MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.1

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

MİMARLAR, TEOMAN ÖZTÜRK’Ü ÖYKÜ YARIŞMASIYLA ANACAK


DUYURU


 
Mimarlar Odası Ankara Şubesi 1973-1980 yılları arasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı olan ve 11 Temmuz 1994 tarihinde aramızdan ayrılan Mimar Teoman Öztürk’ü, ölümünün 23. yılında “Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması” düzenleyerek anacak.
 

 Mimarlar, Teoman Öztürk`ü öykü yarışmasıyla anacak

Mimarlar Odası Ankara Şubesi 1973-1980 yılları arasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Başkanı olan  ve 11 Temmuz 1994 tarihinde aramızdan ayrılan Mimar Teoman Öztürk`ü, ölümünün 23. yılında "Teoman Öztürk Mekan Öyküleri Yarışması" düzenleyerek anacak.

Yarışma ile Teoman Öztürk`ün TMMOB`un kentsel toplumsal mücadelesinin şekillenmesindeki katkılarının geliştirilerek sürekliliğinin sağlanması için günümüzde yürütülen kentsel ve mekansal mücadelenin sanat yoluyla yorumlanması hedefleniyor. Ayrıca yarışmayla mücadelede yeni bir bakış ve yorum ile yazmaya yönelenlerin potansiyellerini açığa çıkartarak farkındalık oluşturmak amaçlanıyor.

Katılım koşulları

Yarışmaya katılacak öyküler, TMMOB Mimarlar Odası ve meslek odalarının işbirliği içerisinde yürütülen kentsel mekanlar ve alanların savunmasını konu alması gerekiyor.

Yarışmanın katılım koşulları ise şöyle:

"Yarışmaya dosya halinde en çok iki öykü ile başvurulabilir. Bu öyküler daha önce basılmamış ve ödül almamış olmalı. Seçici kurulu üyelerinin birince derece yakınları yarışmaya katılamazlar. Yarışma herkese açık. Yarışma şartnamesine uygun olmayan ve belirtilen son teslim tarihinden sonra teslim edilen başvurular değerlendirmeye alınmayacak. Başvuru sahipleri dereceye giren ve basılması uygun görülen öyküler üzerindeki dijital ve basılı tüm kullanım haklarını bedelsiz olarak TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi`ne devrettiğini kabul eder. Yarışmaya gönderilen öykülerin hukuki ve bilimsel sorumluluğu yazarına aittir. Üçüncü kişilerin öykünün telif hakkı konusunda iddia ve talepleri olması durumunda öykü sahibi uğrayacağı zarara karşı sorumludur. Seçici kurulun yayımlamaya değer bulduğu öyküler kitap haline getirilir."

Aranacak şartlar

Yarışmaya gönderilecek eserlerde aranacak şartlar ise şunlar:

"Öykü konusu; başta TMMOB Mimarlar Odası olmak üzere, TMMOB`ye bağlı odaların mücadele yürüttüğü mekânlara ilişkin olacak. Hangi mekânın seçileceği yazara bırakılmıştır. Öyküler Türkçe olmalıdır, çeviri öyküler yarışma dışı bırakılacak. Özgün, sade bir dille, 5.000 ile 15.000 karakter (600-2000 sözcük) arasında yazılmış öyküler değerlendirmeye alınacak. Yarışmaya katılacak öyküler, normal sayfa (A4) boyutunda, Arial 12 punto,1.5 aralık düzende bilgisayarla hazırlanarak 7 kopya halinde çıktı alınmalı, ayrıca bir CD`ye kaydedilip üzerine isim yazılmadan zarfa konularak teslim edilmelidir. Yarışmacılar, yarışmaya internet üzerinden kayıt yaptıracak ve yarışma başvuru formunu doldurarak ıslak imzalı şekilde eserle birlikte teslim edecek. Eserlerin teslim edileceği zarfın sol üst köşesinde yarışmacının rumuzu yer almalıdır. (Yarışma rumuzu 4 harf ile 3 rakamdan oluşur. Örn:ZTRK006, TEON234) Zarfın içerisinde teslim edilecek olan, yarışmacıya ait özgeçmiş Times New Roman 12 punto ile yazılmalı, metnin uzunluğu 800 karakteri geçmemelidir. Yarışmacılar doldurdukları başvuru formunu ve özgeçmişi adres ve isimlerin olmadığı bir zarfa koymalıdır. Yarışmaya katılacak eser 5 nüsha hâlinde -üzerinde yazarına ait rumuzundan başka herhangi bir emare bulunmadan- basılarak ve CD`ye kaydedilerek, başvuru formunu ve özgeçmişi içeren zarf ile birlikte bir büyük zarf içerisine konulacak ve kargoyla ya da elden teslim edilecek."

Yarışmaya kayıt yaptırmak için son başvuru tarihi 19 Eylül 2017.Yarışmaya elektronik ortamda kayıt mekan@mimarlarodasiankara.org adresinden yapılacak. Eserler en geç 3 Kasım 2017 tarihinde Mimarlar Odası Ankara Şubesi Konur Sokak 4/3 Kızılay Ankara adresine teslim edilecek. Yarışmanın ödül töreni ise 17 Ocak 2018 tarihinde gerçekleşecek. Yarışmada birinciye 3 bin lira, ikinciye 2 bin lira, üçüncüye bin lira, 3 kişiye 750 lira teşvik ödülü verilecek. 

Yarışmanın seçici kurulu Yavuz Önen, Fatih Söyler, Behiç Ak, Atilla Şenkon, Özlem Dengiz Uğur`dan oluşuyor.TMMOB-DİSK-KESK-ATO-ASMMO “ÇOCUKLARIMIZIN DÜŞLERİ İÇİN ÇOCUK KATİLLERİNİN PEŞİNDEYİZ”

04.07.2018
 


Çok Okunanlar


ARDUINO EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

FPGA EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

TMMOB ANKARA İKK: YAPI RUHSATLARINDA PROJE MÜELLİFLERİNİN İMZASININ KALDIRILMASI KABUL EDİLEMEZ

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MEZUNİYET TÖRENİNE KATILDIK

ÜYEMİZ PROF. DR. HALUK UYGUR TOSUN`U ZİYARET ETTİK

YAPI DENETİM KOMİSYON TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TMMOB-DİSK-KESK-ATO-ASMMO “ÇOCUKLARIMIZIN DÜŞLERİ İÇİN ÇOCUK KATİLLERİNİN PEŞİNDEYİZ”

ERCİYES ÜNİVERSİTESİ’NDE MEZUNİYET SEVİNCİ

BİLGİSAYAR DESTEKLİ İÇ TESİSAT PROJE HAZIRLAMA EĞİTİMİ BAŞLADI

Okunma Sayısı: 62


Tüm Duyurular

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri