MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ATEX ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem ATEX Çalışma Grubu ilk toplantısını yaparak görev dağılımını gerçekleştirdi. EMO İstanbul Şubesi’nden Özkan Karataş ATEX Çalışma Grubu Başkanı olurken, EMO Ankara Şubesi’nden Özgür Alaca Başkan Yardımcısı olarak belirlendi. İlk toplantıda parlayıcı ve patlayıcı ortamlarda güvenlik, bu alanda verilebilecek eğitimler ve ATEX Sempozyumu hazırlıkları ele alındı.
 

 

EMO 46. Dönem ATEX (Patlayıcı Ortamlarda Güvenlik) Çalışma Grubu, 22 Temmuz 2018 Pazar günü EMO Genel Merkezi`nde toplandı. Toplantıya EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, EMO Yönetim Kurulu Yazmanı İbrahim Saral, EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Saadet Nuruilah Güleç, EMO İstanbul Şubesi`nden Özkan Karataş; EMO Ankara Şubesi`nden Özgür Alaca ve Mustafa Kemal Sarı katıldı.

EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Saadet Nuruilah Güleç toplantının açılışında yaptığı konuşmada, ATEX`in yeni gelişen bir alan olduğuna işaret etti. Çok disiplinli bir alan olan parlayıcı ve patlayıcı ortamlarda projelendirme ve ardından tesisat oluşturulmasına yönelik ciddi bir talep olduğuna dikkat çeken Güleç, "Bu açıdan eğitim büyük önem taşıyor. TSE-EN 60079 serisi standartları dikkate alınarak bu eğitimi vermemiz gerekiyor" diye konuştu.

Güleç, EMO ATEX Sempozyumu`nun alanında ticari kaygı taşımayan tek etkinlik olduğunu, bu nedenle de her zaman ilgi çektiğini kaydetti. Ancak EMO`nun 2 yılda bir düzenlediği etkinliklerin aynı döneme denk gelmesi nedeniyle program sıkışıklığı yaşandığını, bu nedenle ATEX Sempozyumu`nun 2019 Sonbaharı yerine Mayıs ayına çekilebileceğini dile getiren Güleç, bu önerisinin komisyon tarafından değerlendirilmesini istedi.

Güleç`in konuşmasının ardından görev dağılımı yapıldı. Buna göre EMO İstanbul Şubesi`nden Özkan Karataş ATEX Çalışma Grubu Başkanı olurken, EMO Ankara Şubesi`nden Özgür Alaca da Başkan Yardımcısı olarak belirlendi.

Toplantıda, ATEX Çalışma Grubu`nun bugüne kadar gerçekleştirdiği çalışmalar ve yapılan sempozyumlar hakkında bilgi verildi. M1 standartlarının etkin olduğu madenler ve ATEX Çalışma Grubu`nun bu alanda yapabileceği çalışmalar ele alındı. Çalışma Grubu`nun temel olarak ATEX Sempozyumu`nun düzenlenmesi hedefiyle çalışacağı, bunun dışında kurum dışından gelebilecek konuyla ilgili taleplerin yanıtlanması için de görev alabileceği belirtildi. Oda tarafından ATEX standart ve direktiflerine yönelik düzenlenen eğitim programlarının gözden geçirilmesi benimsendi. Ayrıca Çalışma Grubu`nun yeni katılımlarla genişletilebileceği belirtilerek, isim önerileri dile getirildi.

ATEX Çalışma Grubu`nun ikinci toplantısının Eylül ayında yapılmasına, kesin tarihinin ise elektronik ortamda yürütülecek yazışmaların ardından belirlenmesine karar verilerek toplantı sona erdirildi.EMO’NUN ELEKTRİK ZAMMINA YÖNELİK AÇIKLAMASI CEM TV’DE DUYURULDU

02.10.2018
 


Çok Okunanlar


SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

SANAYİYE 1 AYDA REKOR ZAM GELDİ: YÜZDE 18

EMO ŞUBE BAŞKAN VE SAYMANLARI TOPLANTISI

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI

EMO KADIN KOMİSYONU TOPLANTISI

`TÜRK TELEKOM REZALETİNİN ÇOK DAHA BÜYÜĞÜ YAŞANABİLİR` (HABER.SOL.ORG.TR)

SİNOP NGS’YE KARŞI AÇILAN DAVANIN DURUŞMASI YAPILDI

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI

UM:AG GÜZ DÖNEMİ SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

İKTİDAR AYRIMCILIK İÇEREN EĞİTİM POLİTİKALARINA DEVAM EDİYOR, HALA!

Okunma Sayısı: 190


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri