MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 343

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

V. ELEKTRİK TESİSAT ULUSAL KONGRESİ BAŞLIYOR 
EMO İzmir Şubesi’nce düzenlenen, 4 gün sürecek olan V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi, 18 Ekim Çarşamba günü başlıyor. Kongre kapsamında “IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu”, “III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu” ile “IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu” düzenlenecek. Bu yılki kongre kapsamında ilk kez “Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları” başlığı altında 3 ayrı oturum içeren bir etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca “Yapılarda Elektrik Tesisatı/Yapı Denetim-SMM Hizmetleri” konusunda 3 özel oturum ve bir forum yapılacak.
 

EMO İzmir Şubesi tarafından 2 yılda bir düzenlenen "Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi"nin beşincisi "Akıllı Şehirler/Güvenli Tesisler" temasıyla 18-21 Ekim 2017 tarihlerinde İzmir‘de Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nde gerçekleştirilecek. Ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda akademisyen ve uzmanı bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasına olanak sağlayacak kongre ile eş zamanlı olarak açılacak sergide de yeni teknolojik ürünler tanıtılacak.

Kongre, 18 Ekim Çarşamba günü saat 10.00‘da yapılacak tören ve açılış konuşmalarıyla başlayacak. Açılış töreni öncesi Olten Filarmoni Oda Orkestrası sahne alacak.  Program kapsamında 3 sempozyum ve 2 ayrı etkinlik; Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi‘nin farklı salonlarında paralel oturumlar düzenlenerek gerçekleştirilecek.

III. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu
II. Güç ve Enerji Sistemleri Sempozyumu; kongrenin gerçekleştirileceği 4 gün boyunca devam edecek. İlk 2 gün ve 4. gün Anadolu Salonu‘nda yapılacak olan etkinliğin 3. gün oturumları Akdeniz Salonu‘nda düzenlenecek. Toplam 13 oturumda 50 bildirinin sunulacağı sempozyumda, akıllı şebekeler konusu farklı boyutlarıyla ele alınacak. Sempozyum kapsamında güç aktarım sistemleri, dağıtım transformatörleri, trafo merkezlerinde alınacak önlemler, alçak gerilim elektrik tesisleri, yangın güvenliği, elektrik dağıtım sistemlerinde güvenlik, yıldırımdan korunma, patlayıcı ortamlarda güvenlik, güneş enerjisi güç sistemleri,  rüzgar ve jeotermal kaynaktan elektrik üretimi, iklim değişikliği konuları yer alacak.

IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu
IX. Ulusal Aydınlatma Sempozyumu; Aydınlatma Türk Milli Komitesi (ATMK) ile birlikte kongrenin ilk 2 gününde düzenlenecek. Akdeniz Salonu‘nda yapılacak olan etkinlikte, yollarda aydınlatma konusundan, hastane ve okul gibi kamusal mekanlarda aydınlatma, aydınlatmada otomasyon, LED aydınlatma sistemi, günışığından yararlanma konuları ele alınacak. Toplam 19 bildiri ve 6 proje sunulacağı sempozyumda 5 oturumun yanı sıra 2 özel sunum ve bir özel oturum gerçekleştirilecek. Özel sunumlar "Aydınlatma Projelerinin Akıllı ve Sayısal Bir Yöntemle Tasarımı ve Yapımı" ile "LED Ömür Standartları" konularında yapılacak. "Aydınlatmada Ölçme ve Değerlendirme" konulu özel oturumun ardından akşam saatlerinde "Kapanış ve Değerlendirme" bölümüyle sempozyum son bulacak.

Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları
"Endüstri 4.0 Çözüm ve Uygulamaları" etkinliği, 20 Ekim Cuma günü Anadolu Salonu‘nda 3 oturum halinde gerçekleştirilecek. Toplam 15 bildirinin sunulacağı etkinlik, ODTÜ Eski Öğretim Üyesi Prof. Dr. Osman Coşkunoğlu‘nun tekno-politik değerlendirmesiyle başlayacak. Etkinlikte nesnelerin interneti, dijital fabrikalar, robotik uygulamalar, akıllı şehirler, Endüstri 4.0‘ın günlük yaşama ve mühendislere yansımaları ele alınacak.

IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu
IV. Yapı Elektronik Sistemleri Sempozyumu, 21 Ekim Cumartesi günü Akdeniz Salonu‘nda 4 oturum halinde gerçekleştirilecek ve toplam 17 bildiri sunulacak. Yangın güvenliği konusunun ayrıntılı olarak değerlendirileceği sempozyumda yapı elektronik sistemleri tesisatında mühendislik hizmetleri ele alınacak.

Yapılarda Elektrik Tesisatı
Kongrenin son günü (21 Ekim Cumartesi) "Yapılarda Elektrik Tesisatı" konusu SMM hizmetleri ve yapı denetim başlıklarını içeren 3 ayrı özel oturum ve düzenlenecek forumda ele alınacak. Bu çerçevede "Yapı Denetim Süreci ve Elektrik Tesislerinin Denetim Sorunları/Çözüm Önerileri" oturumu, Ege Salonu‘nda saat 10.00-11.20 arasında düzenlenecek. Arkasından Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği (ETMD) katkılarıyla düzenlenen "BIM Yapı Bilgi Modellemesi" oturumu da 11.40-12.40 saatleri arasında Ege Salonu‘nda yapılacak. Öğleden sonra ise etkinlik Anadolu Salonu‘nda devam edecek. "Elektrik Tesislerinin Proje ve Kabul Süreçlerinde Yaşanan Sorunlar/Çözüm Önerileri" saat 14.00-15.20 arasında gerçekleştirilecek oturumda değerlendirilecek. Anadolu Salonu‘nda saat 15.40‘ta başlayacak olan "Yapı Elektrik, Elektronik Mühendisliği Hizmetlerinin Geliştirilmesine Yönelik Öneriler" başlıklı forum ile etkinlik son bulacak.
Çağrılı yabancı konuşmacıların yer aldığı tüm oturumlarda simultane çeviri yapılacak.

Ayrıntılı kongre programına aşağıdaki dosyalar bölümünden ulaşabilir, ayrıntılı bilgi ve online kayıt için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.   

 

 

Bağlantılar

tesisatkongresi.org
 
 

Dosyalar

V. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi Ayrıntılı Program (3155 KB)İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2018 - ENERJİ TESİSLERİ VE ÇEVRE OTURUMU - VİDEO

21.11.2018
 


Çok Okunanlar


2019 YILI SMM-BT BELGE YENİLEME İŞLEMLERİ

GELENEKSEL EMO GECESİ 8 ARALIK 2018 CUMARTESİ AKŞAMI DÜZENLENİYOR

EMO-GDZ ELEKTRİK ORTAK ÇALIŞMA GRUBU

2019 MÜHENDİS ASGARİ ÜCRETİ 4500 TL OLARAK BELİRLENDİ

TUNCEL AKMAN HAYATINI KAYBETTİ

İZMİR`DE TMMOB KRİZE KAMPANYASI AÇIKLAMASI

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2018-AÇILIŞ OTURUMU-VİDEO

ŞEBNEM SEÇKİN UĞURLU GÜNAYDIN TV CANLI YAYINDA

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2018 - ENERJİ TESİSLERİ VE ÇEVRE OTURUMU - VİDEO

`HAKLARIMIZA VE ÖRGÜTÜMÜZE SAHİP ÇIKACAĞIZ`

Okunma Sayısı: 199


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri