MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ELEKTRONİK MESLEK DALI KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI- MDK ÜYELERİ BELİRLENDİ 
Elektronik, Elektrik-Elektronik, Haberleşme ve Kontrol Mühendisleri Danışma Toplantısı 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü EMO Ankara Şubesi Lokali’nde gerçekleştirildi. Elektronik mühendislerinin sorunlarının ele alındığı, MDK Çalışma Programı ve yönteminin tartışıldığı toplantı sonunda Elektronik Meslek Dalı Komisyonu oluşturuldu.
 

Elektronik Meslek Dalı Komisyonu toplantısının açılışına katılan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal şunları söyledi, "Farklı farklı alanlarda çalışanların zenginliğini buraya katabilirsek buradaki çalışmalar o kadar nitelikli ve kapsayıcı olur. MÜGE biliyorsunuz 14 yıldır büyük kapsayıcılıkla devam ediyor. Bülten yazılarıyla, zaman zaman Oda görüşü yazılarımızla buradaki görüşleri çok önemsiyoruz. Sizlerin önünüze koyduğunuz iş bu açıdan çok önemli. Kamuda 4611 Sayılı kadro tanımı var. Zaman zaman ciddi mağduriyetler yaşandığını biliyorum. Kamuda iş alanları açılırken elektrik ve elektrik elektronik mühendisliği üzerinden kadro açılır ancak elektronik mühendisliği çok tercih edilmez. Özellikle kamuda. Oda olarak bizim nasıl refleksler geliştireceğimiz veya özelde çalışan meslektaşlarımız açısından onların kendi unvanları açısından yaşadıkları problemlere çözüm üretmemiz oldukça önemli. Yapı denetim sektöründe asansör sektöründe çalışan elektronik mühendisi meslektaşımız var. Bunların da zaman zaman unvandan kaynaklı problemler söz konusu olabiliyor. Bunu çözmek açısından 2007 yılında 1 Kv üstü 1 Kv altı SMM Belgesi diye geçici çözüm bulmuştuk ancak bunun üzerinden 11 yıl geçti. Bunun tartışılıyor olması lazım. Günün teknolojik ve pratik koşullarını ne kadar karşılıyor olduğuna dair çalışma yapmak gerekiyor. Kamu kurumlarının bu SMM belgesini dikkate almayıp kendilerinin kurduğu defacto çözümler geliştirdiklerine yönelik haberler alıyoruz. Elektronik mühendislerinin imza yetkisi diye üst başlık olarak sunulan aslında SMM üreten mühendislerin hangi niteliklere hangi donanıma hangi eğitime sahip olacağına dair kriterlerin belirlenmesidir ve buradan besleyebilmek oldukça önemli.

Elektronik Meslek Dalı komisyonuna yönelik neler öngördüğümüzü çalışma programımıza yazdık. Buradaki başlıkları genişletme zenginleştirme şansına sahibiz. Dönem boyunca çok fazla başvuracağımız bir komisyon olacağını vurgulamak istiyoruz. Dönem içinde Elektronik Mühendisi meslektaşlarımızı ilgilendiren önemli etkinlik var. Akıllı Bina Çalıştayı, bunun üzerine çalışma programımıza da yazmıştık. Sinyal ve Görüntü İşleme Günlerini geçen yıl ekim ayında büyük katılımla yapmıştık onun ikincisini yapacağız. Ar-Ge Yenilik ve Teknoloji Politikaları Forumu gerçekleştireceğiz. Mühendislik eğitim üzerine çalışma yapmak istiyoruz. Bu başlıkların hepsine Elektronik MDK`dan dolayı katılımı çok önemsiyoruz. Bizler 7+7 Şube yöneticileri ve profesyonelleri sınırlı güçle iş yapıyoruz ama aşağıdan yukarı bu süreci örmek bizzat kendi alanlarındaki gelişmelere dair çözüm önerileri geliştirmek sizlerin katkısıyla olacaktır."

Ömürhan Soysal`ın açılış konuşmasının ardından toplantıyı yönetmek üzere EMO Ankara Şubesi Müdürü Neşe Akkoç belirlendi.

Toplantı gündemi şu başlıklardan oluştu; "Elektronik Mühendisliğinin sorunlarının ele alınması, MDK Çalışma Programı ve yönteminin tartışılması, MDK`nın belirlenmesi."

Toplantı Elektronik MDK`nın belirlenmesi ile sona erdi.

 MÜGE KAPSAMINDA “YATIRIM TEŞVİK MEVZUATI BAĞLAMINDA ENERJİ SEKTÖRÜNÜN DESTEKLENMESİ” SEMİNERİ DÜZENLENDİ

15.11.2018
 


Çok Okunanlar


BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMLERİ VE ADALET BAKANLIĞI BAŞVURULARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

TEMEL SEVİYE PLC UYGULAMALARI EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

FPGA EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ 2018 KASIM AYI PROGRAMI BAŞLADI

ANKARA 6.İDARE MAHKEMESİ A TİPİ MUAYENE KURULUŞU VE PERSONEL BELGELENDİRME KURULUŞU OLMA KARARI’NI İPTAL ETTİ

ANKARA CONGRESIUM`DA ATECH FUARI DÜZENLENECEK

EMO ANKARA ŞUBESİ BOWLING TURNUVASI DÜZENLENDİ

LOKAL SÖYLEŞİLERİ 6: TÜRKİYE’NİN KRİZ HALLERİ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA E-DESİGN YAZILIMI İLE YG/AG KISA DEVRE HESAPLAMALARI VE AG PANO DİZAYNI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

EMO ANKARA ŞUBESİ HABER BÜLTENİ 2018/3 ÇIKTI

Okunma Sayısı: 97


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri