MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

HİDROELEKTRİK DOPİNGİ! (HÜRRİYET)


BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ


 
Geçen yıl özelleştirmesi tamamlanan Almus ve Köklüce hidroelektrik santralleriyle ilgili devir sözleşmesi 8 Ağustos`ta imzalandı. Sözleşmeyle birlikte en yüksek teklifi veren Gaziantepli Gül Enerji, ihale bedeli olan 750 milyon 500 bin lirayı nakit olarak ödedi.
 

BÜTÇEYE, 750.5 milyon TL‘lik özelleştirme dopingi geldi. Geçen yıl özelleştirmesi tamamlanan iki HES‘in işlemleri tamamlandı ve para nakit olarak alındı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, daha önce yaptığı açıklamada, "Özelleştirme programına alınan kuruluşlarından elde edilen gelirler öncelikle merkez yönetim bütçesinin ihtiyaçları için kullanılacak. Çünkü bizim bütçe açığımızın karşılanması noktasında özelleştirme gelirlerinin belli bir katkısı var" demişti.

11 ŞİRKET YARIŞMIŞTI

Elektrik Üretim AŞ‘ye (EÜAŞ) ait Almus ve Köklüce hidroelektrik santrallerinin "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirilmesi ihalesi, geçen yıl Özelleştirme İdaresi Başkanlığı‘nca (ÖİB) yapıldı. İhaleye 11 şirket katıldı. 551 milyon TL‘lik teklifle açılan ihalenin açık artırma bölümünde, en yüksek teklifi Gaziantepli Gül Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ verdi. Tokat‘ta bulunan ve toplam 117 megavat kurulu güce sahip olan hidroelektrik santralleri için açık artırmanın yapılmasının ardından da ihalenin onaylanması süreci başladı.

49 YILLIĞINA İŞLETECEK

Özelleştirme Yüksek Kurulu, 24 Mayıs tarihli kararıyla, ihaleye "olur" verdi. Bu kararın ardından da süreçle ilgili tüm çalışmalar tamamlandı ve 8 Ağustos‘ta Özelleştirme İdaresi‘nde devir sözleşmesi imzalandı. Devir sözleşmesiyle birlikte ihale bedeli olan 750 milyon 500 bin lira da kasaya girdi.

SON 14 YILDA 71 MİLYAR DOLAR

TÜRKİYE‘de son 14 yıldaki özelleştirme uygulamalarının toplamı 71 milyar dolar olarak hesaplanıyor. Maliye Bakanı Naci Ağbal, Mayıs ayında, bundan sonraki dönemde de özelleştirme idaresinin etkin çalışmaya devam edeceğini söylemiş ve izlenecek yol haritasını şöyle anlatmıştı: "Şu anda ÖİB‘nin portföyünde bulunan şirketlerin bazen blok satışı, bazen de halkı arzı olabilir. Farklı yöntemler ile özelleştirme uygulamalarına devam edeceğiz. ÖİB‘nin portföyünde gerek reel sektör şirketleri var, gerek finansal piyasalarda işlem yapan şirketler var. Bütün bu şirketlerle ilgili olarak ÖİB önümüzdeki dönemde bu çalışmalarını artırarak devam edecek. Yeni dönemde halen programda olmayan ancak programa alınabilecek uygulamalarla ilgili de çalışmalarımıza devam ediyoruz. Orada da farklı alternatifler gündemde, özellikle projeye dayalı yeni değer oluşturacak farklı özelleştirme uygulamalarını önümüzdeki dönemde inşallah kamuoyu ile paylaşacağız. Bu konuda ÖİB ilgili kamu idareleri ile gerekli çalışmaları yapıyor. Özelleştirme uygulamalarında halka arz yöntemini de önemli bir alternatif olarak görüyoruz."

(Hürriyet;10.08.2017)FOX TV- ÇALAR SAAT- FOX ANA HABER

20.01.2018
 


Çok Okunanlar


TÜRK TELEKOM OTAŞ’TAN KİRALIK!

EMO ANKARA ŞUBE GENEL KURULU TAMAMLANDI

2018 YILI EN AZ ÜCRETLERİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

MESLEKİ DENETİM VE EN AZ ÜCRET UYGULAMALARI HUKUKA UYGUN BULUNDU

TTB’NİN YANINDAYIZ

TÜRK TELEKOM OTAŞ’TAN KİRALIK!

ANTALYA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

TMMOB TERÖRE DE SAVAŞ SEVİCİLİĞİNE DE KARŞIDIR

KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

ALIM GARANTİLİ “SERBEST” PİYASANIN FATURASI AĞIR!

Okunma Sayısı: 16


Tüm Basından Seçtiklerimiz

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri