MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO’DAN ENERJİ İŞLERİ’NE ZİYARET


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası bir heyet olarak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyarette kamuoyunda sıklıkla gündeme gelen süs havuzları gibi tesisleri de ilgilendiren Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği’nde yapılacak değişikliklere ilişkin EMO’nun görüş ve önerileri iletildi. EMO’nun düzenleyeceği sempozyum ve kongrelere katılım ve destek istendi. Sempozyum ve kongrelere destek için olumlu görüş bildiren Enerji İşleri Genel Müdürü Murat Zekeriya Aydın, yönetmelikte ülke ekonomisi açısından acil görülen değişikliklerin yapıldığını, daha kapsamlı çalışmalar yapılabileceğini belirtti.
 

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder, Sayman İbrahim Aksöz, EMO Enerji Birim Koordinatörü Olgun Sakarya, V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre Sekreteri Sedat Gülşen ve EMO Hukuk Müşaviri Hayati Küçük`ten oluşan EMO heyeti, Enerji İşleri Genel Müdürlüğü`nü 26 Temmuz 2017 tarihinde ziyaret etti. Enerji İşleri Genel Müdürü Murat Zekeriya Aydın, Genel Müdür Yardımcısı Murat Hardalaç, Elektrik Dağıtım Şirketleri Denetim Dairesi Başkanı Davut Keleş ile Enerji Yatırımları Dairesi Başkanı Aziz Kömürcü`nün yer aldığı toplantıda, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği değişikliği, bağlantı gücüne ilişkin uygulamalar hakkında yazışmalar, EMO`nun yapacağı sempozyum ve kongreler ile İzmir`de 18-21 Ekim 2017 tarihinde düzenlenecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongresi`ne destek konuları ele alındı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı`nın hazırladığı ve kurumların görüşüne açtığı Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği`nde Değişiklik Yapılmasına Dair Taslak hakkında EMO`nun görüşleri aktarılırken, teknolojik gelişmelere ve uluslararası standartlara uygun olacak şekilde daha kapsamlı bir yönetmelik hazırlanması gerektiği belirtildi. Ancak böyle bir yönetmelikle can ve mal güvenliğinin sağlanabileceği vurgulandı. Kısmi düzenleme yapılacaksa bile süs havuzları gibi dolaylı ve doğrudan dokunmaya karşı can güvenliği açısından daha yoğun güvenlik önlemi alınması gereken belirli tesislere özel koşullar getirilmesi önerildi. Önümüzdeki süreçte EMO tarafından gerçekleştirilecek sempozyum ve kongrelere ilişkin olarak bilgi verilirken, Enerji Bakanlığı`nın bildiri, sunum ve delege katılımıyla destek vermesi istendi. 

Enerji İşleri Genel Müdürü Murat Zekeriya Aydın, sektördeki diğer tüm kurum ve kuruluşlar gibi Elektrik Mühendisleri Odası`nın da birikimlerinden faydalanmak istediklerini, bu yönde toplantı ve çalışmaların devam etmesi gerektiğini söyledi. Sempozyum ve kongrelere gerekli desteğin sağlanacağını ifade eden Aydın, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliği`nde özellikle ülke ekonomisi açıdan acil görülen bazı değişikliklerin gündeme getirildiğini, önümüzdeki süreçte daha kapsamlı çalışmalar yapılabileceğini belirtti. OLGUN SAKARYA KANAL B’YE KONUK OLDU

06.07.2017
 


Çok Okunanlar


ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI 2017 TERCİH REHBERİ

EMO’DA NÖBET DEĞİŞİMİ

ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ 461. SAYI YAYIMLANDI

TELEKOM’DA ÇALIŞAN KIYIMI

EMO’DAN ENERJİ İŞLERİ’NE ZİYARET

PLANLI ALANLAR TİP İMAR YÖNETMELİĞİ’NE YÜRÜTMEYİ DURDURMA

EMO’DAN TMMOB’A ZİYARET

AKKUYU’DA SAHTE İMZALI ÇED RAPORU DAVASINDA TMMOB’NİN “EHLİYETİ” KABUL EDİLDİ

DANIŞTAY’DAN ELEKTRİK HAKKINDA ÖNEMLİ KARAR (BİRGÜN)

RÜZGAR İHALESİ VE GERÇEKLER (ÖZGÜR GÜRBÜZ-BİRGÜN)

Okunma Sayısı: 289


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2017 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri