MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

SAAT UYGULAMASINA KARŞI `MÜCADELE ÇAĞRISI (KIBRIS GAZETESİ)


YAZILI BASINDA ODAMIZ


 
KTOEÖS VE BASIN-SEN, KIŞ SAATİ UYGULAMASINA GEÇİLMEMESİNİ ELEŞTİRDİ
 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Selma Eylem ve Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir, kış saati uygulamasına geçilmeme kararınıı protesto ederek, bu konuda ortak mücadele çağrısı yaptı.

KTOEÖS Başkanı Eylem, sadece çalışanlan değil tüm topluma sıkıntı yarattığını belirttiği bu kararın dünyayla iletişimde de sıkıntı yarattığını belirterek kararı dayatma diye niteledi.

Eylem, geçen yıl dağ yolunda yaşananların dün hâlâ yürekleri sızlattığını anımsattı ve toplumun karanlıkta okul yolunda hayatını kaybeden gencecik canlann acısını bugün hâlâ yüreğinde taşıdığını belirtti.

Kazanın meydana geldiği yolda iyileştirme yönünde tek bir altyapı çalışması yapılmadığını ileri süren Eylem, hükümetin üç maymunu oynadığını iddia etti.

Açıklamasında hükümete seslenen Eylem, şunlanjfade etti:

"Peki hükümet yetkilileri ne yapıyor? Bir kez daha bu siyasi dayatmaya boyun eğiyor ve Türkiye ile eşgüdüm karan vererek yaz saati uygulamasına devam edeceğini açıklıyor.

Yaz saati uygulamasına devam edilmesinin gerekçesi enerji tasarrufu olarak açıklanmıştı geçtiğimiz yıl. Ancak, Türkiye Elektrik Mühendisleri Odası‘nın istatistiki verilerle yaptığı açıklamaya göre kış saatine geçilmemesi tasarruf değil, israf getirmiş, elektrik tüketimi önceki yıllara oranla artmıştır.

"Kararınızı protesto ediyoruz"

Sadece kamu çalışanlanna değil, tüm çalışanlara ve topluma sıkıntı yaratan, hem dış dünyayla iletişim açısından sorunlar yaratan, hem trafikte kaza riskini artıran, hem de elektrik tüketiminde israf yaratan bu uygulamaya devam etme ve bu topluma dayatılanlar karşısında boyun eğme kararınızı KTOEÖS olarak bizler protesto ediyoruz.

Sizleri, yapacağınız referandumla kamuoyunun sesine kulak vermeye davet ediyoruz. Toplumumuza, ekonomik, kültürel, siyasi, eğitim, din, çevre, nüfus alanlarında yıllardır bizlere yapılmakta olan dayatmalara karşı durma, boyun eğmeme, oldubittilere karşı iradesine sahip çıkma çağrımızı bur kez daha yapıyoruz."

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem, "bıçağın kemiği kestiğini" belirterek tüm toplum kesimlerini hükümetin anlayışı değişene kadar birlikte mücadele etmeye çağırdı.

Basın-Sen‘den de eleştiri

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir. yaz saati uygulamasına devam edilmesi kararını eleştirerek, "Suudi saatinde ısrarlı olan zihniyete" karşı mücadeleyi yükseltme çağrısında bulundu. Kişmir yaptığı yazılı açıklamada, hükümeti korkaklıkla suçlayarak, "bu toplumun yararına olacak bir adımı atamayacak kadar korkaksınız. İşgal ettiğiniz makam koltuklarını bu toplumdan çok daha fazla seviyor ve önemsiyorsunuz. İşte korkunuzun esas nedeni de bu zaten. Ankara‘dan gelen talimatın dışına çıkıp toplumsal yarar anlamında etkisiz olan koltuklarınızı kaybetmekten korkuyorsunuz. Peki, toplum olarak biz neden korkuyoruz?" dedi.

"Kaybedecek neyimiz kaldı ki? Bir daha mı canımız yansın? Bir daha mı çocuklarımızı karanlıklarda kaybedelim?" sorularını soran Kişmir, bunun bir varoluş mücadelesi olduğunu savundu ve bu konuda mücadele edilerek, tek vücut olunması çağrısında bulundu.

(Kıbrıs Gazetesi; 13.09.2017)KANAL B- HABERLER

01.04.2018
 


Çok Okunanlar


TMMOB “OY KULLAN!” BROŞÜRÜ ÇIKARTTI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

YAPI RUHSATLARINDA MÜHENDİS VE MİMARLAR DEVRE DIŞI

CUMHURBAŞKANI ADAYI MUHARREM İNCE’DEN TMMOB’YE ZİYARET

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM GENEL KURULU BAŞLADI

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

TMMOB 45. OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANIYOR

TMMOB GENEL KURULU TAMAMLANDI

NKP GENİŞLETİLMİŞ YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI

Okunma Sayısı: 5


Tüm Yazılı Basında Odamız

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri