MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ELEKTRONİK MESLEK DALI KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI- MDK ÜYELERİ BELİRLENDİ 
Elektronik, Elektrik-Elektronik, Haberleşme ve Kontrol Mühendisleri Danışma Toplantısı 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü EMO Ankara Şubesi Lokali’nde gerçekleştirildi. Elektronik mühendislerinin sorunlarının ele alındığı, MDK Çalışma Programı ve yönteminin tartışıldığı toplantı sonunda Elektronik Meslek Dalı Komisyonu oluşturuldu.
 

Elektronik Meslek Dalı Komisyonu toplantısının açılışına katılan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal şunları söyledi, "Farklı farklı alanlarda çalışanların zenginliğini buraya katabilirsek buradaki çalışmalar o kadar nitelikli ve kapsayıcı olur. MÜGE biliyorsunuz 14 yıldır büyük kapsayıcılıkla devam ediyor. Bülten yazılarıyla, zaman zaman Oda görüşü yazılarımızla buradaki görüşleri çok önemsiyoruz. Sizlerin önünüze koyduğunuz iş bu açıdan çok önemli. Kamuda 4611 Sayılı kadro tanımı var. Zaman zaman ciddi mağduriyetler yaşandığını biliyorum. Kamuda iş alanları açılırken elektrik ve elektrik elektronik mühendisliği üzerinden kadro açılır ancak elektronik mühendisliği çok tercih edilmez. Özellikle kamuda. Oda olarak bizim nasıl refleksler geliştireceğimiz veya özelde çalışan meslektaşlarımız açısından onların kendi unvanları açısından yaşadıkları problemlere çözüm üretmemiz oldukça önemli. Yapı denetim sektöründe asansör sektöründe çalışan elektronik mühendisi meslektaşımız var. Bunların da zaman zaman unvandan kaynaklı problemler söz konusu olabiliyor. Bunu çözmek açısından 2007 yılında 1 Kv üstü 1 Kv altı SMM Belgesi diye geçici çözüm bulmuştuk ancak bunun üzerinden 11 yıl geçti. Bunun tartışılıyor olması lazım. Günün teknolojik ve pratik koşullarını ne kadar karşılıyor olduğuna dair çalışma yapmak gerekiyor. Kamu kurumlarının bu SMM belgesini dikkate almayıp kendilerinin kurduğu defacto çözümler geliştirdiklerine yönelik haberler alıyoruz. Elektronik mühendislerinin imza yetkisi diye üst başlık olarak sunulan aslında SMM üreten mühendislerin hangi niteliklere hangi donanıma hangi eğitime sahip olacağına dair kriterlerin belirlenmesidir ve buradan besleyebilmek oldukça önemli.

Elektronik Meslek Dalı komisyonuna yönelik neler öngördüğümüzü çalışma programımıza yazdık. Buradaki başlıkları genişletme zenginleştirme şansına sahibiz. Dönem boyunca çok fazla başvuracağımız bir komisyon olacağını vurgulamak istiyoruz. Dönem içinde Elektronik Mühendisi meslektaşlarımızı ilgilendiren önemli etkinlik var. Akıllı Bina Çalıştayı, bunun üzerine çalışma programımıza da yazmıştık. Sinyal ve Görüntü İşleme Günlerini geçen yıl ekim ayında büyük katılımla yapmıştık onun ikincisini yapacağız. Ar-Ge Yenilik ve Teknoloji Politikaları Forumu gerçekleştireceğiz. Mühendislik eğitim üzerine çalışma yapmak istiyoruz. Bu başlıkların hepsine Elektronik MDK`dan dolayı katılımı çok önemsiyoruz. Bizler 7+7 Şube yöneticileri ve profesyonelleri sınırlı güçle iş yapıyoruz ama aşağıdan yukarı bu süreci örmek bizzat kendi alanlarındaki gelişmelere dair çözüm önerileri geliştirmek sizlerin katkısıyla olacaktır."

Ömürhan Soysal`ın açılış konuşmasının ardından toplantıyı yönetmek üzere EMO Ankara Şubesi Müdürü Neşe Akkoç belirlendi.

Toplantı gündemi şu başlıklardan oluştu; "Elektronik Mühendisliğinin sorunlarının ele alınması, MDK Çalışma Programı ve yönteminin tartışılması, MDK`nın belirlenmesi."

Toplantı Elektronik MDK`nın belirlenmesi ile sona erdi.

 EMO YÖNETİM KURULU BAŞKANI GAZİ İPEK KANAL B’YE KONUK OLDU

03.08.2018
 


Çok Okunanlar


KULLANMADIĞINIZ DERS KİTAPLARINI ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ULAŞTIRIYORUZ

EMO’DAN TEDAŞ VE TEİAŞ’A ZİYARET

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞU EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

TMMOB TEOMAN ÖZTÜRK ÖĞRENCİ EVİ İÇİN 2018-2019 DÖNEMİ KAYIT BAŞVURULARI 3 EYLÜL`DE BAŞLIYOR

TEKSAN JENERATÖR SUNUMU DÜZENLENDİ

ANDROID EĞİTİMİ DÜZENLENİYOR

EMO ANKARA ŞUBESİ’Nİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNA DAİR ANKET ÇALIŞMASI DÜZENLENİYOR

EMO ANKARA ŞUBESİ’NDEN MİLLETVEKİLİ SEÇİLEN PROF.DR.AYHAN ALTINTAŞ’A ZİYARET

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİ’NDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMALAR EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 92


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri