MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 SAMSUN ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AMASYA   ÇORUM   ORDU   SAMSUN   SİNOP 
 

 
SMM YÖNETMELİĞİ
 
MİSEM ONLİNE BAŞVURU
 
TOPRAKLAMA TEST ÇALIŞMALARI BAŞVURU FORMU
 
13. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
12. DÖNEM ÇALIŞMA RAPORU
 
RÜGES'09 BİLDİRİLER KİTABI
 
MART 2009 ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ EKİ
 
SAMSUN KENT SEMPOZYUMU '08 BİLDİRİLER KİTABI
 
ORTA KARADENİZ BÖLGESİ ENERJİ FORUMU
 
ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ DERGİSİ
 
MOBİL KAPAK
 
ÇALIŞMA RAPORU
 

EMO Samsun Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 15.3

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

SİNOP NÜKLEER SANTRAL İSTEMİYOR MİTİNGİ İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN YASAKLANDI! 
Sinop’ta 13 yıldır Çernobil nükleer felaketinin yıl dönümünde, nükleer santral yatırımlarına karşı düzenli hale getirilen ve bahar şenliği havasında kardeşçe, keyifle, dayanışmayla Türkiye`nin her tarafından bir araya gelen ekoloji mücadelesi verenlerin katılımıyla düzenlenen miting bu yıl yapılamıyor. 20 Nisan 2018 tarihinde Samsun Çevre Platformu tarafından konuyla ilgili yazılı basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması metnine yazımız devamından ulaşabilirsiniz.
 

BASINA VE KAMUOYUNA

Sinop Nükleer Santral İstemiyor Mitingi İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklandı!

Sinop`ta 13 yıldır Çernobil nükleer felaketinin yıl dönümünde, nükleer santral yatırımlarına karşı düzenli hale getirilen ve bahar şenliği havasında kardeşçe, keyifle, dayanışmayla Türkiye‘nin her tarafından bir araya gelen ekoloji mücadelesi verenlerin katılımıyla düzenlenen miting bu yıl yapılamıyor.

Bu yıl çok görkemli olması beklenen 22 Nisan Pazar günü yapılacak Sinop Nükleer Santral İstemiyor Mitingi İç İşleri Bakanlığı tarafından yasaklanmıştır. Belli ki bu birilerini rahatsız etmiş olmalı.

Sinop valiliği bu mitinge başlangıçta izin vermiştir. Bu izin doğrultusunda Samsun Çevre Platformu SAMÇEP koordinasyonu ile Samsun`da pekçok demokratik kitle örgütünün yanı sıra siyasi partilerden de katılım desteği olacağı biliniyordu. Mitinge katılımları sağlamak üzere onlarca özel otomobil ve otobüsler için kontenjan hazırlıklarımızı yapmıştık. 

SAMÇEP`inde aralarında olduğu; ülke genelinde elliye yakın çevre ve ekoloji yapılanmasını temsil eden, Ekoloji Birliği ve Nükleer Karşı Platform temsilcilerinden aldığımız bilgiye göre İstanbul başta olmak üzere Türkiye`nin her tarafından binlerce katılım olması bekleniyordu.

SAMÇEP olarak; 19 Nisan Perşembe günü Sinop Nükleer Karşıtı Platform (Sinop NKP) yürütmesindeki arkadaşlarımızla son hazırlıkları görüşmek ve Sinop pazaryerinde halkı mitinge davet etmek üzere bildiri dağıtımına destek vermek üzere Sinop`a gittik. Ancak Sinop Valiliğinin sözlü olarak mitingin yasaklandığı bilgisini öğrendik. Bu yasaklamayı kaldırmak üzere başta Sinop CHP örgütü olmak üzere pek çok girişimde bulunuldu. Akşam saat 18:00`e kadar süren görüşmelerden sonuç alınamadı. 

Ve sadece Sinop Nükleer Santral İstemiyor mitingi değil, 21 Nisan tarihinde Japaoya`dan Fukuşima felaketinin tanıklarının da katılacağı "Çernobil‘den Fukuşima‘ya Nükleer Santraller Gerçeği" konulu panel de iptal edilmiş durumdadır.

Türkiye`nin en önemli seçimlerine sayılı günler kala en demokratik hakların kullandırılmaması anlamına gelen bu yasaklama kabul edilemez. 

Bu yasaklama ve anti demokratik uygulamalara karşı meşru, hukuki direnme hakkımızı kullanacağımızı herkesin bilmesini istiyoruz.

Panel ve Poster Sunuma Çağrımızdır.

Biz SAMÇEP olarak; yaşam savunucuları olarak bir daha Çernobil, Fukuşima olmasın demek, yaşam alanlarımızı savunmak "Nükleerde Hayat, Hayatta Nükleer Olmaz" demek için, çocuklarımızın sağlıklı bir dünyada aydınlık yarınlara kavuşması için;

23 Nisan Pazartesi Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı günü saat 17:00 de Mimarlar Odası Samsun Şubesinde yapılacak "Çernobil‘den Fukuşima‘ya Nükleer Santraller Gerçeği" konulu panelimize ve Sinop Nükleer Santralının Çevresel Etkileri konulu Poster Sunumumuza tüm halkımızı çağırıyoruz.

Nükleere ve anti demokratik yasaklamalara inat yaşasın hayat.

20 Nisan 2018

Mehmet Özdağ 

SAMÇEP - Dönem Sözcüsü ELEKTRİK FATURALARI NEDEN, NASIL ZAMLANDI?

12.02.2015
 


Çok Okunanlar


Okunma Sayısı: 39


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri