MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO ENERJİ DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Enerji Daimi Komisyonu (EDK) ilk toplantısını yaparak, Geçici Yürütme Kurulu oluşturarak çalışmalarına başladı. Türkiye’de uygulanan enerji politikalarının değerlendirildiği toplantıda, Komisyon’un önümüzdeki dönemde yapacağı çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.
 

 

EMO 46. Dönem EDK, 21 Temmuz 2018 tarihinde, EMO Genel Merkezi`nde toplandı. Toplantıya EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, EMO Yönetim Kurulu Saymanı Şakir Aydoğan, EMO Ankara Şubesi`nden Ali Yiğit, Erdal Apaçık, Hamza Koç, Mehmet Ufuk Gür, Muhsin Dugan ve Onur Eracil, EMO Denizli Şubesi`nden Necdet Uğuz, EMO Gaziantep Şubesi`nden Memik Demir, EMO İstanbul Şubesi`nden Erhan Karaçay, İsa Güngör ve Tanay Sıdkı Uyar katıldı.

Toplantının açılışında konuşan EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, 24 Haziran seçimlerinin ardından olumsuzlukların devam ettiğini, Türkiye`nin büyük bir ekonomik krize doğru sürüklendiğini belirtti. İpek EMO`nun enerji politikalarına yönelik çalışmaların yürütülmesi ve EMO`nun kamu yararına yaptığı çalışmaların aktarılması adına Komisyon`a büyük görevler düştüğünü ifade etti.  

EDK`nın yapısı ve çalışmalara ilişkin bilgi aktaran İpek, EDK çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yıllarda her şubeden 4 kişinin Komisyon`da görevlendirildiğini, yeni dönem çalışmalarında ise bu sayının 2`ye indirildiği bilgisini verdi. Gazi İpek, EDK`nın yıllık enerji raporunun oluşturulması, Elektrik Mühendisliği Dergisi`nde yayımlanmak üzere gündeme ilişkin kamuoyunu bilgilendirecek yazılar yazılması, mevcut enerji raporlarının güncellenmesi, Oda adına düzenlenen etkinliklere katılım sağlanmasının EDK`nın öncelikli görevleri arasında olduğunu kaydetti. 

Komisyon üyelerinin kendilerini tanıtmalarının ardından, Geçici Yürütme Kurulu oluşturuldu. Komisyon üyelerinin görüş ve önerileri doğrultusunda, Geçici Yürütme Kurulu`na; EMO Ankara Şubesi`nden Ali Yiğit, Muhsin Dugan ve Onur Eracil, EMO İstanbul Şubesi`nden Erhan Karaçay ve Tanay Sıdkı Uyar, EMO Denizli Şubesi`nden Necdet Uğuz ile EMO Gaziantep Şubesi`nden Memik Demir seçildi.

EDK Geçici Yürütme Kurulu`nun belirlenmesinin ardından EDK Çalışma Usul ve Esasları Yönergesi`nin 11. Maddesi`ne göre Alt Çalışma Grupları`nın çalışma konularının ve yöntemlerinin belirlenmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu, komisyon üyelerinin önerileri değerlendirildi. EMO Enerji Daimi Komisyonu Çalışma Usul ve Esasları Yönergesi`nin içeriği konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

Dünya ve Türkiye`de uygulanan enerji politikaları ve özelleştirme uygulamalarına yönelik yaşanan gelişmeler ve piyasacı enerji politikalarının ele alındığı toplantıda, kamusallık vurgusu yapıldı.

TMMOB adına EMO tarafından düzenlenecek olan TMMOB 12. Enerji Sempozyumu`na da değinildi. Komisyon üyelerinin sempozyumun içeriği, programının nasıl olması gerektiği ve nerede düzenleneceği konusunda görüşleri alınarak, etkinliğin daha geniş kitlelere hitap etmesi için etkili bir çalışma yürütülmesi benimsendi.

 EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL HABER BÜLTENİ`NDE YER ALDI

28.05.2019
 


Çok Okunanlar


“KENDİNE AİT BİR ODA”

`19 MAYIS 1919’DAN 6 MAYIS 1972’YE` PANELİ – DR. SEVİM BELLİ’NİN KONUŞMASI

“KENDİNE AİT BİR ODA”

EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI KANAL B`DE YAYINLANDI

TRT İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASINA ÇAĞRI

HAVUZLAR İÇİN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI

EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI KANAL B`DE YAYINLANDI

EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL HABER BÜLTENİ`NDE YER ALDI

BURSA EMO GENǒTEN ZİYARET

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI

Okunma Sayısı: 182


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri