MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ELEKTRONİK MESLEK DALI KOMİSYONU TOPLANTISI YAPILDI- MDK ÜYELERİ BELİRLENDİ 
Elektronik, Elektrik-Elektronik, Haberleşme ve Kontrol Mühendisleri Danışma Toplantısı 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü EMO Ankara Şubesi Lokali’nde gerçekleştirildi. Elektronik mühendislerinin sorunlarının ele alındığı, MDK Çalışma Programı ve yönteminin tartışıldığı toplantı sonunda Elektronik Meslek Dalı Komisyonu oluşturuldu.
 

Elektronik Meslek Dalı Komisyonu toplantısının açılışına katılan EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal şunları söyledi, "Farklı farklı alanlarda çalışanların zenginliğini buraya katabilirsek buradaki çalışmalar o kadar nitelikli ve kapsayıcı olur. MÜGE biliyorsunuz 14 yıldır büyük kapsayıcılıkla devam ediyor. Bülten yazılarıyla, zaman zaman Oda görüşü yazılarımızla buradaki görüşleri çok önemsiyoruz. Sizlerin önünüze koyduğunuz iş bu açıdan çok önemli. Kamuda 4611 Sayılı kadro tanımı var. Zaman zaman ciddi mağduriyetler yaşandığını biliyorum. Kamuda iş alanları açılırken elektrik ve elektrik elektronik mühendisliği üzerinden kadro açılır ancak elektronik mühendisliği çok tercih edilmez. Özellikle kamuda. Oda olarak bizim nasıl refleksler geliştireceğimiz veya özelde çalışan meslektaşlarımız açısından onların kendi unvanları açısından yaşadıkları problemlere çözüm üretmemiz oldukça önemli. Yapı denetim sektöründe asansör sektöründe çalışan elektronik mühendisi meslektaşımız var. Bunların da zaman zaman unvandan kaynaklı problemler söz konusu olabiliyor. Bunu çözmek açısından 2007 yılında 1 Kv üstü 1 Kv altı SMM Belgesi diye geçici çözüm bulmuştuk ancak bunun üzerinden 11 yıl geçti. Bunun tartışılıyor olması lazım. Günün teknolojik ve pratik koşullarını ne kadar karşılıyor olduğuna dair çalışma yapmak gerekiyor. Kamu kurumlarının bu SMM belgesini dikkate almayıp kendilerinin kurduğu defacto çözümler geliştirdiklerine yönelik haberler alıyoruz. Elektronik mühendislerinin imza yetkisi diye üst başlık olarak sunulan aslında SMM üreten mühendislerin hangi niteliklere hangi donanıma hangi eğitime sahip olacağına dair kriterlerin belirlenmesidir ve buradan besleyebilmek oldukça önemli.

Elektronik Meslek Dalı komisyonuna yönelik neler öngördüğümüzü çalışma programımıza yazdık. Buradaki başlıkları genişletme zenginleştirme şansına sahibiz. Dönem boyunca çok fazla başvuracağımız bir komisyon olacağını vurgulamak istiyoruz. Dönem içinde Elektronik Mühendisi meslektaşlarımızı ilgilendiren önemli etkinlik var. Akıllı Bina Çalıştayı, bunun üzerine çalışma programımıza da yazmıştık. Sinyal ve Görüntü İşleme Günlerini geçen yıl ekim ayında büyük katılımla yapmıştık onun ikincisini yapacağız. Ar-Ge Yenilik ve Teknoloji Politikaları Forumu gerçekleştireceğiz. Mühendislik eğitim üzerine çalışma yapmak istiyoruz. Bu başlıkların hepsine Elektronik MDK`dan dolayı katılımı çok önemsiyoruz. Bizler 7+7 Şube yöneticileri ve profesyonelleri sınırlı güçle iş yapıyoruz ama aşağıdan yukarı bu süreci örmek bizzat kendi alanlarındaki gelişmelere dair çözüm önerileri geliştirmek sizlerin katkısıyla olacaktır."

Ömürhan Soysal`ın açılış konuşmasının ardından toplantıyı yönetmek üzere EMO Ankara Şubesi Müdürü Neşe Akkoç belirlendi.

Toplantı gündemi şu başlıklardan oluştu; "Elektronik Mühendisliğinin sorunlarının ele alınması, MDK Çalışma Programı ve yönteminin tartışılması, MDK`nın belirlenmesi."

Toplantı Elektronik MDK`nın belirlenmesi ile sona erdi.

 MESLEKTE 40.,50. VE 60. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE PLAKET VERİLDİ

04.02.2019
 


Çok Okunanlar


2019 KURSLARI BAŞLIYOR

EMO SMM HİZMETLERİ YÖNETMELİĞİ’NDE “MEZUNİYET SONRASI DERS TAMAMLAMA DEĞİŞİKLİĞİ” YAPILDI

REVİT MEP 3D PROJE ÇİZİM KURSU BAŞLIYOR

MESLEKTE 40.,50. VE 60. YILINI DOLDURAN ÜYELERİMİZE PLAKET VERİLDİ

PYTHON İLE GÖRÜNTÜ İŞLEME EĞİTİMİ BAŞLADI

ANKARA SANAT TİYATROSU`NUN `BİR VALİZE NE SIĞAR Kİ?` OYUNUNA GİDİYORUZ

ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ RESMİ GAZETE’DE YAYIMLANDI

EMO ANKARA ŞUBESİ KADIN MÜHENDİSLER KOMİSYONU PAZAR KAHVALTISINDA BULUŞTU

EMO KAYSERİ İL TEMSİLCİLİĞİNDE ELEKTRİK TESİSLERİNDE TOPRAKLAMA EĞİTİMİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 105


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri