontrolcü Gözüyle Eğitim ve Performans Ölçümü" ile ilgili sunumlarını paylaşacaklar.

İkinci gün çalışmaları İTÜ`den Prof. Dr. Leyla Gören Sümer`in "Pasif Olma Temelli Kontrol" konulu sunumu ile başlayacak. Daha sonra İTÜ`den Yrd. Doç. Dr. Ali F. Ergenç "Ölü Zamanlı Sistemlerin Kararlılığı, Polinom Yöntemleri ve Uygulamaları"; Çukurova Üniversitesi`nden Prof. Dr. Hamit Serbest "Bilirkişilik Sisteminde Mühendislerin Rolü"; Pamukkale Üniversitesi`nden Prof. Dr. Serdar İplikçi "Optimizasyon Teknikleri ve Model Öngörülü Kontrol Uygulamaları" konularında sunum yapacaklar. Akademik Kamp`ın ikinci günü Prof. Dr. Yağmur Denizhan`ın değerlendirmesi ile tamamlanacak.

Etkinliğin üçüncü günü ODTÜ`den Prof. Dr. Kemal Leblebicioğlu "İnsansız Hava ve Deniz Araçları"; Boğaziçi Üniversitesi`nden Yrd. Doç. Dr. İlke Ercan "Fiziksel Enformasyon Teorisi: Kavramlar ve Yanlış Anlamalar"; İnönü Üniversitesi`nden Prof. Dr. Nusret Tan "Kesirli Dereceli Kontrol Sistemleri Alanında Son Gelişmeler" ve Bilgi Üniversitesi`nden Prof. Dr. Ali Nesin "Mühendisler ve Matematik" konularında sunum yapacaklar. Aynı günün akşamında Prof. Dr. Yağmur Denizhan`ın değerlendirmesi izlenebilecek.

5. Akademik Kamp, 26 Mart Pazar günü İTÜ`den Prof. Dr. Tayfun Akgül`ün "Bilim Etiği" konulu sunumunun ardından yapılacak Efes Gezisi ile tamamlanacak.

Etkinlik ile ilgili daha ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşılabilir. 

 

Bağlantılar

www.emo.org.tr/etkinlikler/akademikkamp/
 


KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

EMO’DAN SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI

Okunma Sayısı: 337


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri