MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANTALYA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 ANTALYA   BURDUR   ISPARTA 
 

 
FORMLAR
 
ÖLÇÜM BASVURU DİLEKCESİ
 
ÜYELİK
 
SMM
 
TEMSİLCİLİKLER
 
İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR
 

EMO Antalya Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 19

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

“9. YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU VE SERGİSİ 03 KASIM 2017 DE BAŞLIYOR”


BASIN AÇIKLAMASI

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANTALYA ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI

 

"9. YENİLENEBİLİR ENERJİ KAYNAKLARI SEMPOZYUMU VE SERGİSİ

03 KASIM 2017 DE BAŞLIYOR"

 

Hem dünya hem de ülkemiz üzerinde sürekli artan nüfus sayısı artışı ile paralel bir şekilde, tüketimi de çok hızlı bir şekilde yükseltmekte. Hal böyleyken artan nüfusun da getirdiği yoğun tüketim ile mevcut enerji kaynaklarının belirli bir süre sonra tüm insanlığa yetmeyeceği açık bir gerçek. Bu sebeple yenilenebilir enerji konusunda hem çevremizi korumak amacı ile hemde dünya üzerinde ki yaşamın uzun yıllar boyunca devam edeceğini düşünerek şu anki yenilenemeyen enerjini kaynaklarının yeterliliğini sağlayabilmek için bu konuda önemli bir bilinç ve görev üstlenmeliyiz.

 

Artan nüfus ile devamlı olarak çevreye zararlı mevcut enerji kaynaklarının kullanımına devam edilmesi dünyanın dengesini bozarak sıcaklık artışları, mevsimsel farklılıklar, su seviyelerinin yükselmeleri gibi sadece ülkemizi değil tüm dünyayı ilgilendiren büyük problemlerin ortaya çıkmasına sebep olacaktır.

 

Talep edilen enerjinin hızla artmasına paralel olarak mevcut enerji kaynaklarının çok kısa zamanda tükeneceği bilimsel bir gerçektir. Buna ilaveten artan nüfus ve enerji talebine bağlı olarak dünyanın emisyon değerinin mevcut sınırlar içinde tutulması mümkün değildir. Bu kirliliğin devam etmesi durumunda dünya sıcaklığının artacağı ve deniz seviyesinin yükseleceği vb. sonuçlar tüm dünyada enerji üretiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını kaçınılmaz hale getirmiştir.

 

Halbuki Ülkemiz, yenilenebilir enerji kaynakları açısından oldukça zengin bir bölgede yer almaktadır.

 

Yerli üretimin artırılması, enerji kaynaklarının çeşitlendirilmesi, dışa bağımlılığın azaltılması, ayrıca çevreye daha az zarar verilmesi amacıyla yenilenebilir enerji kaynaklarının daha fazla kullanılması teşvik edilmeli, enerji talebindeki hızlı artışın karşılanması için, yenilenebilir enerji kaynaklarından etkin ve rasyonel biçimde yararlanılması amacıyla kamu ve özel sektör yatırımlarının bu alana yönlendirilmesi de yararlı olacaktır. Bu düşünceye paralel olarak temiz enerji başlığı altında yenilenebilir enerji kaynakları üzerine odaklanılması bir zorunluluk haline gelmiştir.

 

Bu çerçevede; TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Antalya Şubesi tarafından 03-04-05 Kasım 2017 tarihlerinde, öncelikli temaları güneş, hidrolik, rüzgâr ve biyo yakıtlar olmakla birlikte; diğer Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının ve Uygulama Teknolojilerinin de değerlendirileceği, bilimsel bilgilerin yeni teknolojik uygulamalarla ve araştırmalarla ifadelerini bulacağı, değişme ve gelişmelerin takip edilmesini sağlayacağı Yenilenebilir Enerji Kaynakları Sempozyumu ve Sergisi Rixos Downtown Antalya`da  zengin bir içerikle gerçekleştirilecektir.

 

Ulusal ölçekte sektörümüzdeki en ciddi etkinliklerden birisi konumunda olan ve dokuzuncusu düzenlenecek olan Sempozyumda; konunun ilgili tüm taraflarının katılımıyla, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının kullanımının bilimsel, teknik, ekonomik, toplumsal ve sosyal boyutlarının derinlemesine tartışılması ile önemli sonuçların ortaya konulması amaçlanmıştır.

 

3 gün sürecek Ulusal ölçekli etkinlikte; 41 sözlü bildiri sunulacaktır. Oturum sonlarında gerçekleştirilecek olan tartışmaların yanı sıra, sempozyumda ayrıca "Yenilenebilir Enerji Kooperatifleri", "Yenilenebilir Enerji Sektöründe Hedefler, Sorunlar, Geleceğe Bakış" ve  "Solar Çatı Pazarı, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarında Yerli Üretim ve Destekler" başlıklı 3 ayrı panel gerçekleştirilerek konular derinlemesine irdelenecektir.

 

Bu etkinlikle birlikte, yaşanılabilir ve sürdürülebilir enerji faaliyetleri için yenilenebilir enerji kaynaklarının mevcut ve gelecek durumunun Üniversitelerimizdeki bilim insanları, ülke genelindeki; sektör temsilcileri, müşavir ve mühendislerimiz, sanayicilerimiz, kullanıcılarımız ve tüm ilgililer Antalya`da bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini birbirlerine aktarma fırsatı da bulacaklardır.

 

Daha birçok tespit, değerlendirme ve önerilerle tamamlanması planlanan sempozyum sonuçlarının ülkemiz ve bilim dünyasına katkılar sağlamasını dilemekteyiz.

 

Sempozyuma bildiri gönderen ve sunan üniversiteler ve diğer kurumlardan katılımcılara, oturum ve panel yöneticilerine, panelistlere, kurullardaki üyelere, sempozyumun gerçekleşmesinde katkı sağlayan ve destekleyen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür eder, saygılar sunarız.  24.10.2017

 

İlhan METİN

Elektrik Mühendisleri Odası

Antalya Şubesi Yönetim Kurulu BaşkanıBAŞKAN YARDIMCIMIZ KANAL ANTALYA`YA CANLI YAYIN KONUĞU OLDU!

03.04.2019
 


Çok Okunanlar


KİŞİSEL GELİŞİM SEMİNERİ:`ŞİDDETSİZ İLETİŞİM`

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ YEMİN TÖRENİNE KATILDIK

MAVİ YOLCULUK`DA BULUŞALIM!

ÖĞRENCİ ÜYELERİMİZİN MEZUNİYETİNİ KUTLADIK

ŞUBEMİZDE DENEYİM PAYLAŞIMI SÖYLEŞİSİNİN 2.Sİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

GELENEKSEL RAMAZAN BAYRAMI BAYRAMLAŞMA MERASİMİ YAPILDI

YG TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ ŞUBEMİZDE DÜZENLENDİ

TİYATRO OYUNUNDA ÜYELERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK

YEKSEM YÜRÜTME KURULU 5.TOPLANTISI YAPILDI

BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN...

Okunma Sayısı: 127


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri