MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

AKREDİTASYON DENETİMİ TAMAMLANDI


HABER


 
EMO 45. Olağan Genel Kurulu`nda alınan karar gereğince sürdürülen akreditasyon çalışmalarında; elektrik tesisat kontrolü, topraklama ölçümleri, paratoner tesisatları, asansör ve toprak özgül direnci konularını kapsayan akreditasyona ilişkin Türkiye Akreditasyon Kurumu tarafından yapılan saha ve büro denetim süreci tamamlandı. Takip denetimi gerektiren uygunsuzluk bulunmadı. Takibe gerek olmayan bulgulara ilişkin dokümanların da eklenmesinin ardından akreditasyon süreci tamamlanacak.
 

EMO‘nun oluşturulan Test Ölçüm Merkezi bünyesinde elektrik tesisat kontrolü, topraklama ölçümleri, paratoner tesisatları, asansör ve toprak özgül direnci konularını kapsayan akreditasyonuna ilişkin denetim süreci 8 Temmuz 2017 tarihinde tamamlandı. Başarılı geçen denetim sonucunda acil alınması gereken hiçbir öneri sunulmazken, takip gerektiren uygunsuzluk da bulunmadı. Böylece denetim çok büyük ölçüde tamamlanmış oldu. Denetçilerin takip gerektirmeyen 18 bulgusu kapsamında gerekli dokümanların hazırlanmasının ardından akreditasyon gerçekleştirilecek. 

 

Kapanış töreninde; TÜRKAK Başdenetçisi Mehmet Çetin, odanın daha etkin olmasını istediklerini, burada memnuniyet verici bir çalışma ile karşılaştıklarını, muayene personelinin yeterli olduğunu, genç arkadaşlarla çalışma yürütmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Takip gerektiren herhangi bir konu olmadığını, iyileştirme gerektirecek hususlar bulunduğunu belirten Çetin, bunların da tamamlanmasının ardından akreditasyonun yapılmasını teklif edeceklerini bildirdi. "Bu ekiple büyük işler başarılır" diyen Çetin, Norm Geliştirme Merkezi‘nin yapacağı çalışmalara da değinerek, gönüllü olarak bu çalışmalara her türlü desteği vereceğini söyledi. 

 

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil ise, denetçilere ve EMO‘da bu sürece emek veren çalışanlara teşekkür etti. Yeşil, "Uzun ince bir yola girdik. Sizin de desteğinizle belli bir aşamayı kaydettik. Takibe dayalı olmayan eksikleri de tamamlayıp, en kısa sürede akredite olacağız. Mesleğimizde yön gösterici olmaya çalışacağız. Norm Merkezimizde mesleki alanlarımızla ilgili eksiklik olan normları yayımlamaya çalışacağız" diye konuştu.  

 

Denetim sürecine ilişkin karşılıklı olarak imzaların atılmasının ardından denetçilere EMO adına plaket sunuldu. OLGUN SAKARYA KANAL B’YE KONUK OLDU

06.07.2017
 


Çok Okunanlar


TÜRK TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KRİZİNE DÖNDÜ!

TMMOB’NİN ASGARİ ÜCRET MÜCADELESİ

AKREDİTASYON DENETİMİ TAMAMLANDI

A TİPİ MUAYENE KURULUŞU İÇİN AKREDİTASYON DENETİMİ

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ 461. SAYI YAYIMLANDI

TÜRK TELEKOM`DA BORÇ KRİZİ ÇALIŞAN KRİZİNE DÖNDÜ!

KMO’YA AÇILAN DAVAYA EMO DA MÜDAHİL OLDU

ELEKTRİKTE ŞİRKETLERE “EVET”, YURTTAŞA “HAYIR” DÜZENİ

OLGUN SAKARYA KANAL B’YE KONUK OLDU

EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI YEŞİL`DEN ÖZ ELEŞTİRİ (PAMUKKALEHABER.COM)

Okunma Sayısı: 377


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri