MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İZMİR ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

YENİ ÜYELİK

   · 

YAYIN SATIŞ LİSTESİ

   · 

HUKUKSAL ÇALIŞMALAR

   · 

İNDİRİM YAPAN KURULUŞLAR

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 AYDIN   İZMİR   MANİSA 
 

 

EMO İzmir Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 344

Tüm Sayılar

 
ŞUBE ETKİNLİK GÖRSELLERİ
 
HALDUN BÜYÜKDORA ANMA
 
EYÜP SABRİ AKSÜT ANISINA ÖZEL EK
 
ÇALIŞANLARIN HAKLARI

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

İNELEX 11. ASANSÖR VE ASANSÖR TEKNOLOJİLERİ FUARI İZMİR’DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ 
İnelex 2018 11. Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı 26-28 Nisan 2018 tarihleri arasında İzmir Fuar Alanı’nda gerçekleştirildi. Fuara asansör sektöründe faaliyet gösteren aksam üreticileri, asansör monte eden ve yetkili servisleri, sektörel dernekler ve yayın organları, sektöre elaman yetiştiren meslek liselerinin yanı sıra destekleyen kuruluş olarak da katkı veren Odamız ve Makina Mühendisleri Odası katılım sağladı.
 

Fuarda 18-21 Ekim tarihleri arasında Makina Mühendisleri Odası ile birlikte gerçekleştireceğimiz IX. Asansör Sempozyumu ve Sergisine ilişkin tanıtımın yanında Odamızın faaliyetleri, yayınlarımızın hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.

Fuarın açılışına Şube Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Şeçkin Uğurlu, Şube Müdürü Barış Aydın ve Sempozyum Sekreteri Zehni Yılmaz katılım sağladı.

Fuar kapsamında 27 Nisan 2018 tarihinde Şubemiz Asansör ve Elektromekanik Taşıyıcılar Komisyonu Başkanı ve Sempozyum Yürütme Kurulu üyesi Bülent Çarşıbaşı tarafından "Asansörlerde Artık Akım Anahtarı Kullanımı, Topraklama ve Enerji Kalitesi" başlıklı Elektrik Mühendisleri Odası sunumu gerçekleştirildi.

Bülent Çarşıbaşı sunumunda direkt ve dolaylı dokunma, TT ve TN sistemler, dokunma sınır değerleri, artık akım kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar ve artık akım tipleri, mevcut (eski) binalarda artık akım kullanımı ve topraklama sistemlerine ilişkin yapılması gereken iyileştirmelere ilişkin çözüm önerileri, topraklamaların birleştirilmesi, şebekenin enerji kalitesi, hız kontrol ünitelerinden kaynaklı  harmonikler ve çözüm önerileri konularını katılımcılara aktardı.

27 Nisan 2018 tarihinde Sempozyum Yürütme Kurulu üyemiz Serdar Tavaslıoğlu`nun moderatörlüğünde "Tasarım Tebliği ve Uygulamaları" konulu panel gerçekleştirildi. Panelde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı temsilcisi İ. Menderes Büyüklü; ülkemizdeki mevzuat çalışmaları, İzmir Büyükşehir Belediyesi`nden Emin Gürtan Uysal; Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği`nin asansörlere ilişkin bağlayıcı kısımlarını aktardı. Panelde Makina Mühendisleri Odası adına katılan Zafer Güneş ise asansör avan proje ve trafik hesabına ilişkin bilgilendirmede bulunurken, Odamız adına konuşmacı olarak katılan üyemiz H. Onur Ercan ise tasarım tebliğinde asansör avan projelerin ilgili idarenin onayına sunulmaması ve sonrasında avan projede belirlenen zorunlulukların mimari projeye yansıyıp yansımadığının takip edilemediğini dile getirdi. Bu durumun sektörün önünde ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaratacağını vurgulayan Ercan`ın ardından Ege Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneğini temsilen konuşasını konuşmasını gerçekleştiren Oğuz Yanık da tasarım tebliğine göre daha inşaat ruhsatı sırasında asansör imalatçısı ve asansör monte eden arasında yapılması zorunlu olan montaj sözleşmesinden kaynaklı olabilecek sıkıntılar hakkında bilgi aktarıldı.

"TS EN 81/20‘e Göre Asansör Periyodik Kontrollerine Bakış" konulu sunum ise 28 Nisan 2018 tarihinde MMO İzmir Şubesi‘nden Zafer Güneş tarafından gerçekleştirildi.İZMİR BÖLGESİ ENERJİ FORUMU 2018 - ENERJİ TESİSLERİ VE ÇEVRE OTURUMU - VİDEO

21.11.2018
 


Çok Okunanlar


50. YIL SÖYLEŞİLERİ: EDEBİYAT VE TOPLUM- BARIŞ İNCE

KÖRFEZ GEÇİŞ PROJESİ’NİN ÇED OLUMLU KARARI İPTAL EDİLDİ

Okunma Sayısı: 26


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri