MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

6. AKADEMİK KAMP BAŞLIYOR 
Elektrik Mühendisleri Odası’nca (EMO) düzenlenen Akademik Kamp’ın 6.’sı “Hesaplamalı Sinirbilim” ana başlığı altında 12-13-14 ve 15 Ekim günlerinde İzmir Şirince`de Nesin Matematik Köyü’nde yapılacak. İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Neslihan Serap Şengör’ün koordinatörlüğünde düzenlenen kamp, üniversite ve araştırma kurumlarındaki yüksek lisans ve doktora öğrencisi seviyesindeki genç araştırmacıları konularında uzman akademisyenlerle bir araya getirecek.
 

"Hesaplamalı Sinirbilim" başlığı altında gerçekleştirilecek olan 6. Akademik Kamp, 12 Ekim Perşembe günü saat 9.00`da kayıt işlemlerinin ardından açılış konuşmaları ile başlayacak. İlk sunum; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi`nde Nöroloji Anabilim Dalı`ndan Prof. Dr. İbrahim Hakan Gürvit tarafından "Evrimin Rastlantısal Keşfi: Plastik Beyin" başlığı altında gerçekleştirilecek. Aranın ardından yine Prof. Gürvit tarafından "Fakülte Psikolojisinden Günümüze Zihin Bilimleri: Bir Mental Nörobilim Mümkün mü?" Öğle yemeği arasından sonra Harvard Üniversitesi`nden Öğretim Üyesi Dr. Bengi Baran kürsüye gelecek. Baran, iki bölüm halinde "A`dan Zzz`ye Bellek (Kodlamadan Pekiştirmeye Öğrenmede Çevrimiçi ve Çevrimdışı Süreçler" anlatacak. Aranın ardından Bülent Ecevit Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü`nden Doç. Dr. Muhammed Uzuntarla "Sinirbilimde Modelleme" üzerine ders verecek.

Kampın ikinci gün çalışmaları; İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı`ndan Prof. Dr. Tamer Demiralp`in iki bölüm halinde vereceği "Beyin Ölçümlerinde Mekansal ve Zamansal Ölçekler" dersi ile başlayacak. İki dersin ardından öğle yemeğine kadar ayrılan sürede sosyal etkinlik kapsamında Şirince`ye yürüyüş düzenlenecek. Öğleden sonra Boğaziçi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü`nden Prof. Dr. Yağmur Denizhan iki ders saatinde "Modelleme Nedir?" konusunu ele alacak. Aranın ardından Ecole Polytechnique Federale de Lausanne`de (EPFL) doktora çalışmasını yapan Berat Denizdurduran`ın "Nörobat-Nöromorfik" konulu sunumunu yapacak.

Program kapsamında 14 Ekim Cumartesi günü dersler Özyeğin Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erhan Öztop tarafından iki bölüm halinde "Sensorimotor Öğrenme ve Robotik Bilimi" dersi verilecek. Aranın ardından İstanbul Medipol Üniversitesi`nden Yrd. Doç. Dr. Mehmet Kocatürk ve Cumhuriyet Üniversitesi Teknoloji Fakültesi`nden Yrd. Doç. Dr. Murat Okatan`ın "Davranış Sırasında Sıçan Beyninden Hücredışı Sinirsel Kayıt Alma Yöntemleri" ile "Hücredışı Sinirsel Kayıtlardan Aksiyon Potansiyeli Tespiti ve Sinirsel Veri Elde Etme" çalışmaları sunulacak. Öğle yemeğinin ardından Namık Kemal Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü`nden Dr. Koray Çiftci tarafından "Beyinde Yapı-Fonksiyon İlişkisinin İncelenmesi İçin Hesaplamalı Yöntemler" sunumu gerçekleştirilecek. Kamp programı İzmir Ekonomi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü`nden Doç. Dr. Yuri Michencko`nun iki bölüm halinde yapacağı "Sinirbilimde Modelleme" dersiyle devam edecek.

Programın ilk 3 gününde de akşam saatlerinde saat 17.10`da başlamak üzere İTÜ`de doktora eğitimine devam eden Rahmi Elibol ve İTÜ`de Araştırma Görevlisi olan Mustafa Yasir Özdemir`in yönetiminde kendilerinin hazırlamış olduğu programlama üzerinden "Brian Simülatörü" başlığı altında grup tartışmaları yapılacak. Üçüncü gün ise "Yapay Zeka Sinirbilim/Brian Simülatörü" üzerine gerçekleştirilecek genel tartışmanın üzerine akşam yemeğinden sonra da yine Rahmi Elibol ve Mustafa Yasir Özdemir tarafından "Brian Alıştırmaları" başlığı altında değerlendirme yapılacak.

 Akşam yemeklerinin ardından ise saat 20.30`da ilk gün Fatih Sultan Mehmet Vakfı Üniversitesi`nde doktora dersleri veren Prof. Dr. Atilla Bir tarafından "Mühendislik Tarihimiz", ikinci gün Bilgi Üniversitesi Matematik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Ali Nesin tarafından "Matematik" dersi verilecek.

Kamp çalışmaları 15 Ekim Pazar günü sabah saatlerinde gerçekleştirilecek Erzincan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü`nden Yrd. Doç. Dr. Yunus Babacan`ın "Nöromorfik" sunumu ve Münih Teknik Üniversitesi`nde doktora çalışması yapan Emeç Erçelik ile Boğaziçi Üniversitesi Biyomedikal Mühendisliği Bölümü`nde doktora çalışmasını sürdüren Bige Vardar`ın "Nöromorfik-Ölçüm" sunumuyla tamamlanacak. Öğle yemeğinin ardından Efes`e gezi düzenlenecek.

6. Akademik Kamp‘a ilişkin ayrıntılı bilgiye aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.  

 

 

Bağlantılar

akademikkamp.org/6/
 


TRT- TRT HABER

07.11.2018
 


Çok Okunanlar


2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI İÇİN 2019 YILI ASGARİ ÜCRETİ 4500 TL OLARAK BELİRLENDİ

YALNIZ SİNOP SANTRALI PROJESİNDEN DEĞİL, TÜM NÜKLEER SANTRAL PROJELERİNDEN VAZGEÇİN!

ELECO 2018 BAŞLIYOR

TRT AÇIKLAMASINA POLİS MÜDAHALESİNİ KINIYORUZ

TUNCEL AKMAN YAŞAMINI YİTİRDİ

IT FORUM TURKEY 29 OCAK 2019 TARİHİNDE İSTANBUL`DA

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ

KRİZE KARŞI EMEĞİMİZE, MESLEĞİMİZE VE HAKLARIMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ!

Okunma Sayısı: 176


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri