MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO ANKARA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ AÇIKLAMASI: “YARIN İÇİN ÖRGÜTLENELİM, ELLERİMİZİ BIRAKMAYALIM…” 
EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla 07 Mart 2018 tarihinde yapılan basın açıklamasında “Eşit iş, eşit ücreti, insanca yaşam ve ÖZGÜRLÜK için çıkılan bu yolda verdiğimiz mücadele sadece kadın özgürlük mücadelesi değildir. Bu bir yaşam mücadelesidir, çünkü biz biliyoruz ki Kadın özgürleşmeden bir ülke özgürleşemez. Yarınımızı korumak için, çocuklarımıza insanca ve onurlu bir gelecek bırakabilmek için direnişten ve mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz.” denildi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
 

YARIN İÇİN ÖRGÜTLENELİM, ELLERİMİZİ BIRAKMAYALIM…

1857`de New York`ta bir tekstil fabrikasında çıkan yangın bugün tüm baskılara rağmen, OHAL`e rağmen kadınların yüreklerinden sokaklara taştı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü`ne yaklaşırken tüm yurtta kutlamalar başladı. 4 Mart`ta Ankara ve Çorlu`da ise kadınlar polisin küfürleri, sözlü tacizi, gazlı, coplu işkencesiyle, gözaltılarla karşılaştılar. Bir buçuk asır önce New York`ta kadınları diri diri yakanlar ile dün Ankara`da kadınlara saldıranlar aynı zihniyet, aynı erk, aynı erkekliktir.

Eşit iş, eşit ücreti, insanca yaşam ve ÖZGÜRLÜK için çıkılan bu yolda verdiğimiz mücadele sadece kadın özgürlük mücadelesi değildir. Bu bir yaşam mücadelesidir, çünkü biz biliyoruz ki Kadın özgürleşmeden bir ülke özgürleşemez. Yarınımızı korumak için, çocuklarımıza insanca ve onurlu bir gelecek bırakabilmek için direnişten ve mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz.

Değişmeyen tek şey; Cinayet, İstismar ve Şiddet…

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu verilerine göre 2017 yılında "409 kadın erkekler tarafından öldürüldü, 387 çocuk cinsel istismara uğradı, 332 kadına cinsel şiddet uygulandı." Giderek artmakta olan cinsel şiddet, istismar ve cinayet 2018 yılında da durmadı ve 2018 yılının ilk iki ayında 75 kadın cinayeti yaşandı. Sadece Şubat ayında kayıtlara geçen 47 kadın cinayeti gerçekleşti. Dün de söylemiştik bugün de bir kez daha altını çiziyoruz, bu cinayetlerde tek suçlu eylemi gerçekleştiren değil; takım elbise giydiği için indirim uygulayan, istismarlarda küçücük çocukların rızasını arayan yargı; bir kereden bir şey olmaz diyen iktidardır. Bu cezasızlık ve adaletsizlik ortamı, devletin ve toplumun her kademesindeki dinci gerici dönüşüm ile kadınlar için gitgide nefeslerinin kesilmesi anlamına gelmektedir. Çocuklarımızın tarikat-cemaat yurtlarına mecbur bırakılması, zorunlu eğitimin orta kademesinden itibaren imam hatip okulları dayatmaları ile özellikle emekçi çocukları kıskaca alınmaktadır. Daha soyut düşünce evresine geçmemiş anaokulu çocuklarına dini ritüelleri ve toplumsal cinsiyet rollerini dayatan sınıf içi etkinlikleri, imam nikâhı mizansenleri ve toplu cami ziyaretleri yakın zamanda gündemlerimize giren haberler arasındadır. Bir kadın sağlık çalışanı çalıştığı hastanede yaşanan çocuk gebelikleri ile ilgili basına bilgi verdiği için neredeyse vatan haini ilan edilmiş ve yine aynı esnada meclis sıralarında müftülere nikâh yetkisi verilmesi için düzenleme yapılmaya çalışılmıştı.

Tüm bu kara tablo karşısında bu ülkenin onurlu kadınları kendi öz dayanışmasına sarılıyor, OHAL düzeni ile mücadele ediyor; ağacına, toprağına, deresine sarılıyor, memleketi parsel parsel satan rant düzeni ile mücadele ediyor; çocuklarının aydınlık geleceği için bilime ve tekniğe sarılıyor, dinci gerici eğitim sistemi ile mücadele ediyor; bu ülkenin onurlu kadınları birbirine sarılıyor, birbirinden aldığı güçle bu zifiri karanlık ile mücadele ediyor.

Şimdi artık tek bildiğimiz DİRENMEK ve MÜCADELE ETMEKtir. Dünü kaybettik belki ama yarını kazanabiliriz, yeter ki örgütlenelim, ellerimizi bırakmayalım…

 

ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEĞİZ!

 

TMMOB

ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI ANKARA ŞUBESİ 24.DÖNEM YÖNETİM KURULUGÜNEŞ-DİL KİTABI YAZARLARIYLA SÖYLEŞİ DÜZENLENDİ

10.12.2018
 


Çok Okunanlar


BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMLERİ VE ADALET BAKANLIĞI BAŞVURULARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2018 ARALIK DÖNEMİ BAŞLIYOR

2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA KOMPANZASYON VE HARMONİK FİLTRELER SEMİNERİ DÜZENLENECEK

NESNELERİN İNTERNETİ VE DERİN ÖĞRENME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

TEMEL SEVİYE PLC UYGULAMALARI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA GES İŞLETME VE BAKIM MÜHENDİSLİĞİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

PCB VE ŞEMATİK TASARIM KURSU DÜZENLENECEK

EMO ANKARA ŞUBESİ DOĞALGAZ TESİSATINDA TOPRAKLAMA KONUSUNDA KAMUOYUNU UYARIYOR!

MÜGE KAPSAMINDA “YATIRIM TEŞVİK MEVZUATI BAĞLAMINDA ENERJİ SEKTÖRÜNÜN DESTEKLENMESİ” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 94


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri