MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 GAZİANTEP ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ADIYAMAN   GAZİANTEP   KAHRAMANMARAŞ   KİLİS 
 

 
FORMLAR
 
ŞUBEMİZ ÜYELERİNE FİRMALAR TARAFINDAN YAPILAN İNDİRİMLER VE SÖZLEŞMELER
 

EMO Gaziantep Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 7

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TEİAŞ 6.TRAFO MERKEZİ HİZMETE GİRDİ


BASIN AÇIKLAMASI


 
Şube Yönetim Kurulu Başkanımız İslim Arıkan`ın devreye giren TEİAŞ 6.Trafo merkezine ilişkin basın açıklaması yazımız devamındadır.
 

BASIN BİLDİRİSİ

Gaziantep 6 Trafo Merkezi Gaziantep`e hayırlı olsun.

Gaziantep TEİAŞ 12. Bölge Müdürlüğü son iki yılda güzel ve olması gerekli çalışmalara imza atarak faaliyetlerine hız vermiştir. EMO Gaziantep Şubemiz; hızla nüfusu artan, sanayisi gelişen Şehrimizi besleyen  trafo merkezlerinde güç artışını ve yeni trafo merkezlerinin yapılmasını desteklemektedir.Şehrin ortasından geçen, tehlike saçan, 8 km uzunluğundaki 154 kV`luk  TEİAŞ`ın enerji  iletim hattının kaldırılmasında olduğu gibienerji iletim ve dağıtım hatlarındaki diğer emniyet ihlallerini  İlgililerle ve kamuoyu ile paylaşmaya devam edecektir.

Öncelikle şehrin ortasından geçen söz konusu enerji  iletim hattı,TEİAŞ yetkililerinin büyük gayretleri, Belediyelerimizin destekleri ve Şubemizin de konuyu sürekli gündeme taşıması ile  tehlike saçan hat kaldırılmıştır.

Sevindirici diğer bir haber de, hızla nüfusu artan, sanayisi gelişen şehrimizde mevcut trafo merkezlerinde TEİAŞ tarafındantrafolarda güç artışına gidilmesidir. Şehrimizi besleyen ve TEİAŞ`a bağlı trafo merkezlerimize yeni ilaveler yapılmaktadır. Son olarakOnkoloji ve Karataş Bölgesini besleyecek olan "Gaziantep 6  Trafo Merkezi" yapılmış olup,  aynı zamanda bu trafo merkezimizin "Gaziantep 3 ve 4  Trafo Merkezleri" ile bağlantısı yapılmıştır. Böylece TEİAŞ kendi trafoları arasında bağlantılarını oluşturmuştur.

 Yani herhangi bir trafo merkezinde bakım ve arıza olursa trafo merkezleri arasında yük aktarılabilmek mümkün olabilecek ve böylelikleburadan kaynaklanan kesinti sayıları, süreleri azalacaktır.

Artık İbrahimli, Karataş ve Onkoloji bölgesinin elektriğini besleyen "Gaziantep 3 Trafo Merkezi"nin elektrik yükünün bir bölümü, "Gaziantep Trafo 6  Merkezi" ne devredilmelidir, bağlantıları Dağıtım Şirketi(EnerjiSA) tarafından yapılmalıdır. Ayrıca kesinti sayıları ve sürelerinin azalması için bir an önce dağıtım trafoları arasında da  ring şebekelerininoluşturulması gerekmektedir. Ring şebekelerde besleme birden fazla trafo ile yapıldığı için, ring içerisinde bir arıza meydana gelmesi durumunda, sadece arıza olan kısım devre dışı kalacak , böylelikle çok fazla alıcı da enerjisiz kalmayacaktır.

Bilindiği gibi TEİAŞ, santrallerde üretilen enerjiyi şehirlerde bulunan ana trafolarına  iletir,Dağıtım Şirketleri` de (bölgemizde EnerjiSA`dır), TEİAŞ`ın bu trafolarından elektriği alıp, dağıtım trafoları vasıtası ile abonelere iletir.

Sonuç olarak, iki enerji otoritesinin yaptığı yatırımlarının etkin şekilde kullanılması gerekmektedir.  TEİAŞ`ın yaptığı  yatırımlarının etkin şekilde kullanılması için, yük dağılımları ve  ring şebekelerinin   dağıtım şirketi (EnerjiSA) tarafından etkin şekilde yapılmalı ve  hızlandırılmalıdır.

Bu konuda da, yeni yerleşim bölgeleri olması dolayısı ile, İlgili Belediyelerin de Kamulaştırma noktasında elektrik dağıtım şirketine destek vermesi, işlemleri hızlandırması gerekmektedir.

Şube Başkanımız İslim ARIKAN, TEİAŞ Bölge Müdürümüz Abdullah İNANÇ ile Onkoloji-Kilis Yolu ayırımında, Kilis yolunda yapılan trafo merkezimizi ziyaret etmiştir. Kamulaştırma hariç yaklaşık 15 milyon TL`ye mal olanModern teknolojinin kullanıldığı trafo merkezi, enterkonnekte sistemine bağlı olup, uzaktan yönetilmektedir.

EMO Gaziantep Şube olarak İlimiz yatırımları için gerekli çalışmaları, İlgili Kurumlar, Yöneticileri, Mühendisleri ile istişare etmeye devam edeceğiz. Enerji sektörü ile yapılacak ortak akılda Gaziantep kazanacaktır. Sesimize kulak veren İlgililere teşekkür ediyoruz. Bir an önce  "Gaziantep Trafo 6 Merkezimizin" yük dağılımının, kış ayılarına girmeden  yapılması gerekmektedir.

Emeği geçen Yöneticilerimize, Mühendislerimize, teknik ekibe teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

İslim ARIKAN

Elektrik Mühendisleri Odası

 

Gaziantep Şube Başkanı

 

Bağlantılar

gazianteppusula.com/haber/kesintiye-son-haberi-43276.html
 
 

Dosyalar

BASIN (3454 KB)

BASIN (1981 KB)

BASIN (722 KB)

BASIN (4142 KB)

BASIN (2444 KB)ŞUBEMİZ 11.DÖNEM FAALİYET SUNUMU

20.02.2018
 


Çok Okunanlar


FUTBOL TURNUVASI

RAYLI SİSTEM BAKIM ATÖLYESİ TEKNİK GEZİ

ENDÜSTRİYEL TESİSLERDE YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ EMO-GENÇ TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ŞUBEMİZDE AŞURE İKRAMI

ELEKTRİK ZAMLARINA İLİŞKİN HABER

BİYOGAZ SANTRALİ TEKNİK GEZİSİ HABERİ

Okunma Sayısı: 190


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri