MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 8: TOPLUMSAL MÜCADELEDE MESLEK ODALARI
 
LOKAL SÖYLEŞİLERİ 9: EMO ANKARA ŞUBESİ’NİN 42 YILLIK SERÜVENİ
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

HRANT DİNK KATLEDİLİŞİNİN 11. YIL DÖNÜMÜNDE ANILDI


DUYURU


 
2007 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren eski AGOS Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün Gazetesi yazarı Hrant Dink için katledilişinin 11’inci yılında BirGün Gazetesi Ankara Bürosu önünde anma töreni düzenlendi. Törende konuşan BirGün Gazetesi Ankara Temsilcisi Yaşar Aydın, “Hrant bir sosyalist olarak yaşadı ve öyle öldü. Hrant Dink’i katledenler şimdi keyif çatıyor. Ama Ahmet’in cesareti, Hrant’ın inadı bu topraklarda var olmaya devam edecek” dedi.
 

BirGün Gazetesi Ankara Bürosu önünde düzenlenen anma TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, II. Başkan Züber Akgöl, Sayman Üye Bahattin Şahin` in yanı sıra çok sayıda yurttaşın ve gazetecinin katılımıyla gerçekleşti. "Faşizme inat kardeşimsin Hrant" dövizlerinin taşındığı ve "Hrant`a sözümüz halk iktidarı" sloganlarının atıldığı anma töreninde konuşan Aydın, Hrant`ın halkların barış içinde yaşaması için mücadele eden bir gazeteci olduğunu belirterek şöyle devam etti:

 

"Hrant kimimizin arkadaşı kimimizin meslektaşıydı. Kökleri Anadolu`da olan yiğit bir insandı. Bugün artık Hrant`ın netleşen bir şekilde devlet tarafından katledildiğini biliyoruz. Devam eden mahkemeler şunu gösteriyor ki Trabzon`da 17 yaşında bir çocuğun işi değil Hrant`ın katledilmesi. Vali yardımcısı, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı`nın içinde olduğu bir organizasyonla katledildi Hrant. Hrant`ı katledenlerin kim olduğu gerçek anlamda ortaya çıkartılamadı, çıkartılmadı. Tıpkı Uğur Mumcu`ların Taner Kışlalılar`ın katillerinin açığa çıkmadığı gibi. Hrant`ın ölümü kanayan bir yaradır. Türkiye de eşit özgür demokratik bir düzen inşa edilmeden o yara kanamaya devam edecek.

 

Aydın, Hrant`ın ölümü ardından milyonlarca yurttaşın sokağa çıktığına dikkati çekerek, "Devletin organizasyonu boşa çıkarıldı. Milyonlar, ‘Hepimiz Hrant`ın diyerek sokağa çıktı" diye konuştu. Arkadaşları ve meslektaşlarının Hrant`ın özlemle beklediği ülkeyi kuracağına inandığının altını çizen Aydın, şunları söyledi:


"Hrant`ın ölümünün ardından geçen 11 yılda verdiğimiz bu sözü tutamadık. Geçen yıllarda benzer onlarca katliam yaşandı. Gazeteciler hala tutuklu, medyaya yönelik cadı avı sürüyor. Gazeteler, televizyonlar kapatılıyor. Kapatılmayanlar ise cezalarla sindirilmeye çalışıyor. Hrant`ı katleden zihniyet hala iktidarda ve bize bu cehennemi yaşatmaya çalışıyor. Hrant Malatya`da yaptığı bir konuşmada öldürülen bir Ermeni ile ilgili, ‘Malatya`ya gömüldü. Su yatağını buldu" demişti. Hrant da Anadolu`nun güzel bir çocuğuydu. Türkiye`den çok daha iyi durumda olan Avrupa`ya gidebilir, oradan yazıp Türkiye`yi eleştirebilirdi. Ama Hrant bu ülke insanını o kadar çok seviyordu ki bu ülkede yaşanan her şeye duyarlılık gösteriyordu. Sadece Ermenilere ilişkin yazmadı gazetemizde ve Agos`ta."

AKP iktidarının ve AKP medyasının Hrant`ı katledenleri korumaya çalıştığını kaydeden Yaşar Aydın, sözlerini şöyle tamamladı:

 

"Bizim AKP iktidarından ve AKP medyasından beklentimiz yok. Hrant`ın katilleriyle hesaplaşma görevi de bizim omuzlarımız üzerindedir. Biz onun meslektaşları olarak bir kez daha söz veriyoruz, Hrant`ın kanı yerde kalmayacak. Hrant`ın düşleri ve Hrant`ın fikirleri Anadolu`nun her yerinde filizlenecek, Hrant`ı öldürenlerin karanlık fikirleri değil. Bu ülkenin gazetecilerinin bir geleneği vardır. Bizler basın özgürlüğü için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. Ahmet Şık`ın cesareti Hrant`ın gururu ve inadı bu topraklarda hala var. Gazetelerimiz eninde sonunda ‘Hrant`ın gerçek katilleri bulundu ve hesap soruldu` diye yazacak."MÜGE KAPSAMINDA YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

17.01.2019
 


Çok Okunanlar


MÜGE KAPSAMINDA PCB VE ŞEMATİK TASARIM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA REVIT 3D PROJE ÇİZİMİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

PCB VE ŞEMATİK TASARIM KURSUNA KATILANLARA KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

MESLEKTE 25. VE 30. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE BELGE TÖRENİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ MÜDÜRÜ NEŞE AKKOÇ KANAL D’DE TAŞINABİLİR ŞARJ CİHAZLARINI (POWER BANK) DEĞERLENDİRDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI TAHSİN YILMAZ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

TOPLUMSAL MÜCADELEDE MESLEK ODALARI SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN…

YAPI DENETİM KOMİSYONU TOPLANTISI DÜZENLENDİ

EMO HEYETİ TEDAŞ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI MAHMUT YAĞIZ İLE GÖRÜŞTÜ

Okunma Sayısı: 31


Tüm Duyurular

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri