MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ELEKTRİKLİ RAYLI ULAŞIM SİSTEMLERİ SEMPOZYUMU BAŞLIYOR 
EMO Eskişehir Şubesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ); Türkiye’nin demiryolu taşımacılığındaki durumu, gelişimi ve geleceğini ele almak üzere Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu (ERUSİS 2017) düzenliyor. İlk kez uluslararası olarak gerçekleştirilecek olan ve 2 gün sürecek olan sempozyum, 27 Ekim 2017 tarihinde ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak. Sempozyuma raylı sistemler alanında çalışan araştırmacılar, akademisyenler, kamu ve özel sektör temsilcileri ile sivil toplum örgütü yöneticileri katılacak.
 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Eskişehir Şubesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi`nin (ESOGÜ) ortaklaşa düzenlediği "Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu (ERUSİS 2017)", 27-28 Ekim 2017 tarihlerinde Eskişehir`de yapılacak. Sempozyuma raylı sistemler alanında çalışan araştırmacılar, akademisyenler, kamu ve özel sektör temsilcileri ile sivil toplum örgütü yöneticileri katılacak.

Öncekilerden farklı olarak bu yıl ilk kez uluslararası düzeyde yapılacak olan ERUSİS 2017, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi`nde 27 Ekim 2017 tarihinde açılış konuşmaları ile başlayacak. Açılışın ardından davetli konuşmacılar TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın, Siemens`ten Michael Staber ve Savronik Firması`nın temsilcisi kürsüye gelecek. Bu bölümde simultane çeviri yapılacak.

Öğle arasının ardından EMO Bursa Şube Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çınar`ın yöneteceği panelde 6 farklı kurumdan konuşmacı birikimlerini ve değerlendirmelerini katılımcılarla paylaşacaklar. Panelde; Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayi A.Ş. (TÜLOMSAŞ) Genel Müdürü Hayri Avcı, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uras, Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İlhan Kocaarslan, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Demiryolu Düzenleme Genel Müdürlüğü`nden (DDGM) Bilgin Recep Bekem, Anadolu Üniversitesi Ulusal Raylı Sistemler Araştırma ve Test Merkezi (URAYSİM) Proje Yöneticisi Mete Koçkar ve Raylı Sistemler Kümelenmesi (RSK) Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık yer alacak. Panelde de simultane çeviri gerçekleştirilecek.

Panelin ardından İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi Raylı Sistemler Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Turan Söylemez`in yönetiminde bildirilerin sunulacağı ilk oturum yapılacak. Bu oturumda 5 ayrı bildiri sunulacak. İkinci gün bildiri oturumları devam edecek. Sabah saatlerinde gerçekleştirilecek, ESOGÜ Mühendislik Mimarlık Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü`nden Prof. Dr. Rifat Edizkan ve Prof. Dr. Hasan Hüseyin Erkaya`nın yönetecekleri iki ayrı oturumda da 10 bildiri sunumu yapılacak. Oturumlarda raylı sistem teknolojileri, raylı sistem altyapıları, sinyalizasyon, insan kaynakları, test ve sertifikasyon, akıllı ulaşım sistemleri, bakım ve otomasyon, simulasyon, emniyet yönetim sistemleri, enerji modelleme ve yönetimi konuları ele alınacak.

Raylı sistemler alanında üretim yapan ve hizmet veren kamu ve özel sektör temsilcileri, yurtiçi ve yurtdışından araştırmacılar, uzmanlar ve sivil toplum örgütü yöneticilerinin katılacağı etkinlik, oturumların tamamlanmasının ardından düzenlenecek Eskişehir Turu ile sona erecek.

EMO`nun, ulaşımda demiryolu politikalarının önemini vurgulamak ve raylı sistemlerin geliştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlemeye başladığı sempozyumların ilki, Nisan 2011`de Bursa ve Eskişehir`de gerçekleştirilmişti. İki yılda bir yapılan ERUSİS, 2013 ve 2015 yıllarında da Eskişehir`de düzenlenmişti. 

ERUSİS 2017 ile ilgili ayrıntılı bilgi ve programa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. 

 

Bağlantılar

erusis.org/tr/
 


EMO’NUN ELEKTRİK ZAMMINA YÖNELİK AÇIKLAMASI CEM TV’DE DUYURULDU

02.10.2018
 


Çok Okunanlar


SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

EMO ŞUBE BAŞKAN VE SAYMANLARI TOPLANTISI

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

`TÜRK TELEKOM REZALETİNİN ÇOK DAHA BÜYÜĞÜ YAŞANABİLİR` (HABER.SOL.ORG.TR)

SİNOP NGS’YE KARŞI AÇILAN DAVANIN DURUŞMASI YAPILDI

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI

UM:AG GÜZ DÖNEMİ SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

İKTİDAR AYRIMCILIK İÇEREN EĞİTİM POLİTİKALARINA DEVAM EDİYOR, HALA!

Okunma Sayısı: 226


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri