MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU YAPILIYOR 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi tarafından 1998, 2007 ve 2014 yıllarında düzenlenen bölgesel enerji forumlarının dördüncüsü “İzmir Bölgesi Enerji Forumu” adı altında 7-8 Nisan 2017 tarihlerinde İzmir Mimarlık Merkezi’nde yapılacak. Enerji politikalarının doğaya ve yaşam alanlarına bölgesel etkilerinin değerlendirileceği forumda, ülke çapında uygulanabilecek çözüm önerileri geliştirilmesi hedefleniyor.
 

EMO İzmir Şubesi`nin, Çevre Mühendisleri, Mimarlar, Şehir Plancıları ve Ziraat mühendisleri odalarının İzmir şubeleri, TEİAŞ Batı Anadolu Yük Tevzii İşletme Müdürlüğü, GDZ Elektrik Dağıtım AŞ., Ege Bölgesi Sanayi Odası, İzmir Büyükşehir Belediyesi (İBB) ESHOT, İBB İzmir Metro, Aliağa Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Kemalpaşa OSB, Ege Bölgesi ve İzmir serbest bölgelerinin katkılarıyla düzenleyeceği İzmir Bölgesi Enerji Forumu, İzmir Mimarlık Merkezi`nde 7 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek açılış töreniyle çalışmalarına başlayacak. 

Etkinlik kapsamında, enerji savaşlarından, özelleştirmelerin tüketiciye etkilerine, iletim ve dağıtım şebekelerinin sorunlarından, kentlerde verimli enerji tüketimine, iklim değişikliği politikalarından, yenilenebilir enerji çözümlerine uzanan bir tartışma ortamı yaratılacak. Enerji politikaları ile kentleşme ve çevre politikalarının birlikte değerlendirildiği oturumlara ev sahipliği yapacak forumda, enerji kooperatifçiliği, enerji tarımı, tarımsal ve hayvansal atıktan enerji elde edilmesi gibi konulara ilişkin sunumlar da yer alacak. 

Açılış konuşmalarının ardından EMO 38 ve 39. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler`in "Enerji Savaşları Ortasındaki Türkiye`de Politikasız Enerji Yönetimi" başlıklı bir sunum yapacak.

Açılış sunumunun ardından gerçekleştirilecek ilk oturumda EMO İzmir Şubesi Enerji Komisyonu`ndan Sadettin Güldar "Enerji Görünümü", Sefa Pişkinleblebici ve Gökhan Batar "GDZ EDAŞ`ta Akıllı Şebeke Uygulamaları", Çağrı Polat "İletim ve Dağıtım Sistemlerinde Siber Güvenlik", EMO İzmir Şubesi Enerji Komisyonu`ndan H. Avni Gündüz "Elektrik Alanının Piyasalaşmasının Tüketiciye Etkileri" ve Av. Zeki İşlekel "Dağıtım Sistemlerindeki Kayıplar ve Hukuki Durum" başlıklı sunumlarıyla yer alacaklar.

Verimli Toplu Ulaşım
İkinci oturumda ise toplu ulaşımda verimli enerji kullanımı ilişkin sunumlara yer verilecek. Bu oturumda ESHOT temsilcisi tarafından "İzmir Elektrikli Otobüs Filosu Projesi", İzmir Metro A.Ş`den Ufuk Karagüney tarafından "İzmir HRS Sistemi Deneyimi", İzmir Raylı Sistem Müdürlüğü`nün "Konak ve Karşıyaka Tramvay Projeleri" başlıklı sunumları gerçekleştirilecek.

Enerji ve İklim Değişikliği
Günün son oturumunda ise enerji üretiminin iklim değişikliğine etkileri değerlendirilecek. Av. Hande Atay "İklim Politikalarına Genel Bakış", Av. Cem Altıparmak "İklim Değişikliği ve Türkiye`nin Pozisyonu" ÇMO‘dan Evren Türkmenoğlu "Karbon Piyasası, Dünyadaki ve Ülkemizdeki Durum" ve EMO İzmir Şubesi Enerji Komisyonu`ndan Salih Ertan "İklim Değişikliğiyle Mücadelede Güncel Durum" başlıklı bildirilerini sunacaklar.

Enerjinin Çevreye Etkileri 
İkinci günün ilk oturumunda Görkem Teneler "Enerji Kooperatifleri", EMO İzmir Şubesi Enerji Komisyonu`ndan Mümtaz Ayça "GES Uygulamaları için Çatı Çözümleri" ve Onur Kısar "RES Projelerinin Gelişim Süreci" başlıklı sunumlarını gerçekleştirecekler. Bu oturumda, ÇMO İzmir Şubesi`nden Hasan Sarptaş ve Efem Bilgiç "İzmir İli Enerji Tesislerinin Çevresel Etkileri" üst başlığı altından rüzgar santralı projeleri ve Aliağa Bölgesi`ne ilişkin iki farklı sunumla yer alacaklar.

Enerji ve Kentleşme 
Forumun beşinci oturumda Mimarlar Odası İzmir Şubesi`nden Hande Odaman Kaya "Nitelikli Yapılarda Cephe Bileşeninin Enerji Kullanımı Üzerindeki Etkisi" ve Elif Esra Aydın "Bina Simulasyon Modellemelerinin Enerji Verimliliği Açısından Önemi" başlıklı bildirileriyle binalarda enerji verimliğine ilişkin sunumlarını gerçekleştirecekler. Bu oturumda ayrıca ŞPO İzmir Şubesi`nden Emine Duygu Kahraman, "Kentsel Morfoloji ve Enerji Talebi, Dünya Örnekleri" ve Nicel Saygın "Su Merkezli Bir Kentleşme için Sürdürülebilir Yağmursuyu Yönetimi ve Yeşil Altyapı Teknikleri" başlıklı bildirileriyle konunun kentleşme ile ilgili boyutlarını ele alacaklar.

Atıktan Enerji Üretimi
Son oturumda; ZMO İzmir Şubesi`nden Prof. Dr. Hakan Geren "Enerji Bitkileri Tarımı", ÇMO İzmir Şubesi`nden Faruk İşgenç "Atıksu Arıtma Tesislerinde Enerji Yönetimi", Sevgi Güneş "Su Temini ve Atıksu Toplama Sistemlerinde Enerji Verimliliği" ve Nuri Azbar, "Atıktan Enerji Üretimi: Hayvansal ve Tarımsal Atıkların Çevre Dostu Yöntemlerle Doğaya Kazandırılması" başlıklı bildirileriyle foruma katılacaklar.

İzmir Bölgesi Enerji Forumu Programı`nı aşağıdaki dosyalar bölümünden bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
 

 

Dosyalar

İzmir Bölgesi Enerji Forumu Programı (660 KB)KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

TMMOB 45. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

Okunma Sayısı: 192


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri