MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR VE RAYLI SİSTEMLER ÇALIŞMA GRUBU TOPLANDI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 46. Dönem Elektrikli Araçlar ve Raylı Sistemler Çalışma Grubu ilk toplantısını yaptı. Çalışma Grubu’nun görev dağılımının bir sonraki toplantıda gerçekleştirilmesi kararlaştırılırken, elektrikli araçlar ve raylı sistemler konusunda Türkiye çapında bir envanter çıkartılması ve bu alandaki politikalara yönelik EMO’nun bakış açısının ortaya konulması amacıyla bir Ulaşım Raporu hazırlanması benimsendi.
 

 

EMO 46. Dönem Elektrikli Araçlar ve Raylı Sistemler Çalışma Grubu ilk toplantısını, 22 Temmuz 2018 Pazar günü EMO Genel Merkezi`nde yaptı. Toplantıya EMO Yönetim Kurulu Yazmanı İbrahim Saral, EMO İstanbul Şubesi`nden Faik Kemal Özoğuz ve EMO Diyarbakır Şubesi`nden Mehmet Zeki Hedekoğlu katılım sağladı.

EMO Yönetim Kurulu Yazmanı İbrahim Saral açılışta yaptığı konuşmada, Çalışma Grubu`ndan Sorumlu EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ömürhan Avni Soysal`ın şehir dışında olması nedeniyle toplantıya katılamadığını kaydetti. EMO tarafından düzenlenen Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu hazırlık çalışmalarının Çalışma Grubu üzerinden yürütülebileceğini belirten Saral, yapılacak faaliyetlerin Oda politikalarının oluşturulmasına da katkı sağlayacağını vurguladı.

Saral`ın konuşmasının ardından gündem maddeleri çerçevesinde çalışmalara geçildi. Çalışma Grubu`nun görev dağılımının bir sonraki toplantıda yapılması kararlaştırıldı.

Toplantıda özellikle yerel yönetimlerin elektrikli araçlar ve raylı sistemlere yönelik projelerinin son dönemde giderek arttığına dikkat çekilirken, bu sistemlere ilişkin ülke genelini kapsayan bir envanter çalışması olup olmadığı sorgulandı. Yapılan tartışmaların ardından elektrikli araçlar ve raylı sistemler konusunda Türkiye çapında bir envanter çıkartılması ve bu alandaki politikalara yönelik EMO`nun bakış açısının ortaya konulması amacıyla bir Ulaşım Raporu hazırlanmasına karar verildi. Raporda, "teknolojik gelişmeler, sinyalizasyon ve kontrol sistemleri, ekipman ve teçhizat, yatırımlar, bakım, onarım ve işletme sorunları, yetişmiş insan gücü, vb." gibi başlıklar altında konunun değerlendirilmesi benimsenirken, elektronik ortamda yapılacak yazışmalarla alt başlıklara son halinin verilmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda, elektrikli araçlar ve raylı sistemler konusunda EMO dışında diğer kurumlar tarafından düzenlenen etkinliklerin takip edilmesinin de yarar sağlayacağı vurgulandı.TRT- TRT HABER

07.11.2018
 


Çok Okunanlar


2019 YILI EN AZ ÜCRETLERİ BELİRLENDİ

YARGIDAN ASANSÖR AVAN PROJESİNDE İMZA ZORUNLULUĞUNA ONAY

EMO MİSEM DAİMİ KOMİSYONU TOPLANDI

EMO TEKNİK GÖREVLİLER TOPLANTISI

YALNIZ SİNOP SANTRALI PROJESİNDEN DEĞİL, TÜM NÜKLEER SANTRAL PROJELERİNDEN VAZGEÇİN!

ELECO 2018 BAŞLIYOR

TRT AÇIKLAMASINA POLİS MÜDAHALESİNİ KINIYORUZ

TUNCEL AKMAN YAŞAMINI YİTİRDİ

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE ULUSLARARASI MÜCADELE GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

IT FORUM TURKEY 29 OCAK 2019 TARİHİNDE İSTANBUL`DA

Okunma Sayısı: 187


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri