MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO SMM DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Serbest Müşavirlik Mühendislik (SMM) Daimi Komisyonu ilk toplantısını yaparak, görev dağılımını gerçekleştirdi. Komisyon Başkanlığı’na EMO Bursa Şubesi’nden Abdullah Büyükışıklar gelirken, EMO Ankara Şubesi’nden Mehmet Peker Başkan Yardımcılığı’na ve Nihal Kalender de Raportörlüğe seçildi. Komisyon en az ücretlerin belirlenmesinden SMM’lerin faaliyetleri, mesleki denetim, test-ölçüm sürecine ilişkin Olağanüstü Genel Kurula yönelik çalıştaylar ve yapılacak çalışmalara kadar uzanan bir dizi kararlar aldı.
 

 

EMO SMM Daimi Komisyonu`nun ilk toplantısı, 14 Temmuz 2018 tarihinde EMO Genel Merkezi`nde düzenlendi. Toplantıya EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, EMO Yönetim Kurulu Yazmanı İbrahim Saral ve EMO Yönetim Kurulu Saymanı Şakir Aydoğan; EMO Ankara Şubesi`nden Ali Yılmaz, Ali Gündüz, Arif Salamcı, Hamza Koç, Mehmet Peker, Nihal Kalender ve Özgür Bahtiyar Bulut; EMO Bursa Şubesi`nden Abdullah Büyükışıklar ve Doğan Temizkan; EMO Diyarbakır Şubesi`nden Ufuk Bulut, EMO Eskişehir Şubesi`nden Zeliha Aziret, EMO Gaziantep Şubesi`nden Mustafa Ergin ile EMO İstanbul Şubesi`nden Mustafa Aydın ve Süleyman Servet Kumsal katıldı.

Komisyonun açılışında kısa bir konuşma yapan EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, komisyona başarılar diledi. Komisyonun çalışmalarına ilişkin olarak da EMO Yönetim Kurulu Yazmanı İbrahim Saral bir konuşma yaptı. Komisyonun ilk toplantısında yapılan görev dağılımıyla Başkanlığa EMO Bursa Şubesi`nden Abdullah Büyükışıklar, Başkan Yardımcılığına EMO Ankara Şubesi`nden Mehmet Peker ve Raportörlüğe de yine EMO Ankara Şubesi`nden Nihal Kalender getirildi.

Komisyon önümüzdeki dönem yapılacak çalışmalar için görüş oluşturulmasına ilişkin gündem maddesi kapsamında aşağıdaki konuları ele almayı planladı:

"2019 Elektrik Elektronik Biyomedikal Mühendislik Hizmetleri En Az Ücret Tanımlarının belirlenmesi, Test-Ölçüm-Muayene hizmetleri ve yöntemleri, Olağanüstü Genel Kurul`a yönelik yapılacak SMM konuları ile ilgili çalıştayların hazırlıkları, elektrik dağıtım şirketleri ile ilgili sorunlar."

Komisyon toplantısında EMO Yönetim Kurulu`na öneri olarak sunulmak üzere alınan kararlar şöyle:

-          2019 Elektrik-Elektronik-Biyomedikal Mühendislik Hizmetleri En Az Ücret Tanımlarının belirlenmesi için EMO Yönetim Kurulu`nun şubelerden 31. haftaya kadar görüş istemesi, bu konuda SMM Daimi Komisyonu`nun 38. haftada yapacağı toplantıda görüş oluşturması.

-          Çalışma Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı`nın İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü Başkanlığı talebine ilişkin EMO Ankara Şubesi`nin yaptığı çalışma gibi şubelerden 25 Temmuz 2018 tarihine kadar gönderilmek üzere görüş istenmesi; bu konuyla ilgili sürecin tamamlanması için Nihal Kalender, Ali Yılmaz, Süleyman Servet Kumsal, Zeliha Aziret, Doğan Temizkan`ın yer aldığı Alt Çalışma Grubu oluşturulması, Alt Çalışma Grubu`nun şube görüşlerini somutlaştırarak 27 Temmuz 2018 tarihinde EMO Yönetim Kurulu`na sunması.

-          Değişen test-ölçüm sürecinde SMM`lerin bu faaliyetlerini nasıl sürdüreceğine ilişkin şube görüş ve önerilerinin 36. haftaya kadar gönderilmek üzere istenmesi, bu konuda SMM Daimi Komisyonu`nun görüşlerinin 38. haftada yapılacak toplantıda konuya ilişkin yapılacak çalıştaya taşınmak üzere EMO Yönetim Kurulu`na gönderilmesi.  

-          Olağanüstü Genel Kurul`a yönelik aşağıdaki konu başlıklarını kapsayan yerel ve merkezi çalıştayların yapılmasının EMO Yönetim Kurulu`na önerilmesi:

-Mesleki denetimin gözden geçirilmesi. (Saha denetimi e-denetim)

-Birim fiyatlarının güncellenmesi.

-İşletme sorumluluğu sınırları ve yaşanan sorunlar.

-SMM ile ilgili yönetmeliklerin güncelleştirilmesi.

-SMM belgelerinin çeşitlendirilmesi.

-Şantiye şefliği.

-          SMM Daimi Komisyonu`nun 38. haftada yapacağı toplantıda çalıştay öncesi ilgili başlıkları tartışıp çalıştaya kadar somutlaştırması ve aynı toplantıya son yıllara ait mesleki denetim verileri ile ilgili çalışma yapılması; işletme sorumluluğu hizmetlerinin güç, sayı, kapasite, bölge ve benzeri konularda sınırlanması ile ilgili İzmir Şube`nin yazısının çalıştay kapsamında değerlendirilmesi; güneş santrallarından elektrik enerjisi üreten tesisler için işletme sorumluluğu hizmeti hakkında Ankara Şube`nin yazısının çalıştay kapsamında değerlendirilmesi.

-          Elektrik dağıtım şirketleri ile ilgili veri eksikliği olması nedeniyle bu gündem maddesinin bir sonraki toplantıda görüşülmesi.ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

24.01.2019
 


Çok Okunanlar


ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

KOMİSYON TOPLANTILARI

TMMOB 45. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

EMO EĞİTİM KURULTAYI 1. HAZIRLIK TOPLANTISI

TEKNİK KOMİSYON TOPLANTISI

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLERİ TOPLANTISI

ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞMELİ (CUMHURİYET)

TMMOB İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI YEREL FORUMLARI BAŞLIYOR

TMMOB III. KADIN SEMPOZYUMU: “KRİZ, KENT, KADIN`

TMMOB’DEN BELEDİYELERE “USULSÜZ BEDEL” UYARISI

Okunma Sayısı: 204


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri