MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

5. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRESİ BAŞLIYOR 
EMO İzmir Şubesi’nce düzenlenen, 4 gün sürecek olan 5. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi 18 Ekim Çarşamba günü başlıyor. Kongre kapsamında “9. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu”, “3. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu” ile “4. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu” düzenlenecek. Bu yılki kongre kapsamında ilk kez “Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları” başlığı altında 3 ayrı oturum içeren bir etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca “Yapılarda Elektrik Tesisatı/Yapı Denetim-SMM Hizmetleri” konusunda 3 özel oturum ve bir forum yapılacak.
 

 

EMO İzmir Şubesi tarafından 2 yılda bir düzenlenen "Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi"nin beşincisi "Akıllı Şehirler/Güvenli Tesisler" temasıyla 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde İzmir`de Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde gerçekleştirilecek. Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda akademisyen ve uzmanı bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasına olanak sağlayacak kongre ile eş zamanlı olarak açılacak sergide de yeni teknolojik ürünler tanıtılacak.

Kongre, 18 Ekim Çarşamba günü saat 10.00`da yapılacak tören ve açılış konuşmalarıyla başlayacak. Program kapsamında 3 sempozyum ve 2 ayrı etkinlik; Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nin farklı salonlarında paralel oturumlar düzenlenerek gerçekleştirilecek.

3. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu

3. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu; kongrenin gerçekleştirileceği 4 gün boyunca devam edecek. İlk 2 gün ve 4. gün Anadolu Salonu`nda yapılacak olan etkinliğin 3. gün oturumları Akdeniz Salonu`nda düzenlenecek. Toplam 13 oturumda 50 bildirinin sunulacağı sempozyumda, akıllı şebekeler konusu farklı boyutlarıyla ele alınacak. Sempozyum kapsamında güç aktarım sistemleri, dağıtım transformatörleri, trafo merkezlerinde alınacak önlemler, alçak gerilim elektrik tesisleri, yangın güvenliği, elektrik dağıtım sistemlerinde güvenlik, yıldırımdan korunma, patlayıcı ortamlarda güvenlik, güneş enerjisi güç sistemleri,  rüzgar ve jeotermal kaynaktan elektrik üretimi, iklim değişikliği konuları yer alacak.

9. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu

9. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu; Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) ile birlikte kongrenin ilk 2 gününde düzenlenecek. Akdeniz Salonu`nda yapılacak olan etkinlikte, yollarda aydınlatma konusundan, hastane ve okul gibi kamusal mekanlarda aydınlatma, aydınlatmada otomasyon, LED aydınlatma sistemi, günışığından yararlanma konuları ele alınacak. Toplam 19 bildiri ve 6 proje sunulacağı sempozyumda 5 oturumun yanı sıra 2 özel sunum ve bir özel oturum gerçekleştirilecek. Özel sunumlar "Aydınlatma Projelerinin Akıllı ve Sayısal Bir Yöntemle Tasarımı ve Yapımı" ile "LED Ömür Standartları" konularında yapılacak. "Aydınlatmada Ölçme ve Değerlendirme" konulu özel oturumun ardından akşam saatlerinde "Kapanış ve Değerlendirme" bölümüyle sempozyum son bulacak.

Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları

"Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları" etkinliği, 20 Ekim Cuma günü Anadolu Salonu`nda 3 oturum halinde gerçekleştirilecek. Toplam 15 bildirinin sunulacağı etkinlik, ODTÜ Eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Coşkunoğlu`nun tekno-politik değerlendirmesiyle başlayacak. Etkinlikte nesnelerin interneti, dijital fabrikalar, robotik uygulamalar, akıllı şehirler, Endüstri 4.0`ın günlük yaşama ve mühendislere yansımaları ele alınacak.

4. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu

4. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu, 21 Ekim Cumartesi günü Akdeniz Salonu`nda 4 oturum halinde gerçekleştirilecek ve toplam 17 bildiri sunulacak. Yangın güvenliği konusunun ayrıntılı olarak değerlendirileceği sempozyumda yapı elektronik sistemleri tesisatında mühendislik hizmetleri ele alınacak.

Yapılarda Elektrik Tesisatı

Kongrenin son günü (21 Ekim Cumartesi) "Yapılarda Elektrik Tesisatı" konusu SMM hizmetleri ve yapı denetim başlıklarını içeren 3 ayrı özel oturum ve düzenlenecek forumda ele alınacak. Bu çerçevede "Yapı Denetim Süreci ve Elektrik Tesislerinin Denetim Sorunları/Çözüm Önerileri" oturumu, Ege Salonu`nda saat 10.00-11.20 arasında düzenlenecek. Arkasından Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) katkılarıyla düzenlenen "BIM Yapı Bilgi Modellemesi" oturumu da 11.40-12.40 saatleri arasında Ege Salonu`nda yapılacak. Öğleden sonra ise etkinlik Anadolu Salonu`nda devam edecek. "Elektrik Tesislerinin Proje ve Kabul Süreçlerinde Yaşanan Sorunlar/Çözüm Önerileri" saat 14.00-15.20 arasında gerçekleştirilecek oturumda değerlendirilecek. Anadolu Salonu`nda saat 15.40`ta başlayacak olan "Yapı Elektrik, Elektronik Mühendisliği Hizmetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Öneriler" başlıklı forum ile etkinlik son bulacak.

Çağrılı yabancı konuşmacıların yer aldığı tüm oturumlarda simultane çeviri yapılacak.

 

Kongrenin ayrıntılı programına aşağıdaki dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Dosyalar

(3155 KB)KANAL B- GÜNCEL

03.08.2018
 


Çok Okunanlar


TÜRK TELEKOM`DA ÖZELLEŞTİRME BATAĞI RESMİLEŞİYOR

ELEKTRİKTE ZAMLAR TAM GAZ YOLA DEVAM

TÜRK TELEKOM`DA ÖZELLEŞTİRME BATAĞI RESMİLEŞİYOR

ELEKTRİKTE ZAMLAR TAM GAZ YOLA DEVAM

SATMAYIN DEDİK SATTINIZ KAMUNUN MALINI BATIRDINIZ (BİRGÜN)

KKTC ENERJİ PLANLAMASI ÇALIŞTAYI

EMO: TÜRK TELEKOM`DA 13 YILLIK KâR HARİRİ AİLESİNE KALDI (HABER.SOL.ORG.TR)

SON DAKİKA... ELEKTRİK VE DOĞALGAZA İKİ ZAM DAHA (YENİMESAJ.COM.TR)

10 EKİM KATLİAMI PROTESTOLARINA VERİLEN CEZA VİCDANLARI YARALADI!

EMO’NUN ZAM AÇIKLAMASI HALK TV’DE YAYINLANDI (2-3 EYLÜL 2018)

Okunma Sayısı: 260


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri