MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ANKARA`DA 9 EYLÜL`DE BARIŞ ÇAĞRISI YAPILACAK


HABER


 
Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Ankara İl Koordinasyon Kurulu, Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu ile Ankara Tabip Odası tarafından yapılan çağrı kapsamında Ankara`da Sakarya`da 9 Eylül 2017 tarihinde saat 13.00`de barış için Sakarya`da buluşulacak. 1 Eylül Dünya Barış Günü`ne yönelik olarak gerçekleştirilecek kitlesel basın açıklamasına EMO olarak tüm meslektaşlarımızı davet ediyoruz.
 

1Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle TMMOB tarafından "Emperyalist Saldırganlığa Karşı Barış Hemen Şimdi" başlığıyla yapılan yazılı açıklamada, savaş ve şiddetin dünyanın her yerinde hüküm sürdüğü, dünyada yaşayan herkesi savaşın hedefi haline getirdiği belirtilirken, dünyanın neresinde savaş yaşanıyorsa orada emperyalizmin izinin bulunduğuna dikkat çekildi. Emperyalist güçlerin tüm dünyayı tahakküm altına alma hırsı ve enerji kaynaklarını kontrol etme arzusunın savaş, şiddet ve yıkımın en büyük nedeni olduğu kaydedilen açıklamada, "Yaşanan bu savaşa ve şiddete dur diyebilmeni ilk adımı, emperyalizme dur diyebilmekten geçmektedir" denildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Dünya üzerinde süren savaşların en uzunlarından birisi Türkiye`de yaşanmaktadır. 33 yıldır devam eden çatışmaların ülkeye yaşattığı acılar, hiçbir kelimeyle tarif edilemeyecek kadar büyük ve derindir. Çatışmalar sürdükçe yaşanan acılar daha da büyümekte ve hakların bir arada yaşama arzusu zarar görmektedir. ‘Terör ve güvenlik‘ söylemine dayalı politikaların sorunu çözmediği gün gibi ortadadır. Toplumsal barışı sağlayabilmek için çatışmalar derhal durdurularak, Kürt Sorununda demokratik bir çözümün koşulları yaratılmalıdır."

Silahın ve şiddetin yarattığı korkuya karşı, barışın umuduna ihtiyaç olduğunu vurgulayan TMMOB, eşitlikten, özgürlükten, adaletten yana tüm insanları, barış umudunu büyütmeye çağırdı.

 

TMMOB-DİSK-KESK ve ATO üyeleri tarafından; "1 Eylül Dünya Barış Günü" dolayısıyla 9 Eylül 2017 Cumartesi günü saat 13.00‘de Sakarya Meydanı`nda kitlesel basın açıklaması düzenlenecek.KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

EMO’DAN SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI

Okunma Sayısı: 72


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri