MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO’DA BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR 
EMO, Bilirkişilik Kanunu kapsamında “Bilirkişilik Temel Eğitimi” vermek için gerekli koşulları sağlayarak, Adalet Bakanlığı’ndan yetki aldı. Yetki kapsamında EMO, bilirkişilik yapma ön koşullarını sağlayan üyelerimiz başta olmak üzere talep eden tüm katılımcılara eğitim düzenleyerek, Bilirkişilik Temel Eğitimi Katılım Belgesi verecek. EMO tarafından önümüzdeki günlerde Türkiye genelinde 21 ilde düzenlenmesi planlanan Bilirkişilik Temel Eğitimi için başvurular alınmaya başlandı.
 

 

Resmi Gazete`de 24 Kasım 2016 tarihinde yayımlanan 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu ile bilirkişilerin temel eğitimden geçmesi zorunluluğu getirilmişti. Adalet Bakanlığı`nca 3 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan Bilirkişilik Yönetmeliği`nde; bilirkişilik temel eğitimini verebilecek kurumlar arasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve bağlı odaları da yer aldı.

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı`nca 11 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan 169 sayılı Genelge`de ise teorik eğitimin en az doktora ve üzerinde akademik unvana sahip kişiler tarafından, uygulama eğitiminin de en az 5 yıl bilirkişilik yapmış kişiler tarafından gerçekleştirilmesi öngörüldü.

Eğitim vermek isteyen kurum ve kuruluşların; eğitim koordinatörü, eğitim programı, eğitimin yürütüleceği adres ve eğitimcilere ilişkin belgelerle birlikte Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı`na başvurarak izin almasına ilişkin süreç kapsamında, EMO gerekli koşulları sağlayarak, bilirkişilere eğitim verecek yetkili kuruluşlar arasında yerini aldı. Buna göre EMO; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Samsun, Trabzon ve Uşak olmak üzere Türkiye genelinde 21 ilde Bilirkişilik Temel Eğitimi düzenleyebilecek.

Yönetmeliğe göre 5 yıllık mesleki kıdem kazanmış kişilere, 18 saati teorik ve 6 saati uygulamalı olmak üzere en az 24 saat Bilirkişilik Temel Eğitimi verilecek. Bir sınıfta en fazla 24 katılımcı ile yapılabilecek eğitimlere devam zorunlu olacak. Eğitimi tamamlayan katılımcılara en geç 15 gün içinde Bilirkişilik Temel Eğitimi Katılım Belgesi verilecek. Eğitimi tamamlamış olanların 3 yılda bir 6 saatten az olmamak üzere yenileme eğitimine katılması gerekecek. Yenileme eğitimine katılmayanlar, bilirkişilik yapamayacak.

Bilirkişilik temel eğitimleri EMO`ya bağlı şubelerde belirlenen program çerçevesinde yürütülecek olup, başvurular alınmaya başlamıştır. 

Eğitim programları ve tarihlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye MİSEM sayfasından ve aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

 

Bağlantılar

www.emo.org.tr/misem/index.php?sube=0
 


EMO’NUN ELEKTRİK ZAMMINA YÖNELİK AÇIKLAMASI CEM TV’DE DUYURULDU

02.10.2018
 


Çok Okunanlar


SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

EMO ŞUBE BAŞKAN VE SAYMANLARI TOPLANTISI

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

`TÜRK TELEKOM REZALETİNİN ÇOK DAHA BÜYÜĞÜ YAŞANABİLİR` (HABER.SOL.ORG.TR)

SİNOP NGS’YE KARŞI AÇILAN DAVANIN DURUŞMASI YAPILDI

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI

UM:AG GÜZ DÖNEMİ SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

İKTİDAR AYRIMCILIK İÇEREN EĞİTİM POLİTİKALARINA DEVAM EDİYOR, HALA!

Okunma Sayısı: 1017


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri