MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TMMOB’NİN 10 EKİM KATLİAMI AÇIKLAMASI:EKSİK ADALET, ADALET DEĞİLDİR KATLİAMA ORTAK OLANLARIN TÜMÜ CEZALANDIRILANA KADAR HUKUK MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ!


HABER


 
10 Ekim Katliamı Davası Karar Duruşması sonrasında TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz tarafından mahkeme sürecine ve karara ilişkin 4 Ağustos 2018 tarihinde yapılan yazılı basın açıklamasında “Eksik adalet, adalet değildir.” denildi. Basın açıklamasına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
 

EKSİK ADALET, ADALET DEĞİLDİR

KATLİAMA ORTAK OLANLARIN TÜMÜ CEZALANDIRILANA KADAR HUKUK MÜCADELEMİZE DEVAM EDECEĞİZ!

Türkiye tarihinin en büyük kitle kıyımı olan 10 Ekim Katliamı davasında karar açıklandı. Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi‘nde görülen davada 9 sanığa "Anayasal düzeni ihlal" suçundan birer kez, "kasten öldürme" suçundan da 100‘er kez olmak üzere toplam 101‘er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Tutuklu yargılanan diğer 10 sanık da örgüt üyeliği ve çeşitli suçlardan ceza aldı. Firari 17 sanığın ise davası ayrı bir dosyada görülmeye devam edecek.

İki yıldır devam eden mahkeme süreci boyunca yaptığımız her açıklamada, davanın eksik yürütüldüğünü, saldırganlar yargılanırken, saldırının gerçekleşmesine adeta göz yuman sorumluların görmezden gelindiğini dile getirmiştik.

Mahkeme kararı, dava sürecine ilişkin eleştirilerimizi bir kez daha haklı çıkardı. Mahkeme heyeti saldırganları cezalandırırken, saldırının gerçekleşmesinde sorumluluğu olan kamu görevlilerini mahkeme huzuruna bile çıkartmadı.

Oysa dava boyunca, katliamı gerçekleştiren sanıkların istihbarat birimlerinin takibinde oldukları, canlı bombalara ilişkin listelerin ortaya çıktığı, tüm bunların dinlenen telefonlarda açık açık konuşulmasına rağmen hiçbir işlem yapılmadığı, Gaziantep başta olmak üzere bölge illerinde örgütlenme faaliyeti yürüten IŞİD üyelerine göz yumulduğu, canlı bombaların adeta ellerini kollarını sallayarak Gaziantep`ten Ankara`ya kadar geldikleri açık biçimde ortaya çıkmıştır.

Dolayısıyla sadece kendini patlatanlar ve suç ortakları değil, tüm bu yaşananlarda katkısı bulunan, sorumluluğu olan her kademedeki kamu görevlileri de kasten bu katliama ortak olmuşlardır. Kamu görevlilerinin görev suiistimalleri açıkken, dosyaya giren belgelerde açıkça yazmaktayken, buna ilişkin hiçbir işlem yapılmamış, sorumlular mahkeme önüne çıkartılmamıştır.

Bu tarihe karşı bir suçtur. Bu insanlığa karşı bir suçtur. Bu çocuklarımıza, 10 Ekim günü yitirdiğimiz canlara karşı suçtur.

Eksik adalet, adalet değildir! Bizler 10 Ekim`de kaybettiğimiz arkadaşlarımızı unutmadığımız gibi, katliamın sorumlularını da unutmayacağız, unutturmayacağız. Patlamalar sonrasında yaralılara gaz bombalarıyla, basınçlı suyla saldıran emniyet yetkililerini unutmayacağız. Katliamın sorumlularını gizlemek için "Kokteyl Örgüt" açıklamasını yapan dönemin Cumhurbaşkanını unutmayacağız. "Katliam sonrası oylarımız artışa geçti" açıklamasını yapan dönemin Başbakanını unutmayacağız.

İnsanlığa karşı işlenmiş bu büyük suçun parçası olan herkes yargılanıncaya, hak ettikleri cezayı alıncaya kadar hukuki mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz.

 

Unutmayacağız, unutturmayacağız, unutursak kalbimiz kurusun!

 

Emin Koramaz

TMMOB Yönetim Kurulu BaşkanıENERJİ VERİMLİLİĞİ KONFERANSI DÜZENLENDİ

22.10.2018
 


Çok Okunanlar


STM 32 BAŞLANGIÇ EĞİTİMİ DÜZENLENECEK

BİLİRKİŞİLİK TEMEL EĞİTİMLERİ VE ADALET BAKANLIĞI BAŞVURULARI HAKKINDA ÖNEMLİ DUYURU

MÜGE KAPSAMINDA FPGA VE SAYISAL TASARIM SEMİNERİ DÜZENLENECEK

GENÇ MÜHENDİSLER BULUŞMASI PİKNİK- FORUM ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

MÜHENDİSLİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ TANIŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ

MÜGE KAPSAMINDA ENDÜSTRİDE YAPAY ZEKA UYGULAMALARI SEMİNERİ DÜZENLENDİ

“İŞLETME SORUMLULUĞUNDA GELECEĞE DÖNÜK YOL HARİTASI” OTURUMU DÜZENLENDİ

YÜKSEK GERİLİM TESİSLERİNDE İŞLETME SORUMLULUĞUNDA DURUM VE GELECEK ÇALIŞTAYI KANAL B’DE ELE ALINDI

MÜGE KAPSAMINDA FPGA VE SAYISAL TASARIM SEMİNERİ DÜZENLENDİ

Okunma Sayısı: 5


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri