MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI ANKARA’DA COŞKUYLA KUTLANDI 
DİSK, KESK, TMMOB, ATO, ASMMO’nun çağrısıyla Kolej Meydanı’na gelen işçiler, emekçiler, kadınlar, gençler son yılların en coşkulu 1 Mayıs’ını kutladı. Bu yılki 1 Mayıs alanına kıdem tazminatı ve iş güvencesi tartışmalarının yanı sıra 16 Nisan başkanlık referandumunda yaşanan şaibeler damgasını vurdu. İşçiler ve emekçiler miting alanından “Hayır bitmedi daha yeni başlıyor” diyerek bundan sonra “Hayır”ı daha da büyüteceklerinin sözünü verdi.
 

1 Mayıs`ta DİSK, KESK, TMMOB, ATO, ASMMMO`nun çağrısıyla Dikimevi ve İtfaiye Meydanı`nda toplanmaya başlayan binlerce işçi ve emekçi, emeğin yok sayılmasına, demokrasinin gasbına karşı "Hayır`ımızı büyütüyoruz" dedi. Bu yıl miting saatinden çok daha önce dolmaya başlayan miting alanında işçiler ve emekçiler kıdem tazminatına, iş güvencesine ve demokrasiye sahip çıkacaklarını haykırdı.

 ‘HAYIR DAHA YENİ BAŞLIYOR`

Alana kıdem tazminatının fona devredilmesi, iş güvencesine yönelik saldırılar ve referandumda yaşanan şaibeler damgasını vurdu. İşçiler ve emekçiler kıdem tazminatının gasp edilmesine ve iş güvencesinin kaldırılmasına izin vermeyeceklerini haykırdı. Geçtiğimiz haftas onu gerçekleşen referandumda yaşanan şaibelere de alanda tepki vardı. Demokrasinin gasp edilmesine karşı "Hayırımızı büyütüyoruz" diyen emekçiler "Hayır daha bitmedi, yeni başlıyor" dedi. Referandum "evet" işe sonuçlansa da tek adam diktatörlüğüne izin vermeyeceklerini söyleyen emekçiler "hırsız, yandaş YSK" sloganlarıyla yürüdü.

‘KİRALIK İŞÇİLİĞE DE, FONA DA HAYIR`

DİSK`e bağlı sendikaların yürüyüş kortejlerinde kıdem tazminatının fona devredilmesi ve taşeron çalışmaya karşı mücadele vurgusu vardı. "Kıdem tazminatı fonuna ve mühürsüz demokrasiye hayır", "Taşeronlaştırmaya hayır, işsiz güvencesiz yaşayamıyoruz" "Köle değil işçiyiz. Kiralık işçiliğe hayır" pankartıyla yürüyen DİSK üyesi işçiler "İş ekmek özgürlük" sloganlarıyla yürüyüş kortejinin en önünde yer aldı. DİSK`li işçiler Soma`da yaşamını yitiren maden işçilerini de unutmayarak 301 işçinin isimlerinin yer aldığı pankart ile "Kaza değil, iş cinayeti" dedi.

KESK`e bağlı sendikaların Ankara Şubelerinin kortejinde ise OHAL ve KHK`lere karşı mücadele vurgusu yapıldı. "KHK`ler Gitsin Biz Kalıyoruz" diyen kamu emekçileri OHAL KHK`leri ile ihraçlara karşı "Geri döneceğiz" dedi. İş güvencesinin gaspına izin vermeyeceklerini haykıran emekçiler "OHALin kaldırılmasını ve KHK ihraçlarının geri dönmesini istedi.

‘AKADEMİSYENLERİN OHAL VE KHK PANKARTINA SANSÜR`

Eğitim Sen kortejinde de "Laik, Bilimsel, Anadilde Eğitim", "Güvenceli İş Güvenceli Gelecek", "Esnek Güvencesiz, Angarya Çalışmaya Son", "Baskı, Sürgün, Soruşturmalar Son Bulsun" talepleri öne çıktı. Eğitim Sen Ankara Üniversiteler Şubesinde de ihraç edilen akademisyenler "Geri Döneceğiz" sloganlarıyla yürüdü. Şubenin "OHAL`e, KHK`lere İhraçlara Teslim Olmadık. Hayır Gitmiyoruz, Akademi Meydanlarda" pankartı ise sansürlendi. Pankart, "OHAL" ve "KHK" kelimeleri kesildikten alana alındı.

TMMOB ise "Hayır Daha Bitmedi, Ülkemizi Karanlığa Teslim Etmeyeceğiz" ana pankartıyla yürüdü. "Ülkemiz, halkımız, mesleğimiz meslek alanlarımız için Hayır" diyen Mimar ve Mühendisler, Cumhuriyete, Laikliğe, Demokrasiye sahip çıkacaklarını haykırdı.

 

ÖĞRENCİLER ‘HOCAMA DOKUNMA` DEDİ

Bu yıl 1 Mayıs alanında üniversiteli gençlerin de yoğun katılımı yaşandı. ODTÜ, Ankara Üniversitesi SBF, DTCF, Hacettepe Üniversiteleri öğrencileri "Kahrolsun İstibdat Yaşasın Hürriyet", "Akademi Sokaklara Sığmaz", "Biz Bu Yolun Sonunda Doğacak Güneşi Görüyoruz" pankartlarıyla yürüdü. Üniversite öğrencileri akademiden ihraç edilen hocalarını da unutmadı. DTCF ve Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileri "Hayır Gitmiyoruz", "Cesaret Bulaşıcıdır, Hocama Dokunma" pankartlarıyla yürüdü.

Geçtiğimiz yıl Ankara Tren Garı önünde patlayan bombalarda yaşamını yitirenler de unutulmadı. 10 Ekim Derneği yaşamını yitiren 101 barış güvercinin fotoğraflarını taşıyarak "Katiller Halka Hesap Verecek" sloganlarıyla yürüdü.

‘KIDEM TAZMİNATIMIZA DOKUNMA`

Yürüyüş kortejinde sendikaların ve meslek örgütlerinin ardında siyasi partiler ve dernekler yer aldı. Emek Partisi alana "İş Ekmek Özgürlük" ana pankartının ardında taşeron çalışmaya, kıdem tazminatının gaspına, kiralık işçi yasasına, iş güvencesinin kaldırılmasına karşı hazırladıkları döviz ve pankartlarla yürüdü. Haziran Hareketi "Bitmedi Daha Yeni Başlıyor", "Son Mührü Emekçiler Vuracak" pankartı ardında "İşçilerin Birliği Sermayeyi Yenecek" sloganlarıyla yürüdü.

 ‘DAHA FAZLA UMUTLA ALANLARDAYIZ`

İşçi ve emekçilerin alanda yerlerini almasıyla miting komitesi barış, demokrasi, özgürlük mücadelesinde, iş cinayetlerinde yaşamını yitirenler anısına saygı duruşuyla mitingi başlattı. Mitingin açılış konuşmasını yapan Tertip Komitesi adına Devrim Kahraman, sadece kendi hakları için değil insanlığın hakları için alanda olduklarını söyledi. Kahraman, adaletsiz kölelik koşullarına boyun eğmeyerek mücadeleyi örgütleyen, barışı, laikliği, demokrasiyi, bilimsel eğitimi, demokratik toplumu savunanlar olarak 1 Mayıs alanlarını doldurduklarını belirtti. Kahraman "Kazanacağız, Mutlaka Kazanacağız" diyerek konuşmasını sona erdirdi.  DİSK Ankara Bölge Temsilcisi Tayfun Görgün de "Hayır biz Kazandık" diyerek miting alanını selamlayarak konuşmasına başladı. Sömürüye karşı insanca yaşam talebiyle tüm dünyada alanları doldurduklarını belirten Görgün, savaşa karşı barış, haksızlığa karşı adalet talebiyle yürüdüklerini söyledi. Konuşmasında 1 Mayıs 1977`nin 40. yılında yaşamını yitirenleri de anan Görgün, bu yılki 1 Mayıs`ta alanları daha fazla umutla doldurduklarını vurguladı. Görgün, "Bunca baskı ve zulme direndik. Tek adam rejimine boyun eğmedik, eğmeyeceğiz" dedi. İktidarın sermayenin her türlü isteğini yerine getirdiği bir dönemde şimdi de gözünü kıdem tazminatı ve iş güvencesine diktiğini kaydeden Görgün sözlerini şöyle sürdürdü: "Kıdem tazminatı ve iş güvencesi kırmızı çizgimizdir. Kıdem fonu denilen büyük bir yalandır. Fonların nasıl yağmalandığını biliyoruz. Kıdem tazminatı fonunu sermayeye peşkeş çekecekler. Artık yağma yok. 81 yıllık kazanımımız kırmızı çizgimizdir. Artık yeter. İzin vermeyeceğiz". Görgün`ün konuşmasının ardından 1 Mayıs ortak metninin Arapçası ve Kürtçesi okundu. Konuşmaların ardından  yağan yağmura rağmen sahneye çıkan müzik grubunun türküleriyle halaylar ve türkülerle 1 Mayıs coşkuyla kutlanarak sona erdi.

 

 

 

 

 

 TÜRKİYE`DE ELEKTRONİK İZLEME SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

24.05.2018
 


Çok Okunanlar


KOMPANZASYON SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

KAHVALTI ETKİNLİĞİ ERTELENMİŞTİR

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA KURSU BAŞLADI

ZAYIF AKIM SİSTEMLERİ - AKILLI BİNALAR SEMİNERİ DÜZENLENDİ

GAZİ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET SEVİNCİ

EVRENSEL BİR SİSTEM ATAERKİ VE MÜCADELE STRATEJİLERİ SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

SAYILARLA MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2018 BAHAR DÖNEMİ

IŞIĞIMIZIN EMEKÇİLERİ BELGESEL GÖSTERİMİ YAPILDI

Okunma Sayısı: 77


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri