MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 342

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ ARALIK 2017 DÖNEMİ TAMAMLANDI... 
Şubemiz tarafından genç mühendislere yönelik olarak düzenlenen Mühendisliğe Hazırlık Seminerleri`nin Aralık 2017 dönemi tamamladı. Özellikle son 3 yılda mezun olan genç mühendislerin katıldığı etkinlik kapsamında Aralık ayı boyunca toplam 27 seminer düzenlendi. Deneyimli meslektaşlar ile genç meslektaşlar arasında bilgi ve deneyim aktarma köprüsü işlevini gören seminerler, mesleğe yeni başlayan mühendislerin alan seçimi yapmasını da kolaylaştırmayı da hedefliyor.
 

Şubemiz tarafından hazırlanan takvim kapsamında Aralık ayı boyunca 3 haftaya yayılan seminerler 18:00-21:00 saatleri arasında gerçekleştirildi. "Yapı Tesis Süreci", "Endüstriyel Otomasyon", "Haberleşme", "YG-AG Malzeme", "Tıp Elektroniği", "Enerji" ve "Yenilenebilir Enerji" ve "Hukuki Sorumluluklar" üst başlıkları altında toplam 27 seminer gerçekleştirildi. Seminerler kapsamında alanında deneyimli 26 meslektaşımız, bilgi ve deneyimlerini genç meslektaşlarına aktardı. 

Yapı Tesis Süreci Seminerleri 

Mühendisliğe Hazırlık Seminerleri kapsamında ilk olarak "Yapı Tesis Süreci" üst başlığı altında 11 Aralık 2017 tarihinde 2 seminer düzenledi. Aynı gün düzenlene "Mühendislik uygulamaları açısından "proje" kavramının oluşturulması, Proje Yönetimi" ve "Tasarım Bilgisi, Proje Uygulama, Keşif Hazırlama, Yapı Yaklaşık Maliyet Hesabı" başlıklı seminerler Bülent Uzunkuyu tarafından verildi. "Yapı Tesis Süreci" kapsamında 12 Aralık 2017 salı günü ise Ali Fuat Aydın "Serbest Çalışma",  Ali Fuat Aydın  ve Egemen Akkuş "Tesisat Denetimi" ve Egemen Akkuş "İç Tesisat ve Topraklama Bilgisi" başlıklı seminerleri verdi. Bir sonraki gün ise Bülent Çarşıbaşı tarafından  "Asansör, İnsan Taşımak Amaçlı Kablolu Taşıma Sistemleri başlıklı seminer verilirken, Mehmet Hepzarif‘in sunumuyla "Yapı Denetim" başlıklı seminer de verildi. 

Endüstriyel Otomasyon 

Endüstriyel Otomasyon konusunda deneyimli meslektaşların sunumlarıyla devam eden seminerler; 18 Aralık 2016 tarihinde ise Alparslan Çelik, Nuray Özgelen ve Attila Yapar‘ın katılımıyla "Enstrümantasyon, Malzeme Bilgisi, Güç Elektroniği,  Endüstriyel Otomasyon ve Uygulamalar" başlıklarında  gerçekleştirildi. 

Haberleşme Seminerleri

"Haberleşme" üst başlığındaki seminerler ise 18 Aralık 2017 tarihinde Özgür Tamer ve Akın Karakılıç‘ın katılımıyla gerçekleştirildi.  Aynı gün "Haberleşme, Temel Kavramlar ve Tanımlar", "Hücresel İletişim" ve "Bilgi İletişim Ağları" başlıklı seminerler gerçekleştirildi. 

YG ve AG Malzeme Seçimi Seminerleri 

Seminer dizi kapsamında ise 20 Aralık 2017 tarihinde ise Ferda Güdücü‘nun sunumuyla "YG Tesisleri, Şalt Malzemeleri, Hücreler, Kesiciler Ayırıcılar, Kablolar, Akım/Gerilim Trafoları" başlıklı seminer gerçekleştirildi. Ertesi gün ise "AG Malzemeleri" üst başlığı altında Fırat Yapalı‘nın sunumuyla "Veri Kabloları" ve Saim Konyalı‘nın sunumuyla "Katodik Koruma" başlıklı seminerler düzenlendi. 

Tıp Elektroniği Seminerleri 

Seminerle kapsamında "Tıp Elektroniği" başlığı altında ise 22 Aralık 2017 tarihinde Hasan Şahin`in de katkılarıyla Gültekin Şentürk tarafından seminer verilirken, aynı gün Esra İnce`nin sunumuyla "Radyasyon Güvenliği" başlıklı seminer de gerçekleştirildi. 

Enerji Seminerleri 

Seminer dizisi kapsamında 25 Aralık 2017 tarihinde Murat Gengör "YG Şalt Malzemeleri, Hücreler, Kesiciler Ayırıcılar, Kablolar, Akım/Gerilim Trafoları", Vedat Kavuşan "AG Şalt Malzemeleri" başlıklı seminerler verdi.  

Ertesi gün ise ilk olarak Hacer Öztura tarafından "Enerji alanında kullanılan yönetmelik, temel bilgiler ve tanımlar, Üretim, İletim, Dağıtım" başlıklı seminer verilirken aynı gün Avni Gündüz‘ün sunumuyla "Enerji Serbestleştirilmesinde Yaşanan Süreç ve İlgili Yönetmelikler" başlıklı seminerde gerçekleştirildi.

"Enerji Verimliliği" başlığı altında ise 27 Aralık 2017 tarihinde Fikret Şahin tarafından "Enerji Verimliliği" Hasan Mersin tarafından "Proje Yönetimi", Çağdaş Baytekin tarafından ise "Aydınlatma Aygıtları" başlıklı seminerler verildi.

Ertesi gün ise "Yenilenebilir Enerji" başlığı altında Mümtaz Ayça tarafından "Güneş / Rüzgar / Biyogaz Enerjisinden Elektrik Üretimi" başlıklı seminer gerçekleştirildi. 

Seminer dizisi kapsamında son olarak 29 Aralık 2017 tarihinde Av. Zeki İşlekel tarafından "Hukuki Sorumluluklar" başlıklı seminere gerçekleştirilirken, aynı gün Cengiz Göltaş tarafından "Oda, Birlik ve Sıklıkla Kullanılan Yönetmelikler, Etkinlik Değerlendirmesi" başlıklı seminer de düzenlendi. Aralık ayı başında başlayan ve 14 günde 27 seminer düzenlenen etkinliklere 51 tekil kişi, toplamda 232 kişilik katılım sağladı. Etkinliklere düzenli olarak katılım sağlayan genç mühendislere ise aynı gün düzenlenen törenle "katılım belgesi" verildi.
İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2018 - ENERJİ TESİSLERİ VE ÇEVRE OTURUMU - VİDEO

21.11.2018
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİSLİĞE HAZIRLIK SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

2019 YILI SMM-BT BELGE YENİLEME İŞLEMLERİ

GELENEKSEL EMO GECESİ 8 ARALIK 2018 CUMARTESİ AKŞAMI DÜZENLENİYOR

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

EMO-GDZ ELEKTRİK ORTAK ÇALIŞMA GRUBU

ELEKTRİK ENERJİSİ ALANINDA BELGE ZORUNLUĞU GETİRİLEN MESLEKLER

2019 MÜHENDİS ASGARİ ÜCRETİ 4500 TL OLARAK BELİRLENDİ

TUNCEL AKMAN HAYATINI KAYBETTİ

İZMİR`DE TMMOB KRİZE KAMPANYASI AÇIKLAMASI

İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2018-AÇILIŞ OTURUMU-VİDEO

Okunma Sayısı: 55


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri