MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TEDAŞ, ÇATI GÜNEŞ ELEKTRİK ÜRETİM TESİSLERİ İÇİN TİP PROJE YAYIMLADI 
Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ. (TEDAŞ), “Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği Kapsamında 10 KW ve Altı Çatı ve Cephe Uygulamalı Güneş Elektrik Üretim Tesisleri İçin Tip Proje” yayımladı.
 

 Konuya ilişkin uyulması gereken standartların listesine de yer verilen tip projede, ilgili ulusal veya uluslararası standartlara uygun malzemeler kullanılması vurgulanarak, teçhizatla ilgili herhangi bir ulusal-uluslararası standardın bulunmaması halinde ise diğer ülkelerde kullanılan standartların esas alınması istendi. Tip projede "Doğru Akım (DC) Sistemi" üst başlığı altında "Fotovoltaik (PV) Modüller", "DC Akım ve Gerilim Değerlerinin Belirlenmesi", "DC Kablolar", "DC Bağlantı Ekipmanı", "Kablo Tavaları", "Fotovoltaik Dize DC Bağlantı Panosu", "Dizi Sigortaları", "DC Ayırma ve Anahtarlama" ve "DC Hızlı Kapama" başlıklaır altında bilgilere yer verilirken, "Alternatif Akım (AC) Sistemi" üst başlığı altında ise "AC Kablolama", "RCD Koruma", "AC Ayırma ve Anahtarlama", "Eviriciler" ve "Sayaçlar" alt başlıkları altına teknik kriterlere yer verildi. Binanın statik uygunluğuna ilişkin ruhsat vermeye yetkili kamu kurum ve kuruluşlardan GES kurulumuna dair izin belgesi alınacağının belirtildiği tip projenin ekinde tek hat projesi de yer alıyor.


Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği Kapsamında 10 KW ve Altı Çatı ve Cephe Uygulamalı Güneş Elektrik Üretim Tesisleri İçin Tip Projeye aşağıdaki dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.

 

Dosyalar

Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği Kapsamında 10 KW ve Altı Çatı ve Cephe Uygulamalı Güneş Elektrik Üretim Tesisleri İçin Tip Proje ve Ekleri Dosyası (633 KB)EMO ADANA ŞUBE YÖNETİM KURULU BAŞKANI MEHMET MAK, ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE KAYIP-KAÇAK KONUSUNDA DEĞERLENDİRMELERİ

13.11.2014
 


Çok Okunanlar


ASGARİ ÜCRETİN YÜZDE YEDİSİ ELEKTRİK FATURASINA GİDİYOR

VATANDAŞI ELEKTRİK DEĞİL, FATURASI ÇARPTI.

Okunma Sayısı: 131


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri