MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO AKREDİTASYON BELGESİNİ ALDI 
EMO’nun 45. Olağan Genel Kurulu’nda alınan karar gereğince sürdürdüğü A Tipi Muayene Kuruluşu olmasına yönelik akreditasyon çalışmaları başarıyla tamamlandı. Türkiye Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) TS EN ISO/IEC 17020:2012 Standardı’na göre “AB-0391-M” numarasıyla EMO İktisadi İşletmesi’nin akredite olduğuna ilişkin belge, 9 Kasım 2017 itibarıyla alındı. Böylece elektrik iç tesisat, topraklama, paratoner, toprak özgül direnci ile elektrik ve hidrolik tahrikli asansör muayene alanlarında akreditasyon gerçekleştirilmiş oldu.
 

 

EMO`nun 1-2-3 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu`nda alınan karar doğrultusunda A Tipi Muayene Kuruluşu olmasına yönelik olarak 45. Dönem içerisinde hazırlık ve akredite olma süreci yürütüldü. Son olarak 4-8 Temmuz 2017 tarihlerinde TÜRKAK tarafından sürece ilişkin saha ve ofis denetimi gerçekleştirilmiş, takip denetimi gerektiren uygunsuzluk bulunmamıştı. TÜRKAK`ın takip gerektirmeyen 18 bulgusuna ilişkin gerekli dokümanlar da hazırlanarak TÜRKAK`a sunulmuş; böylece EMO`nun sürece ilişkin yükümlülükleri tamamlanmıştı. EMO 9 Kasım 2017 tarihinden itibaren "TS EN ISO/IEC 17020:2012 Uygunluk Değerlendirmesi-Çeşitli Tiplerdeki Muayene Kuruluşlarının İşletimi İçin Şartlar" Standardı kapsamında akredite kuruluş oldu. Akreditasyona ilişkin belge de 23 Kasım 2017 tarihinde EMO`ya iletildi.

Böylece EMO; "Elektrik" başlığı kapsamında aşağıdaki muayene alanlarında "periyodik muayene" yapmak üzere akredite oldu:

- Elektrik İç Tesisat Uygunluk,

- Topraklama Ölçümü,

- Paratoner (Yıldırımdan Korunma Tesisatı) Kontrolü,

- Toprak Özgül Direnç Ölçümü.

EMO; "Asansörler" alanında ise "Elektrik Tahrikli Asansör" ve "Hidrolik Tahrikli Asansör" muayene alanlarında A Tipi Muayene Kuruluşu olarak "periyodik kontrol" yapabilecek.

Akreditasyon sürecini tamamlayan EMO, uzmanlığı kapsamındaki asansör ve elektrik alanlarında, uluslararası standartlar çerçevesinde akredite olmuş bir kuruluş olarak üyeleriyle birlikte kamusal denetimleri gerçekleştirecek.FOX TV- ÇALAR SAAT- FOX ANA HABER

20.01.2018
 


Çok Okunanlar


TÜRK TELEKOM OTAŞ’TAN KİRALIK!

EMO ANKARA ŞUBE GENEL KURULU TAMAMLANDI

MESLEKİ DENETİM VE EN AZ ÜCRET UYGULAMALARI HUKUKA UYGUN BULUNDU

2018 YILI EN AZ ÜCRETLERİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

TTB’NİN YANINDAYIZ

TÜRK TELEKOM OTAŞ’TAN KİRALIK!

ANTALYA ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

TMMOB TERÖRE DE SAVAŞ SEVİCİLİĞİNE DE KARŞIDIR

KOCAELİ ŞUBE GENEL KURULU YAPILDI

ALIM GARANTİLİ “SERBEST” PİYASANIN FATURASI AĞIR!

Okunma Sayısı: 1000


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri