MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ İLE İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ 
Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile Elektrik Mühendisleri Odası arasında “Eğitim, Teknolojik ve Bilimsel İşbirliği Protokolü” imzalandı. Tıbbi Cihazların Test, Kontrol ve Kalibrasyonu Hakkında Yönetmelik kapsamında yapılan protokol ile bu alanda faaliyet yürütmek isteyen EMO üyeleri eğitim alarak, belge sahibi olabilecek.
 

 

Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berna Dengiz ile Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, 21 Nisan 2017 tarihinde "Eğitim, Teknolojik ve Bilimsel İşbirliği Protokolü" imzaladılar. EMO Genel Merkezi`nde yapılan imza törenine, EMO Yönetim Kurulu Yazmanı Hüseyin Önder, Saymanı İbrahim Aksöz, Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Gündoğan, EMO Onur Kurulu Üyesi İrfan Şenlik, Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Oya Kiraz, EMO Müdürü Emre Metin, Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi ve EMO Ankara Şube Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Onur Koçak, EMO Enerji Koordinatörü Olgun Sakarya ve EMO Norm Geliştirme Merkezi Müdürü Melike Özlem Bilgili katıldı.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, EMO`nun akademik alandaki çalışmalarına değinerek, bu kapsamda Bilimsel Dergi yayımlandığını, belirli aralıklarla İzmir Şirince`de akademik kamplar düzenlendiğini ve üniversitelerin ilgili bölüm başkanları ile toplantılar yapıldığını kaydetti. MİSEM kapsamında bugüne kadar 47 bin kişiye eğitim verildiğini belirten Yeşil, "Üyelerimizin yaklaşık yarısı bu eğitimlerden geçti" diye konuştu.

EMO`nun kendi alanıyla ilgili pek çok sempozyum ve kongreler de düzenlediğine dikkat çeken Yeşil, üniversitelerle işbirliğine büyük önem verdiklerini kaydetti.

Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berna Dengiz de, EMO ile üniversitenin işbirliğinin geçmişe dayandığına işaret ederek, "Bize her zaman, her etkinliğimizde destek veriyor; öğrencilerimizin yanında olduğunuzu hissettiriyorsunuz" diye konuştu. Önümüzdeki süreçte yeni fırsatlar değerlendirilerek, daha güzel çalışmalar yapılabileceğini kaydeden Dengiz, "Bilgi paylaşıldıkça çoğalır, bundan sonra da işbirliğimizin devam etmesini diliyorum" dedi.

Görüşme sırasında EMO Müdürü Emre Metin, Prof. Dr. Dengiz`e EMO`nun çocuklar için hazırladığı enerji kitapları setini sunarak, STEM konusunda da ortaklaşa çalışmalar yapılabileceği görüşünü dile getirdi. Öneriye olumlu yaklaşan Prof. Dr. Dengiz, çocukların küçük yaşta mühendislik ile tanıştırılmasının önemine işaret ederek, "Ülkenin her yerindeki, her çocuğa eşit şartlarda eğitim imkanı sağlanması çok önemli. Özellikle kız çocuklarına mühendisliği sevdirirsek daha çok kadının mühendislik alanına girmesini sağlamış oluruz" diye konuştu.

Konuşmaların tamamlanmasının ardından işbirliği protokolü EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil ve Başkent Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Berna Dengiz tarafından imzalandı.

Tıbbi Cihazların Test, Kontrol ve Kalibrasyonu Hakkında Yönetmelik kapsamında imzalanan protokol ile bu alanda faaliyet yürütmek isteyen EMO üyeleri eğitim alarak, belge sahibi olabilecek. Protokol ile eğitim materyal ve içeriklerinin gözden geçirilmesi, eğitim sırasında ilgili konularda öğretim elemanı desteği verilmesi ve eğitim sürecinin koordinasyonunun sağlanması hedefleniyor.

Protokole göre EMO; eğitim notları, kırtasiye temini, ulaşım için gerekli servis imkanlarının sağlanması, katılım ve yetkilendirme belgelerinin hazırlanmasında görev alacak. Eğitimciler EMO tarafından belirlenecek. Başkent Üniversitesi de eğitimin yapılacağı salon ve teknik cihazların temininin yanı sıra EMO tarafından hazırlanacak eğitim programının yürütülmesi için akademik personelin eğitici olarak görevlendirilmesi de dahil olmak üzere gerekli koordinasyonu sağlamakla yükümlü olacak.

Protokol imza tarihinden itibaren 2 yıl boyunca geçerli olacak.KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

TMMOB 45. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

“24 HAZİRAN’DA NÜKLEERCİLERE OY YOK!”

EMO KOORDİNASYON KURULU VE İKTİSADİ İŞLETME ÇALIŞTAYI TOPLANIYOR

Okunma Sayısı: 416


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri