MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

AKREDİTASYON DENETİMİ TAMAMLANDI


HABER


 
EMO 45. Olağan Genel Kurulu`nda alınan karar gereğince sürdürülen akreditasyon çalışmalarında; elektrik tesisat kontrolü, topraklama ölçümleri, paratoner tesisatları, asansör ve toprak özgül direnci konularını kapsayan akreditasyona ilişkin Türkiye Akreditasyon Kurumu tarafından yapılan saha ve büro denetim süreci tamamlandı. Takip denetimi gerektiren uygunsuzluk bulunmadı. Takibe gerek olmayan bulgulara ilişkin dokümanların da eklenmesinin ardından akreditasyon süreci tamamlanacak.
 

EMO‘nun oluşturulan Test Ölçüm Merkezi bünyesinde elektrik tesisat kontrolü, topraklama ölçümleri, paratoner tesisatları, asansör ve toprak özgül direnci konularını kapsayan akreditasyonuna ilişkin denetim süreci 8 Temmuz 2017 tarihinde tamamlandı. Başarılı geçen denetim sonucunda acil alınması gereken hiçbir öneri sunulmazken, takip gerektiren uygunsuzluk da bulunmadı. Böylece denetim çok büyük ölçüde tamamlanmış oldu. Denetçilerin takip gerektirmeyen 18 bulgusu kapsamında gerekli dokümanların hazırlanmasının ardından akreditasyon gerçekleştirilecek. 

 

Kapanış töreninde; TÜRKAK Başdenetçisi Mehmet Çetin, odanın daha etkin olmasını istediklerini, burada memnuniyet verici bir çalışma ile karşılaştıklarını, muayene personelinin yeterli olduğunu, genç arkadaşlarla çalışma yürütmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Takip gerektiren herhangi bir konu olmadığını, iyileştirme gerektirecek hususlar bulunduğunu belirten Çetin, bunların da tamamlanmasının ardından akreditasyonun yapılmasını teklif edeceklerini bildirdi. "Bu ekiple büyük işler başarılır" diyen Çetin, Norm Geliştirme Merkezi‘nin yapacağı çalışmalara da değinerek, gönüllü olarak bu çalışmalara her türlü desteği vereceğini söyledi. 

 

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Yeşil ise, denetçilere ve EMO‘da bu sürece emek veren çalışanlara teşekkür etti. Yeşil, "Uzun ince bir yola girdik. Sizin de desteğinizle belli bir aşamayı kaydettik. Takibe dayalı olmayan eksikleri de tamamlayıp, en kısa sürede akredite olacağız. Mesleğimizde yön gösterici olmaya çalışacağız. Norm Merkezimizde mesleki alanlarımızla ilgili eksiklik olan normları yayımlamaya çalışacağız" diye konuştu.  

 

Denetim sürecine ilişkin karşılıklı olarak imzaların atılmasının ardından denetçilere EMO adına plaket sunuldu. FOX TV- ÇALAR SAAT- FOX ANA HABER

20.01.2018
 


Çok Okunanlar


TÜRK TELEKOM OTAŞ’TAN KİRALIK!

EMO ANKARA ŞUBE GENEL KURULU TAMAMLANDI

MESLEKİ DENETİM VE EN AZ ÜCRET UYGULAMALARI HUKUKA UYGUN BULUNDU

TTB’NİN YANINDAYIZ

TÜRK TELEKOM OTAŞ’TAN KİRALIK!

ANTALYA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

TMMOB TERÖRE DE SAVAŞ SEVİCİLİĞİNE DE KARŞIDIR

ALIM GARANTİLİ “SERBEST” PİYASANIN FATURASI AĞIR!

ELEKTRİKTE ZORAKİ PİYASA

Okunma Sayısı: 463


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri