MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO 46. OLAĞAN GENEL KURULU 2. GÜN ÇALIŞMALARI 
EMO 46. Olağan Genel Kurulu ikinci gün çalışmaları kapsamında 45. Dönem EMO Yönetim Kurulu aklanırken, A tipi muayene kuruluşu ve personel belgelendirme kuruluşunun iptal edilmesi kararlaştırıldı. Genel Kurul, 46. Dönem içerisinde Olağanüstü Ana Yönetmelik ve Yönetmelik Kurultayı düzenlenmesini; Mali, SMM, Mesleki, Eğitim, Örgütlenme çalıştayları, EMO Genç Kurultayı ile Bakım Kongresi yapılması konularında yeni Yönetim Kurulu’na yetki verilmesini kabul etti.
 

  

EMO`nun Türkiye Barolar Birliği Kongre Merkezi`nde yapılan 46. Olağan Genel Kurulu`nun ikinci gün çalışmaları, saat 10.00`da başlayıp saat 23.00`de tamamlandı. İlk gün sunulan 45. Dönem çalışma raporları üzerine görüşmelerin yapıldığı ikinci gün Genel Kurul 45. Dönem Yönetim Kurulu`nu akladı. Önergelerin görüşülerek karara bağlandığı Genel Kurul`da A tipi muayene kuruluş ve personel belgelendirme kuruluşu iptal edildi. Olağanüstü Ana Yönetmelik ve Yönetmelik Kurultayı, Mali Çalıştay, Mesleki Denetim Çalıştayı, SMM Çalıştayı, Eğitim Çalıştayı, Örgütlenme Çalıştayı, EMO Genç Kurultayı, ulusal düzeyde bir Bakım Kongresi düzenlenmesi önergeleri kabul görürken; Eskişehir`de EMO`nun Uygulamalı Eğitim Merkezi kurması konusunda da yeni Yönetim Kurulu yetkilendirildi. Bilimsel ve akademik bir Transkript İnceleme Komisyonu kurulması konusunda da yönetime yetki verilirken, transkript incelemesinden vazgeçilmesine yönelik önerge Eğitim Çalıştayı kapsamında ele alınacak şekilde kabul gördü.

Yapı denetimine yönelik mesleki denetim konusunda önergenin TMMOB Genel Kurulu`na taşınması, Mesleki Yeterlilik Kurumu`nun EMO`nun ilgili alanlarına giren düzenlemeleri ve müdahaleleri için merkezi düzeyde çalışma yapılması da kararlaştırıldı. Yangın Yönetmeliği ile Yapı Elektronik Sistem ve Tesisatlarına ilişkin mevzuata yönelik çalışmalar yapılması konusunda Oda Yönetim Kurulu`na görev verildi.

Nükleer Karşıtı Platform`un aktif hale getirilmesine yönelik EMO`nun çalışmalar yapması ile Sinop`ta 22 Nisan`da Çernobil Felaketi`nin yıldönümü nedeniyle düzenlenecek mitinge de katılım kararı alındı.

Kabul edilen önergeler kapsamında işsiz mühendislere 1 yıl MİSEM kapsamındaki eğitim ve belgelerin ücretsiz ya da yüzde 50 indirimli verilmesi ile KHK ile ihraç edilen oda üyelerinden SMM belge çıkarma ve MİSEM eğitim ücretlerinin alınmaması ve Oda bünyesinde dayanışma fonu oluşturulması konusunu değerlendirmek üzere Oda Yönetim Kurulu`na görev verildi. Kabul edilen bir önergeyle de EMO`dan ayrılıp ayrı bir oda haline gelen bilgisayar mühendisliği ve ilgili mesleki disiplin isimlerinin tüm oda mevzuatından çıkarılması öngörüldü. EMO`nun idari ve mali işleyişine ilişkin kararların da alındığı Genel Kurul`da iktisadi işletmenin faaliyetlerine ilişkin çalışma yapılması yönündeki önerge de kabul gördü.

İkinci gün çalışmaları kapsamında Bütçe Uygulamaları Komisyon Raporu okunarak kabul edilirken, Genel Kurul gündemi kapsamında oluşturulan diğer komisyonların raporlarının Oda Yönetim Kurulu`na görev olarak iletilmesi benimsendi. Ana Yönetmelik ve Yönetmelik değişikliklerine ilişkin gündem maddesi de Olağanüstü Ana Yönetmelik ve Yönetmelik Değişikliği Kurultayı`nın gerçekleştirilmesinin kabulü kapsamında ele alınmak üzere bırakıldı.

İkinci gün belirlenen EMO Yönetim Kurulu, Onur Kurulu, Denetleme Kurulu, TMMOB delegeleri asıl ve yedek adayları ile TMMOB kurullarına önerilecek adaylar, üçüncü gün EMO Genel Merkezi`nde yapılan seçimlere katıldılar.

 TRT- TRT HABER

07.11.2018
 


Çok Okunanlar


ANKARA 6. İDARE MAHKEMESİ’NDEN İPTAL KARARI

EMO’DAN YÖK’E ZİYARET

EMO YÖNETİM KURULU ÜYESİ KÜBÜLAY ÖZBEK’İN DEĞERLENDİRMELERİ TRT HABER’DE DUYURULDU

EMO MİSEM DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI

EMO TEKNİK GÖREVLİLER TOPLANTISI

KÜRESEL İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNE KARŞI ÇÖZÜMLER VE ÖNLEMLER

CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLUYORUZ

TRT- TRT HABER

ELEKTRİKTE `BAĞLANTI BEDELİ` İADESİ (HURRİYET.COM.TR)

BALIKESİR, ÇANAKKALE, AYDIN VE MUĞLA’DA RES İHALELERİ YAPILACAK (ENERJİGUNLUGU.NET)

Okunma Sayısı: 489


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri