MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EEMKON 2017 PROGRAM TANITIMI YAPILDI 
EEMKON 2017 Kongresi program tanıtımı için düzenlenen basın toplantısı 26 Ekim 2017 günü Şubemiz Eğitim Salonu`nda yapıldı. Şubemiz 40. Dönem YK Başkanı Erol Celepsoy, EEMKON 2017 Düzenleme Kurulu Başkanı Mehmet Turgut, Elektronik Sanayi Sempozyumu Yürütme Kurulu Başkanı Hakkı Kaya Ocakaçan ve Enerji Sempozyumu Yürütme Kurulu Başkanı Gazi İpek`in katıldığı basın toplantısında EEMKON 2017 programı kamuoyuna açıklandı. Erol Celepsoy`un okuduğu basın metni haberimizin devamında yer almaktadır.
 

 

ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ KONGRESİ

EEMKON2017 KASIM AYINDA İSTANBUL`DA…

Elektrik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kongresi (EEMKON2017), Harbiye Askeri Müze Kültür Sitesinde, 16-18 Kasım 2017 tarihlerinde, 7 ayrı sempozyum olarak yapılacaktır.

 Değerli basın mensupları,

60 bini aşkın üyesiyle bu ülkedeki elektrik, elektronik, elektronik haberleşme, biyomedikal, kontrol, otomasyon vb. alanlarında çalışan mühendislerin meslek odası ve dayanışma ağı olan Elektrik Mühendisleri Odası, zaman zaman mesleki uzmanlık alanına giren konularda gündem oluşturmak amacıyla doğrudan ya da ilgili kuruluşlarla ortaklaşa, bölgesel ve ülke düzeyinde kongre, sempozyum, panel ve benzeri etkinlikler düzenliyor.

Elektrik Mühendisleri Odası bu etkinliklerle, ülkemizde bilim ve teknoloji üretebilir bir toplumsal yapı yaratılması için; üniversite, sanayi, toplum üçgeninde iletişimin açık ve kamuya yararlı kılınmasına katkı vermeyi amaçlıyor.

Birincisi, 2 yıl önce yapılan EEMKON2015 yedi ayrı sempozyumdan oluşmuştu. Bu kongreye; TESİD, ENOSAD, İPYD, EMSAD, ETMD, ATMK gibi pek çok sektörel dernek ve kuruluş ile birlikte, aralarında İTÜ, İstanbul, Boğaziçi, Karadeniz Teknik, Sabancı, Işık, Galatasaray, Bingöl Üniversitesi, Hacettepe ve Bilkent olan 38 üniversite destek vermişti. Üç günde 525 delege, 770 öğrenci ve 820 kayıtlı izleyici ve ayrıca sergi ziyaretçileri ve kayıtsız izleyicilerle birlikte 3.000`i aşkın katılımcının izlediği kongrede; 12 panel, 45 oturum düzenlendi ve dokuzu yurtdışından olmak üzere 245 konuşmacı sunum yaptı.

EEMKON 2017 kongresinde de yedi sempozyum yer almaktadır. Kongremize, ETMD, ENOSAD, ODTÜ-Teknokent, Yeşil Düşünce Derneği, TÜYAK, Mekatronik Mühendisleri Derneği, BİMİAD, TESİD gibi sektörel dernek ve kuruluşlar desteklerken, aynı şekilde İTÜ, İstanbul Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi gibi 37 üniversite desteğini sunmaktadır.

Kongremizde, 46 panel-oturum, 4 özel oturum ve çağrılı konuşmacının yanında, 4 uluslararası davetli konuşmacı yer alacaktır. Biyomedikal Sempozyumu kapsamında Roma, La Sapienza Üniversitesinden  Prof. Dr. Fabio Babiloni, Küba Sinir Bilimleri Merkezi`nden Prof. Dr. Pedro Antonio Valdes-Sosa davetli konuşmacı olarak kongremizde yer alırken; Enerji Politikaları Sempozyumu kapsamında  Danimarka Aalborg Üniversitesi`nden Prof. Dr. Henrik Lund ve Viyana Teknik Üniversitesi`nden Dr. Gustav Resch uluslararası davetli konuşmacılarımızdır. 

Değerli basın mensupları,

EEMKON2017, Elektrik-Elektronik mühendisliği alanında faaliyet gösteren şirketlerin yeni ürünlerini sunacakları sergi alanlarına da yer vermektedir. Siemens`den, Philips`e, EKOS dan EAE`ye kadar bir çok şirket kongremizde yer alırken, IBM şirketinin dünyaca ünlü yapay zeka ürünü Watson`da, yapacağı demo gösterilerle misafirlerin ve katılımcıların ilgi odağı olacaktır.

WatsonIBM tarafından geliştirilen ve sorulan sorulara cevap vermek için tasarlanan bir yapay zekâ programıdır. 2011 yılında test edilmek amacıyla televizyon yarışma programı Riziko!‘da  yarıştı. Watson, Riziko!‘da tüm zamanların en çok parasını kazanan yarışmacı ile (Brad Rutter) ile en uzun süre şampiyon serisini elinde tutan yarışmacıyı (Ken Jennings)  geçti. İlk oyunda 1 milyon dolar kazanmıştı. Yetenekleri yarışma ile de sınırlı değil. Watson,  soru cevaplamasının yanında, doğal dil işleme, bilgi alma, bilgi gösterimi ile akıl yürütme ve makine teknolojileri öğrenmede ileri bir uygulamadır.

Watson kongremizde  5 ayrı konuda demo gösteriminde bulunacaktır. Bunlar; İş Güvenliği demosu
, IBM IoT Münich Merkezinin gerçekleştirdiği VR (sanal Gerçeklik) demosu, IBM Güvenlik İşlemleri Merkezi`nin (Security Operations Center) VR (Sanal Gerçeklik) demosu, Drone ile gerçekleşecek kamu güvenliği/trafik  (Public Safety / Traffic) demosu ve Robotik el (Robotic Hand) demosudur.

 

Değerli Basın mensupları,

EEMKON2017 Sempozyumları:

 

Mühendislik Eğitimi Sempozyumu`nda;

Eğitimde, meslek disiplinine özel gelişmelerin karşılanabilmesi için konunun geçmişten bugüne ve geleceğe yönelik sorunlarına ışık tutularak çözüm önerileri tartışmaya açılacak.

 

Enerji Politikaları Sempozyumu`nda

Türkiye ve dünyada enerji planlamasının hangi yönde geliştiği, bu konuda nelerin dikkate alındığı üzerine tartışmalar ve küresel ısınmanın enerji kaynaklarındaki değişim olgusuna etkilerine ilişkin görüşler gündeme getirilecek.

 

İletişim Teknolojileri Sempozyumu`nda

İletişim teknolojisi alanındaki araştırmacılar, bu teknolojilerin uygulayıcıları, bilimsel çalışmalar yapan akademisyenler ve bilgi üreterek sektörün gelişimini sağlayan temsilciler bir araya gelerek, iletişim teknolojilerini, iletişim alt yapısını ve radyo, internet, televizyon üzerindeki yayıncılık faaliyetlerini  tartışacaklar.

 

Elektrik ve Kontrol Mühendisliği Sempozyumu`nda
Gelişen teknolojiler kapsamında özellikle akıllı şebekeler, enerji verimliliği, endüstri 4.0 ve savunma sanayi kontrol sistemleri konularında dünyada ve ülkemizdeki  gelişmeler izleyiciler önünde masaya yatırılacak.

 

Biyomedikal Mühendisliği Sempozyumu`nda
Biyomedikal mühendisliğinin sorunları, eğitimsel ve endüstriyel ihtiyaçları, gelişmiş ülkeler ile ülkemizdeki uygulamalar tartışılacak.

Elektronik Sanayi Uygulamaları Sempozyumu`nda
Türkiye`de elektronik sanayinin gelişmesi ve dünyada gelişen son teknolojiyi yakalayabilmek için akademik çevrelerin yaptıkları araştırmalar gündeme taşınacak. 

Kent ve Elektrik Sempozyumu`nda
Bütün boyutlarıyla kentlerdeki elektrik hizmetinin masaya yatırılacağı tartışmalarda, özellikle aydınlatma konusunun kent yaşamındaki yeri sorgulanacak.

 

Ülkemizde Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında ortaya çıkan her türlü sorun için 60 yıllık mesleki birikimine dayandırdığı uzmanlığı nedeniyle, medya tarafından sık sık görüşleri ve önerileri alınan; söz konusu sorunların meydana gelmesinden önce yaptığı açıklamalarla kamuyu aydınlatan ve uyaran TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası, İstanbul Şubesi yürütücülüğünde EEMKON2017`yi de böyle bir anlayışla ülke kamuoyunun önüne taşıyor.

 

 

Not: 2017 yılında yapılacak EEMKON2017 için ayrıntılı bilgiye aşağıdaki Sosyal Medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz.

 


Web: eemkon.org.tr                           Facebook: /eemkon2017
Twitter : /eemkon2017                     Instagram: : /eemkon2017SİNYALİZASYON HATASI MI? - YOL TV 13 ARALIK 2018

14.12.2018
 


Çok Okunanlar


2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

SMM FORUMU’NUN İKİNCİSİ ANADOLU YAKASI’NDA YAPILDI

YÖNETİM KURULUMUZDA YENİ GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

AYDINLATMA SEMİNERLERİ-2 “AYDINLATMA OTOMASYONU VE UYGULAMA ALANLARI” SEMİNERİ YAPILDI

JENERATÖR VE KESİNTİSİZ GÜÇ ÇÖZÜMLERİ SEMİNERİ

GÜZ 2018 SATRANÇ TURNUVASI YAPILDI

ALAETTİN ANAHTARCI VE ŞAHİN ÖZGÜL ŞUBEMİZDE ANILDI

EEMKON 2019 1. DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI YAPILDI

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ TOPLANTILARININ ÜÇÜNCÜSÜ GERÇEKLEŞTİRİLDİ BİYOMEDİKAL METROLOJİ - TEST, KONTROL, KALİBRASYON

Okunma Sayısı: 131


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri