MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

KONUTLARDA YANGIN GÜVENLİĞİ PANELİ YAPILDI 
Şubemizin, TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı ve Derneği (TÜYAK) ile birlikte düzenlediği ve ilgili üniversiteler, kamu kurum ve kuruluşlar, özel kuruluşlar ve gönüllü toplum kuruluşlarının destek verdiği Konutlarda Yangın Güvenliği Paneli 30 Eylül 2017 Cumartesi günü yapıldı. Perpa A Blok Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliği 200’den fazla kişi ilgiyle takip etti.
 

Sosyal medya kanallarından da canlı olarak yayınlanan etkinliğin açılışı gösterilen kısa bir videonun yayınlanmasının ardından Şubemiz Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy tarafından yapıldı. Celepsoy`un "Ne yazık ki, ülkemizde alevlerin yükselmediği, can almadığı neredeyse tek gün geçmemektedir. Bir yangın faciasının yaraları henüz sarılamadan başka bir acı haber gelmekte, peşisıra başka başka acılar birbirlerini izlemektedir. Aynı anda birden çok yangın çıktığı birden çok kayıp yaşandığı da olmakta o zaman da acılar katlanmaktadır. Televizyonlarımızda açılan haber kanallarında tutuşan, yanıp kül olan bazen bir fabrika olmakta, bazen tarihe ışık tutan değerli bir tarihi eserimiz, bazen biriktirdiğimiz servetimiz ormanlar bazen ise konutlar olmaktadır. Yangınlarla birlikte sönen yaşamlar, yitirilen hayaller, umutlar ve daha nice değerlerimiz kül olup gitmekte…" diyerek başladığı konuşması etkinliğin düzenlenmesine emeği geçen bütün kişi ve kuruluşlara teşekkür ederek tamamlandı.

Erol Celepsoy`un konuşma metni için bakınız.

Celepsoy`un konuşmasından sonra İstanbul Teknik Üniversitesi`nden  Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, "Konutlarda Ne Kadar Güvendeyiz?" içerikli sunumunu yaptı. Kılıç, "Yangın itfaiyeyle değil tasarımla söndürülür" diye başladığı sunumunda yangınların çıkmaması için öncesinde neler yapılması ve neler yapılmaması gerektiği hususlarında ayrıntılı açıklamalarda bulundu. Ülkemiz insanlarının tarihsel olarak yangınlara ve yangından korunmaya nasıl baktıklarını renkli bir dille aktaran Kılıç`ın sunumu katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Hayri Kartopu`nun yöneticiliğini yaptığı 1. Oturumda, Taner Kaboğlu (TÜYAK Yönetim Kurulu Başkanı) Konutlarda Söndürme Sistemlerinin Tasarımı, Uygulaması ve Hatalar,

Serhat Göke (MMO İstanbul Şubesi) Konutlardaki Söndürme Sistemleri ve Duman Kontrol Sistemlerinin Kontrolü, Denetimi ve Bakımları, Dr. Kazım Beceren (İstanbul Teknik Üniversitesi Emekli Öğretim Görevlisi) ise Konutlarda Can Güvenliğinin Sağlanması İçin Yangın Merdivenleri ve Kaçış Yollarının Tasarımı başlıklı sunumlarını gerçekleştirdiler.

Öğleden sonraki 2. Oturumda ilk sunumu AKUT`tan Mahmut Çelik yaptı. Depremlerin Sebep Olduğu Yangınlar konusunda yurt içi ve dışı örnekler veren Çelik`in sunumunun ardından  Kocaeli Üniversitesi`nden Fikret Kır, Dr. Necmi Özdemir ile birlikte hazırladıkları, Yangın Bilincinde Güncel Gelişmeler Çerçevesinde Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele konulu sunumunu gerçekleştirdi. Elektrik Mühendisi İlker Canbaz`ın Konutlarda Yangın Algılama İhbar ve Duyuru Sistemleri sunumunun ardın Şubemiz eski yöneticilerinden Serdar Paker, Elektrik İç Tesisatı ve Yangın Güvenliği konusunda ayrıntılı bilgisini dinleyicilerle paylaştı. 

Canlı Yayın için bakınız
Oturum 1
Oturum 2

 

Dosyalar

(17 KB)MUSTAFA BULUT ŞUBEMİZDE ANILDI

04.05.2018
 


Çok Okunanlar


OY KULLANACAĞIZ, OYUMUZA SAHİP ÇIKACAĞIZ

BEYZA METİN`İN DURUŞMASI 6 EYLÜL 2019 TARİHİNE ERTELENDİ

EMO 46. DÖNEM 1. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

EMO KADIN KOMİSYONU BASIN AÇIKLAMASI

EMO’DAN SİYASİ PARTİLERE ÇAĞRI

Okunma Sayısı: 231


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri