MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO’DA BİLİRKİŞİLİK EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR 
EMO, Bilirkişilik Kanunu kapsamında “Bilirkişilik Temel Eğitimi” vermek için gerekli koşulları sağlayarak, Adalet Bakanlığı’ndan yetki aldı. Yetki kapsamında EMO, bilirkişilik yapma ön koşullarını sağlayan üyelerimiz başta olmak üzere talep eden tüm katılımcılara eğitim düzenleyerek, Bilirkişilik Temel Eğitimi Katılım Belgesi verecek. EMO tarafından önümüzdeki günlerde Türkiye genelinde 21 ilde düzenlenmesi planlanan Bilirkişilik Temel Eğitimi için başvurular alınmaya başlandı.
 

 

Resmi Gazete`de 24 Kasım 2016 tarihinde yayımlanan 6754 sayılı Bilirkişilik Kanunu ile bilirkişilerin temel eğitimden geçmesi zorunluluğu getirilmişti. Adalet Bakanlığı`nca 3 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan Bilirkişilik Yönetmeliği`nde; bilirkişilik temel eğitimini verebilecek kurumlar arasında Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ve bağlı odaları da yer aldı.

Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Bilirkişilik Daire Başkanlığı`nca 11 Ağustos 2017 tarihinde yayımlanan 169 sayılı Genelge`de ise teorik eğitimin en az doktora ve üzerinde akademik unvana sahip kişiler tarafından, uygulama eğitiminin de en az 5 yıl bilirkişilik yapmış kişiler tarafından gerçekleştirilmesi öngörüldü.

Eğitim vermek isteyen kurum ve kuruluşların; eğitim koordinatörü, eğitim programı, eğitimin yürütüleceği adres ve eğitimcilere ilişkin belgelerle birlikte Adalet Bakanlığı Bilirkişilik Daire Başkanlığı`na başvurarak izin almasına ilişkin süreç kapsamında, EMO gerekli koşulları sağlayarak, bilirkişilere eğitim verecek yetkili kuruluşlar arasında yerini aldı. Buna göre EMO; Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Malatya, Manisa, Mersin, Muğla, Samsun, Trabzon ve Uşak olmak üzere Türkiye genelinde 21 ilde Bilirkişilik Temel Eğitimi düzenleyebilecek.

Yönetmeliğe göre 5 yıllık mesleki kıdem kazanmış kişilere, 18 saati teorik ve 6 saati uygulamalı olmak üzere en az 24 saat Bilirkişilik Temel Eğitimi verilecek. Bir sınıfta en fazla 24 katılımcı ile yapılabilecek eğitimlere devam zorunlu olacak. Eğitimi tamamlayan katılımcılara en geç 15 gün içinde Bilirkişilik Temel Eğitimi Katılım Belgesi verilecek. Eğitimi tamamlamış olanların 3 yılda bir 6 saatten az olmamak üzere yenileme eğitimine katılması gerekecek. Yenileme eğitimine katılmayanlar, bilirkişilik yapamayacak.

Bilirkişilik temel eğitimleri EMO`ya bağlı şubelerde belirlenen program çerçevesinde yürütülecek olup, başvurular alınmaya başlamıştır. 

Eğitim programları ve tarihlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye MİSEM sayfasından ve aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

 

Bağlantılar

www.emo.org.tr/misem/index.php?sube=0
 


FOX TV- ÇALAR SAAT- FOX ANA HABER

20.01.2018
 


Çok Okunanlar


ASGARİ ELEKTRİK FATURASI 100 TL’Yİ AŞACAK

ELEKTRİK PİYASASI ŞİŞTİ!

ASGARİ ELEKTRİK FATURASI 100 TL’Yİ AŞACAK

ELEKTRİK PİYASASI ŞİŞTİ!

EMO SAMSUN ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI

EMO 6. KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI

MERSİN ŞUBE GENEL KURULU TAMAMLANDI

ESKİŞEHİR ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

ADANA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

EMO 63 YAŞINDA!

Okunma Sayısı: 946


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri