MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TMMOB 11. ENERJİ SEMPOZYUMU 14-16 ARALIK’TA ADANA’DA


BASIN AÇIKLAMASI


 
TMMOB adına Elektrik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen 11. Enerji Sempozyumu, 14-16 Aralık 2017 tarihleri arasında Adana’da gerçekleştirilecek. “Enerjinin Geleceği” konusunun masaya yatırılacağı sempozyumda 3 gün boyunca 6 oturum, 3 özel oturum ve 2 ayrı panel yapılacak. Sempozyum ile ilgili Basın Bülteni`ne yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

 ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI BASIN BÜLTENİ

 

TMMOB 11. ENERJİ SEMPOZYUMU 14-16 ARALIK`TA ADANA`DA

 

Enerji alanında herhangi bir sektörün ya da siyasi karar vericilerin güdümünde olmaksızın, TMMOB adına Elektrik Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen enerji sempozyumunun bu yıl 11.`si Adana`nın ev sahipliğinde 14-16 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacak. "Enerjinin Geleceği" ana temasıyla gerçekleştirilecek sempozyumda, 6 oturum, 3 özel oturum ve 2 ayrı panel yer alıyor.

Enerji; dünyamızın yakıcı sorunlarından birini oluşturmaktadır. Halkın temel ihtiyaçlarının karşılanması ve günlük hayattaki vazgeçilmez konumu, ekonomik faaliyetlerin ana girdisi olması, artan çevre kirliliğinde enerji tüketiminin rolü; konunun yalnızca ticari bir faaliyet olarak değil çok boyutlu olarak değerlendirilmesini gerektirmektedir. Günümüzde düzenlenen sempozyum ve kongrelerin teknik ve ticari bakış açıları içerisinde görmezden gelinen bu boyutlarıyla enerji alanının masaya yatırılacağı TMMOB 11. Enerji Sempozyumu`nda, "Enerjinin Geleceği" ana tema başlığı kapsamında bir özel oturum ve bir de panel düzenlenecek.

Adana Yaşar Kemal Kültür Merkezi`nde 14 Aralık 2017 tarihinde başlayacak ve 3 gün sürecek sempozyum boyunca "Enerji, Çevre ve Toplum", "Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Teknolojik Gelişmeler", "Enerji Kooperatifleri", "Bölgesel Enerji Sorunları", "Enerjide Sürdürülebilirlik, Planlama ve Ekonomi" ile "Enerjide Öncelikler" konulu oturumlar yapılacak.

"Enerji ve Savaş", "Enerjinin Geleceği" ile "Enerji ve Ekonomi" başlıklı özel oturumlara sırasıyla Gazeteci-Yazar Murat Yetkin "Petrol Çağı Biterken Uluslararası Siyaset"; Almanya ve Hollanda`da ileri enerji teknolojileri kapsamında çeşitli projelerde görev yapan Prof. Dr. Muhammed Eltez "Yenilikçilik Kapsamında Dünyanın Enerji Geleceği"; İktisatçı-Yazar Mustafa Sönmez "Türkiye`de Ekonomik Darboğaz ve Enerji" sunumuyla konuk olacak.

"Enerjide Planlama, Uygulama ve Sonuçları"; EMO 39 ve 40. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Ulusaler, MMO Enerji Çalışma Grubu Başkanı Oğuz Türkyılmaz, Ankara Üniversitesi`nden Dr. Serdar Şahinkaya ve Gazeteci-Yazar Özgür Gürbüz`ün katılacağı panelde tartışılacak.

"Enerjinin Geleceği" panelinde ise kamu-özel işbirliği (KÖİ) projeleri, enerjide sürdürülebilir gelişme, mevcut politikaların Türkiye`ye nasıl bir enerji geleceği çizdiği ve düşük karbonlu ekonomiye geçiş sorgulanacak. Panelde halen bir bankada danışmanlık ve yarı zamanlı öğretim üyeliği de yapan Hazine eski Müsteşar Yardımcısı Recep Hakan Özyıldız, eski Enerji İşleri Genel Müdürü Budak Dilli, TMMOB Enerji Komisyonu ve EMO Enerji Daimi Komisyonu Başkanı Nedim Bülent Damar ile Gazi Üniversitesi`nden Prof. Dr. Aziz Konukman yer alacak.

Yerel sanatçıların resim ve fotoğraflarının sergileneceği fuaye alanında sempozyum kapsamında 14 Aralık 2017 tarihinde kitap imza günü de düzenlenecek. Gazeteci-Yazar Murat Yetkin "Meraklısı İçin Entrikalar Kitabı"nı; EMO 45. Dönem Enerji Daimi Komisyonu Yürütme Kurulu Üyesi Cem Kükey de "Şimdi Mezarına Gelebilirim" kitabını katılımcılar için imzalayacak.

 

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI

12 Aralık 2017

 

Sempozyum hakkında daha ayrıntılı bilgi ve programa, tmmobenerjisempozyumu.org adresinden ulaşabilirsiniz.EMO’NUN TARİFE AÇIKLAMASINA KANAL B’DE YER VERİLDİ

05.01.2019
 


Çok Okunanlar


BAKANLIKTAN YENİ SEÇİM OYUNU

`ORTALIK SAHTE MÜHENDİS DOLDU`

EPDK’DAN ZAM YAĞMURU

MİSEM EĞİTMEN EĞİTİMLERİ

ULAŞTIRMA BAKANI İSTİFA!

ANKARA VE ADANA’DA MİSEM EĞİTMEN EĞİTİMLERİ

ACIMIZ BÜYÜK! TAHSİN YILMAZ’I YİTİRDİK!

TMMOB ÜCRETLİ ÇALIŞAN-İŞSİZ MÜHENDİS, MİMAR, ŞEHİR PLANCILARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

ULAŞTIRMA BAKANI İSTİFA!

YÖNETİM, DENETLEME VE ONUR KURULLARI ORTAK TOPLANTISI

Okunma Sayısı: 62


Tüm Basın Açıklamaları

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri