MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 DİYARBAKIR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AĞRI   BİNGÖL   BİTLİS   DİYARBAKIR   ELAZIĞ   HAKKARİ   MALATYA   MARDİN   MUŞ   SİİRT   TUNCELİ   ŞANLIURFA   VAN   BATMAN   ŞIRNAK 
 

 
KİTAPLAR
 
KİTAP
 
DİYARBAKIR KENT SEMPOZYUMU BİLDİRİLER KİTABI
 
PANEL
 
MEZOPOTAMYA ENERJİ FORUMU
 
ANKET
 
ELAZIĞ ENERJİ FORUMU
 
BATMAN ENERJİ FORUMU
 
MARDİN,ŞANLIURFA ENERJİ FORUMU
 
VAN ENERJİ FORUMU
 

EMO Diyarbakır Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 23

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

GÖZALTI,TUTUKLAMA VE İHRAÇLARA MESLEK VE EMEK KURULUŞLARINDAN TEPKİ..


GÜNDEM

 
Diyarbakır Tabip Odasında, TTB, TMMOB, İHD, DİSK, KESK bileşenleri temsilcileri ve birçok STK temsilcisinin katılımıyla haksız bir şekilde kamudan ihraç edilen, tutuklanan ve gözaltına alınan emekçilere yönelik haksızlıklara kınamak amacıyla 20 Temmuz 2017 tarihinde bir basın açıklaması yapıldı.Meslek ve Emek Örgütleri temsilcilerinin yaşanan haksızlıklara ilişkin görüşlerini ifade etmesinin ardından Diyarbakır Tabip Odasının yaptığı basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
 

İYİ HEKİMLİK DEĞERLERİ VE SİVİL TOPLUM FAALİYETLERİ SUÇ SAYILAMAZ!

Değerli Basın Emekçileri

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, 2001-2004 yılları arasında Diyarbakır Tabip Odası (DTO) başkanlığı, 2006-2008 yılları arasında TTB Merkez Konsey Üyeliği ve uzun yıllar TİHV Yöneticiliği de yapan Dr.Nejdet İpekyüz, 2008-2010 yılları arasında Oda Başkanlığımızı ve uzun yıllar Sarmaşık Derneği Başkanlığını yapan Dr. Selçuk Mızraklı, 2010-2012 yılları arasında Oda başkanlığımızı yapan Dr.Şemsettin Koç Diyarbakır`da evlerinden, 2012-2014 yılları arasında Odamızın Yönetim Kurulu üyeliği yapan Dr. Osman Doğan ise Adana`da gözaltına alınmıştır. Bununla birlikte SES ve Eğitim-Sen`nin eski başkanlarının da aralarında bulunan 9 kişinin daha gözaltında olduğu öğrenilmiştir.

Dr.Nejdet İpekyüz aynı günün gecesi ifadesinin alınmasını müteakip sağlık sorunları göz önünde bulundurularak serbest bırakılmıştır. Gözaltındaki diğer şahısların ise soruşturma işlemleri halen devam etmektedir. 

Diyarbakır ve Türkiye Kamuoyu tarafından bilinen ve tanınan, adres ve ikamet yerleri sabit ve belli olan, Sivil Toplum Örgütü faaliyetlerini yıllarca büyük bir emek ve özenle yapan, toplum içerisinde şeffaf kişilikleriyle bilinen bu meslektaşlarımız ve arkadaşlarımızın hangi gerekçeyle olursa olsun gözaltına alınmasını kabul etmiyoruz. Bunu keyfi bir gözaltı uygulaması ve evrensel insan hakları hukuku açısından da suç niteliğinde görüyoruz.

Gözaltına alınma gerekçeleri henüz tarafımızca tam olarak bilinmemekle birlikte, yıllardır sivil toplum ve mesleki faaliyetlerinde edindikleri bilgi ve deneyim ile Türkiye`de sağlık hakkı çabası içerisinde olan, toplumun barışı, refahı ve huzuru için çeşitli çalışmalar yapan meslektaşlarımız ve arkadaşlarımızın masum olduğuna inanıyor ve gözaltına alınma usulünü bir hürmetsizlik olarak görüyoruz.

İlgili ve yetkili makamların adalete olan inancı zedeleyecek uygulamalara ve sonuçlara mahal vermeyecekleri beklentisi ile en kısa zamanda arkadaşlarımızın serbest bırakılmalarını talep ediyoruz.  

İnsan haklarına saygıyı ve İyi hekimlik değerlerini her zaman bir kılavuz olarak gören ve bir yaşam biçimi haline getiren Eski Oda Başkanlarımız Dr. Selçuk Mızraklı, Dr. Şemsettin Koç ve beraberinde tüm gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılmalıdır! 20.07.2017

 

DİYARBAKIR TABİP ODASI


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 13


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri