MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

A TİPİ MUAYENE KURULUŞU İÇİN AKREDİTASYON DENETİMİ


HABER


 
Genel Kurul kararı kapsamında EMO’nun A Tipi Muayene Kuruluşu olmasına yönelik Türk Akreditasyon Kurumu`nca saha ve dosya denetim süreci başladı. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, A Tipi Muayene Kuruluşu ve Norm Geliştirme Merkezi’ne ilişkin çalışmalar hakkında bilgi verdi. TÜRKAK Başdenetçisi Mehmet Çetin, odaların akreditasyon, uygunluk değerlendirme programı hazırlıkları ve norm belirleme çalışmalarının önemli ve yol gösterici olabileceğini ifade etti.
 

 

EMO`nun Genel Kurul kararı doğrultusunda sürdürdüğü akreditasyon çalışmalarında denetim aşamasına gelindi. Saha ve dosya denetimlerini kapsayan süreç 8 Temmuz 2017 tarihinde tamamlanacak. EMO`nun oluşturulan Test Ölçüm Merkezi bünyesinde elektrik tesisat kontrolü, topraklama ölçümleri, paratoner tesisatları, asansör ve toprak özgül direnci konularını kapsayan akreditasyona ilişkin denetim sürecinin açılışı 6 Temmuz 2017 tarihinde yapıldı.

Açılışta konuşan EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil, 1998`den 2012`ye kadar yapılan protokoller ve belediyelerle işbirliği içinde asansör denetimleri gerçekleştirildiğini anımsattı. İzmir, Ankara, Adana, Mersin ve Bursa`da gerçekleştirilen asansör denetimlerinin A Tipi Muayene Kuruluşu olma zorunluluğunun getirilmesiyle kesintiye uğradığını anlatan Hüseyin Yeşil, EMO`nun kendi içinde sürdürdüğü tartışma platformlarının ardından 1-2-3 Nisan 2016 tarihinde gerçekleştirdiği 45. Dönem Olağan Genel Kurulu`nda A Tipi Muayene Kuruluşu olma kararı aldığını kaydetti. Bu karar kapsamında 5 kentte akreditasyon çalışmaları yürütüldüğünü anlatan Yeşil, Ankara merkezli olmak üzere Test Ölçüm Merkezi kurulduğunu anımsattı. Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) sürecini de başlattıklarını ifade eden Yeşil, saha ve dosya denetimlerinin yapılmakta olduğunu bildirdi.

EMO`nun mesleki alanlarında bir ihtiyaç olarak ortaya çıkan norm sorununa çözüm bulmak üzere de Norm Geliştirme Merkezi`nin kurulduğunu kaydeden Yeşil, "Toplamda 19 norm üzerinde çalışıyoruz. Sektör için bu konuda da belirleyici ve yön gösterici olmaya çalışıyoruz. Bununla ilgili yönetmeliğin Resmi Gazete`de yayınlanmasını ve norm akreditasyonunu çok önemsiyoruz" diye konuştu.

Saha ve dosya denetimlerini kapsayan sürece yönelik olarak gerçekleştirilen denetime TÜRKAK Başdenetçisi Mehmet Çetin ile Denetçi Mustafa Tutsak katıldı. TÜRKAK Başdenetçisi Çetin, odaların akreditasyon, uygunluk değerlendirme programı hazırlıkları ve norm belirleme çalışmalarının önemli ve yol gösterici olabileceğini belirtti

 KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

EMO’DAN SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI

Okunma Sayısı: 437


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri