MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 ANKARA ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

IBAN DUYURUSU

   · 

AİDAT ÖDEME

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AFYONKARAHİSAR   ANKARA   ÇANKIRI   ERZİNCAN   ERZURUM   KASTAMONU   KAYSERİ   KIRŞEHİR   KONYA   NEVŞEHİR   SİVAS   TOKAT   YOZGAT   AKSARAY   KIRIKKALE 
 

 
MÜGE EĞİTİMLERİ
 
HUKUKİ DESTEK
 

EMO Ankara Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 2018.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

BİLGİSAYAR MÜHENDİSERİ ODASI 4.OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI 
Bilgisayar Mühendisleri Odası’nın 4. Olağan Genel Kurulu 10 Mart 2018 Cumartesi günü seçimleri 11 Mart 2018 Pazar günü ODTÜ Mezunlar Derneği Vişnelik Tesisleri’nde yapıldı. Seçimleri Demokrat Bilgisayar Mühendisleri büyük farkla kazandı. EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal, BMO Genel Kurulu’nda konuşma yaptı.
 

Ömürhan Soysal konuşmasında şunları söyledi; "Sayın Divan, Bilgisayar Mühendisleri Odası`nın değerli üyeleri, hepinizi Elektrik Mühendisleri Odası Ankara Şubesi Yönetim Kurulu ve şahsım adına dostluk ve dayanışma ile selamlıyorum. Her ne kadar resmi gündem dahilinde konuklar bölümünde söz almış olsam da Elektrik Mühendisleri Odası olarak kendimizi BMO`nun omuzdaşı, yoldaşı ve kardeşi olarak gördüğümüzü ifade etmek isterim.

OHAL koşulları altında faaliyet gösteren Bilgisayar Mühendisleri Odası`nın 3. Döneminde görev alan tüm arkadaşlarımıza mesleğe, meslektaşlara ve ülkemizin demokrasi tarihine verdikleri katkılar için bir yurttaş olarak teşekkür ediyorum. Yarın yapılacak seçimlerde seçilecek arkadaşlarımıza da şimdiden başarılar ve kolaylıklar diliyorum.

Sevgili arkadaşlar, biliyorsunuz Bilgisayar Mühendisleri Odası 24 Mart 2012 tarihindeki EMO 43. Olağan Genel Kurulu ve 2 Haziran 2012 tarihindeki TMMOB 42. Olağan Genel Kurulunda alınan kararlarla kuruldu. Kuruluş düşüncesi ve çalışmalarını bilen, bunlara naçizane katkıda bulunmuş biri olarak Bilgisayar Mühendisleri Odası`nın çalışmalarını yakından takip ediyorum. Tüm bu çalışmalarda yoğun emek harcayan arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum. Yoğun bir baskı ve kuşatma altında buralarda sorumluluk almak büyük bir cesarettir. 3. dönemde görev alan arkadaşlarımız büyük bir özveri ve itina ile bu sorumluluğun gereğini yerine getirmiştir.

Sevgili arkadaşlar, EMO Ankara Şubesi olarak Bilgisayar Mühendisleri Odası`nın kuruluş süreçlerine aktif olarak destek verdik. Bugün itibariyle görevlerini tamamlayan 3. Dönem kurulları içerisinde yer alan arkadaşlarımızla beraber 2006 yılından BMO`nun kurulduğu 2012 yılına kadar hem EMO hem de TMMOB içerisinde birçok etkinliği düzenledik. 15 Ekim 2011 tarihinde Milli Kütüphane Konferans Salonu`nda düzenlediğimiz Bilgisayar Mühendisliği Çalıştayı`nın açılışında EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu adına yaptığım konuşmamı şöyle bitirmiştim: "EMO Ankara Şubesi olarak Bilgisayar Mühendisleri`nin kendi kaderlerini tayin hakkına inandık. Bunun gereğinin yapılması için de EMO ve TMMOB bütünselliği içerisindeki örgütsel sorumluluğumuzu unutmadan tüm imkânlarımızı seferber ettik. Şimdi söz sırası tüm bu sorumluklar çerçevesinde kendi örgütsel yapısını inşa edecek, mesleğin ve kamunun çıkarlarının korunması ve bunların geliştirilmesi için hareket edecek olan Bilgisayar Mühendisleri`ndedir."

Kardeş Odamız olarak gördüğümüz Bilgisayar Mühendisleri Odası`nın 3. Döneminde ortak çalışmalara imza attık. 7 Ekim 2017 tarihinde TED Üniversitesi, EMO Ankara Şubesi ve Bilgisayar Mühendisleri Odası olarak Ankara`da Sinyal ve Görüntü İşleme Günleri`nin ilkini düzenledik. 811 online kaydın yapıldığı etkinliğe 20 farklı meslek grubundan 510 kişi katıldı. Katılımcıların yaklaşık %20`si lisansüstü eğitimini almış veya almakta olan kişilerdi. Sinyal, görüntü, video işleme, yapay zeka, tıbbi görüntüleme, makine öğrenmesi, bilgisayarlı görü ve örüntü tanıma gibi alanlarında uzman 3`ü yurtdışından olmak üzere toplam 9 akademisyen Sinyal ve Görüntü İşleme alanındaki güncel gelişmeleri katılımcılara aktardılar, karşılıklı tartışma imkanı buldular. Sinyal ve Görüntü İşleme üzerine çalışan tüm tarafların bir arada olduğu, tartışabildiği, yeni çalışma konularının belirlenebildiği bu etkinliği geleneksel hale getirmek, içeriğinin ve niteliğinin her seferinde zenginleştirilmesi, ülkemizdeki Sinyal ve Görüntü İşleme literatürüne katkı sunulması hedefiyle önümüzdeki yıllarda, BMO`nun 3. Dönemindeki yaklaşıma sahip yönetimleriyle beraber düzenlenmeyi arzu ediyoruz.

Değerli üyeler, biliyor ve inanıyoruz ki; bilişim alanındaki sömürüye, başta internet olmak üzere tüm yaşam alanlarımızdaki sansürcü ve baskıcı dayatmalara, akademi üzerinde tahakküm kurup bilimin özgürce gelişmesine engel olanlara, bilginin evrenselliği ve bilgi üzerinde mutlak mülkiyet kurmaya çalışanlara, Odalarda FETÖ`cülere parsel parsel iktidar alanı yaratmaya çalışanlara, iktidarın tüm olanaklarını kullanarak muhalif olan herkesi hain ilan eden trol medyasında boy gösterenlere en güzel cevabı Bilgisayar Mühendisleri Odası`nın yurtsever, laik, çağdaş, ilerici ve demokrat geleneğine sahip çıkan üyeleri üretken, verimli ve nitelikli tartışmalarla geçecek bu genel kurul süreciyle verecektir.

Ortak kederde ve ortak sevinçte buluştuğumuz, zor anlarımızda dayanışma içerisinde olduğumuz Bilgisayar Mühendisleri Odası`nın 4. Olağan Genel Kurulunu ve siz değerli üyelerini dostlukla selamlarken özgür ve demokratik bir ülkede yaşayacağımız günlerin umuduyla saygılarımı sunuyorum.

 

 

 YAPAY ZEKÂ VE DOĞAL DİL İŞLEME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

17.12.2018
 


Çok Okunanlar


MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2018 ARALIK DÖNEMİ BAŞLIYOR

2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

PCB VE ŞEMATİK TASARIM KURSU DÜZENLENECEK

NESNELERİN İNTERNETİ VE DERİN ÖĞRENME SEMİNERİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA GES İŞLETME VE BAKIM MÜHENDİSLİĞİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

TEMEL SEVİYE PLC UYGULAMALARI EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ DOĞALGAZ TESİSATINDA TOPRAKLAMA KONUSUNDA KAMUOYUNU UYARIYOR!

TMMOB İLE SGK ARASINDA 2012 YILINDA İMZALANAN ASGARİ ÜCRET PROTOKOLÜNÜN SGK TARAFINDAN TEK TARAFLI OLARAK FESHEDİLMESİ KABUL EDİLEMEZ!

MÜGE KAPSAMINDA YG VE AG SİSTEMLERİNDE TOPRAKLAMA TESİSLERİNİN BİRLEŞTİRİLMESİ SEMİNERİ DÜZENLENDİ

ANKARA’DA FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ

Okunma Sayısı: 75


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri