MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TMMOB MÜHENDİSLİK, MİMARLIK, ŞEHİR PLANCILIĞI EĞİTİMİ SEMPOZYUMU 
TMMOB Mühendislik, Mimarlık ve Şehir Plancılığı Eğitimi Sempozyumu, 22-23 Aralık 2017 tarihlerinde İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Teoman Öztürk Salonu’nda yapılacak. Açılış konuşmaları ve TMMOB sunumunun paylaşılmasıyla başlayacak olan sempozyum kapsamında 2 gün boyunca toplam 22 bildirinin yer aldığı 6 oturum ve “Mühendislik, Mimarlık, Şehir Plancılığı Eğitimi: Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu bir panel gerçekleştirilecek.
 

 

TMMOB Mühendislik Mimarlık ve Şehir Plancılığı Eğitimi Sempozyumu, 22-23 Aralık 2017 tarihinde İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Teoman Öztürk Salonu`nda yapılacak. Sempozyum, saat 10.00`da TMMOB ve Maden Mühendisleri Odası`nda (MadenMO) uzun yılar çeşitli görevler almış olan Nadir Avşaroğlu`nun Sempozyum Düzenleme Kurulu adına yapacağı konuşmayla açılacak. Açılış konuşmaları kapsamında TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz ve Avrupa Ulusal Mühendislik Birlikleri Federasyonu`ndan (European Federation Of National Engineering Associations-FEANI) Lars Funk konuşacak.

Sempozyum çalışmaları saat 11.00`de TMMOB sunumunun yer aldığı özel oturum ile başlayacak. Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Yönetim Kurulu Başkanı Özden Güngör`ün yöneteceği bu oturumda, TMMOB ve ZMO`da Yönetim Kurulu üyelikleri dahil olmak üzere pek çok görev üstlenmiş olan Sempozyum Düzenleme Kurulu`ndan Baki Remzi Suiçmez, "TMMOB: Mühendislik, Mimarlık, Şehir Plancılığı Eğitiminin Mevcut Durum Analizi" başlıklı sunumu yapacak.

Öğle arasının ardından saat 13.00`te Çankaya Üniversitesi`nden Prof. Dr. Müfit Gülgeç`in başkanlığında 1. oturum gerçekleştirilecek. Oturumda ODTÜ`den Prof. Dr. Filiz Dilek "Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği-MÜDEK"; yine ODTÜ`den Prof. Dr. Neriman Güçhan Şahin "Mimarlık Akreditasyon Kurulu-MİAK" ve Ankara Üniversitesi`nden Prof. Dr. Gökhan Söylemezoğlu "Ziraat Fakülteleri Eğitim Programları Akreditasyon Kurulu" konulu sunumlarını paylaşacaklar.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Önder`in yönetiminde 14.45-15.45 saatleri arasında 2. oturum yapılacak. Bu oturumda Makina Mühendisleri Odası (MMO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Çakar`ın "MMO`da Uzmanlık Belgelendirme-Meslek İçi Eğitim-Personel Belgelendirme Kuruluşu-Uygulamalı Eğitim Merkezleri"; EMO İzmir Şube Örgütlenme Sekreteri Mustafa Serdar Çınarlı`nın "Meslek İçi Eğitimin Önemi Giderek Artıyor" konulu sunumları izlenebilecek.

Sempozyumun 3. oturumu 16.00-18.00 saatleri arasında Gıda Mühendisleri Odası önceki dönem başkanlarından Petek Ataman`ın yönetiminde gerçekleştirilecek. Oturumda MadenMO`dan Nadir Avşaroğlu "Ülkemizde Yer Bilimleri Mühendisleri; Profili ve Mevcut Durum Analizi"; Hacettepe Üniversitesi`nden Prof. Dr. Sait Aykut Aytaç "Gıda Mühendisliği Eğitimi ve İstihdamda Yaşanan Sorunlar"; ZMO Yönetim Kurulu Saymanı Hamdi Arpa "Yerleştirme Sonuçları Üzerinden Ziraat Mühendisliği Eğitimi Üzerine Bir Değerlendirme"; Düzce Üniversitesi`nden Prof. Dr. Osman Uzun "Mekânsal Planlama ve Tasarımda Meslekler Arası Etkileşim Peyzaj Mimarlığı Eğitimi (Düzce Örneği)" ve Hacettepe Üniversitesi`nden Prof. Dr. Leyla Yıldırım Tatar "Hacettepe Üniversitesi Fizik Mühendisliği Bölümü MÜDEK Süreci" konusunda sunumlarını aktaracaklar.

Sempozyumda 2. Gün

Etkinliğin 2. gün çalışmaları, 23 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 10.00`da Mimarlar Odası (MO) Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Muhçu`nun yöneteceği 4. oturum ile başlayacak. Oturumda Kocaeli Üniversitesi`nden Yrd. Doç. Dr. Sibel Demirarslan "Mimarlığın Kalite, Etik ve Meslek Tanımı Bağlamında, Belirlenen Örneklem Üzerinde Yeterliliğinin İrdelenmesi"; MO Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Ayça Yazıcı Altıparmak "Mimarlık Eğitiminde Okunan Metnin Görselleştirme Sürecinin İrdelenmesi Düş Mekanları Atölyesi"; Avukat Mustafa Kemal Turan "Şehir Planlaması ve Hukuk Birlikteliği İçinde Eğitim" ve MO önceki dönem başkanlarından Bülent Tuna "MO Eğitim Kurultayı Sonuçları" başlıklı sunumlarını yapacaklar.

Sempozyumun 5. oturumu 13.00-15.00 saatleri arasında İMO Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Gökçe`nin yönetiminde gerçekleştirilecek. Oturumda, Bülent Ecevit Üniversitesi`nden Yrd. Doç. Dr. Erdoğan Kaymakçı`nın "Maden Mühendisliği Eğitim Çalıştaylarının Değerlendirilmesi"; Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Ali Uğurlu`nun "Kimya Mühendisliği Eğitimi Analizi ve Paradigması Üzerine"; Bilgisayar Mühendisleri Odası Toplum İçin Mühendislik Komisyonu Üyesi Uğur Kocager`in "Bilgisayar Mühendisliği Eğitiminde Sosyal Bütünlük ve Sosyal Gerçeklik Kavramları Işığında Toplumsallık Bilinci" ve Atılım Üniversitesi`nden Yrd. Doç. Dr. Halit Cenan Mertol`un "TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası`nın İnşaat Mühendisliği Eğitimini İyileştirme Çalışmaları" konulu sunumları izlenebilecek.

Sempozyumun 6. oturumu 15.15-16.15 saatleri arasında Maden MO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Yüksel`in yönetiminde yapılacak. Oturumda, Toros Üniversitesi`nden Prof. Dr. Ahmet Özer "Yükseköğretimde Temel Bir Sorun Olarak Yönetsel Özerklik ve Bilimsel Özgürlük Üzerine Bir Tartışma"; Meteoroloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Yedek Üyesi İsmail Küçük "TMMOB: Mühendislik, Mimarlık, Şehir Plancılığı Eğitimi Nereye?" başlığı altında konuşacaklar.

Eğitim Paneli

Sempozyum, 16.30-18.30 saatleri arasında yapılacak "Mühendislik, Mimarlık, Şehir Plancılığı Eğitimi; Sorunlar ve Çözüm Önerileri Paneli" ile sona erecek. TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Zeki Taydaş`ın yöneteceği panelde, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Eş Genel Başkanı Aysun Gezen, Tüm Öğretim Elemanları Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Recep Akdur, Isıtma, Soğutma, Klima Araştırma ve Eğitim Vakfı (ISKAV) Başkan Yardımcısı Metin Duruk yer alacak. Ayrıca panelde bir öğrenci temsilcisi konuşmacı olarak görüşlerini paylaşacak.

Sempozyum, sonuç bildirgesi taslağının okunması ve tartışılmasının ardından sona erecek.EMO’NUN ELEKTRİK ZAMMINA YÖNELİK AÇIKLAMASI CEM TV’DE DUYURULDU

02.10.2018
 


Çok Okunanlar


SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

EMO ŞUBE BAŞKAN VE SAYMANLARI TOPLANTISI

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

`TÜRK TELEKOM REZALETİNİN ÇOK DAHA BÜYÜĞÜ YAŞANABİLİR` (HABER.SOL.ORG.TR)

SİNOP NGS’YE KARŞI AÇILAN DAVANIN DURUŞMASI YAPILDI

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI

UM:AG GÜZ DÖNEMİ SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

İKTİDAR AYRIMCILIK İÇEREN EĞİTİM POLİTİKALARINA DEVAM EDİYOR, HALA!

Okunma Sayısı: 97


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri