MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE RAYLI SİSTEMLER ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Elektrikli Araçlar ve Raylı Sistemler Çalışma Grubu ilk toplantısını yaptı. Çalışma Grubu’nun görev dağılımının bir sonraki toplantıda gerçekleştirilmesi kararlaştırılırken, elektrikli araçlar ve raylı sistemler konusunda Türkiye çapında bir envanter çıkartılması ve bu alandaki politikalara yönelik EMO’nun bakış açısının ortaya konulması amacıyla bir Ulaşım Raporu hazırlanması benimsendi.
 

 

EMO 46. Dönem Elektrikli Araçlar ve Raylı Sistemler Çalışma Grubu ilk toplantısını, 22 Temmuz 2018 Pazar günü EMO Genel Merkezi`nde yaptı. Toplantıya EMO Yönetim Kurulu Yazmanı İbrahim Saral, EMO İstanbul Şubesi`nden Faik Kemal Özoğuz ve EMO Diyarbakır Şubesi`nden Mehmet Zeki Hedekoğlu katılım sağladı.

EMO Yönetim Kurulu Yazmanı İbrahim Saral açılışta yaptığı konuşmada, Çalışma Grubu`ndan Sorumlu EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ömürhan Avni Soysal`ın şehir dışında olması nedeniyle toplantıya katılamadığını kaydetti. EMO tarafından düzenlenen Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu hazırlık çalışmalarının Çalışma Grubu üzerinden yürütülebileceğini belirten Saral, yapılacak faaliyetlerin Oda politikalarının oluşturulmasına da katkı sağlayacağını vurguladı.

Saral`ın konuşmasının ardından gündem maddeleri çerçevesinde çalışmalara geçildi. Çalışma Grubu`nun görev dağılımının bir sonraki toplantıda yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda özellikle yerel yönetimlerin elektrikli araçlar ve raylı sistemlere yönelik projelerinin son dönemde giderek arttığına dikkat çekilirken, bu sistemlere ilişkin ülke genelini kapsayan bir envanter çalışması olup olmadığı sorgulandı. Yapılan tartışmaların ardından elektrikli araçlar ve raylı sistemler konusunda Türkiye çapında bir envanter çıkartılması ve bu alandaki politikalara yönelik EMO`nun bakış açısının ortaya konulması amacıyla bir Ulaşım Raporu hazırlanmasına karar verildi. Raporda, "teknolojik gelişmeler, sinyalizasyon ve kontrol sistemleri, ekipman ve teçhizat, yatırımlar, bakım, onarım ve işletme sorunları, yetişmiş insan gücü, vb." gibi başlıklar altında konunun değerlendirilmesi benimsenirken, elektronik ortamda yapılacak yazışmalarla alt başlıklara son halinin verilmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda, elektrikli araçlar ve raylı sistemler konusunda EMO dışında diğer kurumlar tarafından düzenlenen etkinliklerin takip edilmesinin de yarar sağlayacağı vurgulandı.ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

24.01.2019
 


Çok Okunanlar


KOMİSYON TOPLANTILARI

EMO EĞİTİM KURULTAYI 1. HAZIRLIK TOPLANTISI

TMMOB 45. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TEKNİK KOMİSYON TOPLANTISI

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLERİ TOPLANTISI

TMMOB İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI YEREL FORUMLARI BAŞLIYOR

ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞMELİ (CUMHURİYET)

TMMOB III. KADIN SEMPOZYUMU: “KRİZ, KENT, KADIN`

TMMOB’DEN BELEDİYELERE “USULSÜZ BEDEL” UYARISI

Okunma Sayısı: 197


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri