MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO İZMİR ŞUBESİ 50 YAŞINDA


HABER


 
EMO İzmir Şubesi’nin 50. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle 8 Haziran 2018 tarihinde “Yeni Rejim ve Toplumsal Muhalefet” başlıklı söyleşi ve müzik dinletisi gerçekleştirildi. İlgiyle izlenen etkinlikte, geçmişten bugüne emek, hak, eşitlik ve demokrasi için yürütülen mücadeleden asla vazgeçilmeyeceği vurgusu yapılırken, 24 Haziran seçimlerinin yaşamsal önemine işaret edilerek seçim ve sandık güvenliği için görev alma çağrısı yapıldı. Etkinlikte, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, İzmir Şube 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Elgin’e teşekkür plaketi verdi.
 

 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi`nin 50. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında 8 Haziran 2018 tarihinde Tepekule Kültür ve Kongre Merkezi`nde, "Yeni Rejim ve Toplumsal Muhalefet" başlıklı söyleşi gerçekleştirildi. Etkinlikte, EMO İzmir Şubesi 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Elgin`e şube çalışmalarına katkıları nedeniyle, EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek tarafından plaket verildi. 

Etkinliğin açılışını yapan EMO İzmir Şube Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu, ilk şube genel kurulunun 8 Haziran 1968`de gerçekleştirildiğini anımsattı. Geçmişten bugüne yönetim kurullarında görev alarak Oda çalışmalarına katkı verenleri şükranla andıklarını ifade eden Uğurlu, "Geçmişte yaratılan birikimi, bugün genç üyelerimizin çalışmalarıyla büyütmeye çaba sarf ediyoruz" diye konuştu.

Ülke tarihinin en ağır ekonomik ve siyasal krizinin yaşandığını anlatan Uğurlu,  ekonomik açmazdan ancak mühendis emeği büyütülerek çıkılabileceğini vurguladı. Erken seçimlerin önemine dikkat çeken Uğurlu, "Mühendislik yeminimize uygun olarak; bilim ve teknolojiyi halkımızın yararına kullanarak, mesleki sorumluluklarımızı yerine getirebilmemiz; bu siyasi ve ekonomik politikaların değişmesine bağlıdır" diyerek, katılımcıları sandık ve sayım güvenliği için görev alamaya davet etti.

Uğurlu`nun ardından kürsüye çağrılan EMO İzmir Şubesi 1. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Elgin, şube kuruluşuna ilişkin süreci anlatarak, duygularını paylaştı.

Daha sonra kürsüye gelen CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, TMMOB`nin toplumsal mücadele içindeki önemini vurguladı. 24 Haziran seçimlerinin sıradan bir milletvekilli ve Cumhurbaşkanı seçimi olmadığını kaydeden Çam, seçim sonrası rejim ve sistem değişikliği içeren maddelerin fiilen uygulanacağına işaret etti. Konuşmasını seçim güvenliği için tüm yurttaşlara destek çağrısı yaparak tamamlayan Çam, EMO İzmir Şubesi`ne toplumsal mücadeleye katkıları dolayısıyla teşekkür etti.

Kurumsal Yapıya Katkı Vurgusu

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek de, 80 üye ile kurulan EMO İzmir Şubesi`nin, bugün 17 temsilcilik ve 5 bini aşkın üyeyle çalışmalarına devam ettiğini kaydetti. EMO İzmir Şubesi`nin emek, hak, eşitlik ve demokrasi mücadelesinde diğer emek ve meslek örgütleriyle dayanışma içinde çalıştığını, mesleki politikaların belirlenmesinde de her zaman elini taşın altına koyduğunu vurgulayan İpek, "50. yılını kutladığımız şubemizin üyelerine, meslektaşlarımıza, meslek alanımıza verdiği katkıların artarak devam edeceğini biliyor ve bunca yıl içinde yarattığı tüm değerler için teşekkür ediyoruz" dedi.

 Konuşmasında TMMOB`ya yönelik baskılara da işaret eden İpek, TMMOB ve EMO`nun mesleki denetimle bilime, etiğe, kamu yararına uygun olmayan piyasacı-rantçı uygulamalar karşısında durmaya devam edeceğini bildirdi. OHAL koşullarında gidilen erken seçimlerin önemine vurgu yapan İpek, şunları söyledi:

"Barış, demokrasi, eşitlik ve özgürlük için, hukukun üstünlüğünü yeniden tayin edebilmek için, bilimsel demokratik ve laik bir eğitim sistemi için, kentlerimizi, çevremizi, doğayı korumak için, adil olarak paylaşılan, üretken bir ekonomi için, cinsiyet eşitliği, eğitimden, iş hayatına hayatın her alanında fırsat eşitliği için, meslek haklarımızı korumak ve meslek onurumuza sahip çıkmak için oy kullanacağız. Oylarımıza sahip çıkacağız."

Açılış konuşmalarının tamamlanmasının ardından Şebnem Seçkin Uğurlu`nun kolaylaştırıcılığını üstlendiği, Gamze Yücesan Özdemir ve Fatih Yaşlı`nın konuşmacı olarak yer aldığı "Yeni Rejim ve Toplumsal Muhalefet" başlıklı söyleşiye geçildi.

Söyleşiden sonra da Son Dakika Band`ın sahne aldığı müzik dinletisi gerçekleştirildi.EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL HABER BÜLTENİ`NDE YER ALDI

28.05.2019
 


Çok Okunanlar


“KENDİNE AİT BİR ODA”

`19 MAYIS 1919’DAN 6 MAYIS 1972’YE` PANELİ – DR. SEVİM BELLİ’NİN KONUŞMASI

“KENDİNE AİT BİR ODA”

EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI KANAL B`DE YAYINLANDI

TRT İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASINA ÇAĞRI

EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI KANAL B`DE YAYINLANDI

HAVUZLAR İÇİN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI

EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL HABER BÜLTENİ`NDE YER ALDI

BURSA EMO GENǒTEN ZİYARET

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI’NI KUTLAR, UMUTLARIN VE ÖZLEMLERİN ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜĞÜ, COŞKU DOLU DAHA NİCE BAYRAMLAR DİLERİZ.

Okunma Sayısı: 178


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri