MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

   · ŞUBE Giriş Sayfası

 İSTANBUL ŞUBE

   · 

ŞUBE TARİHÇESİ

   · 

ŞUBE YÖNETİM KURULU

   · 

ŞUBE DENETÇİLERİ

   · 

ŞUBE ÇALIŞANLARI

   · 

KOMİSYONLAR

   · 

ÇALIŞMA PROGRAMI

   · 

ÇALIŞMA RAPORU

   · 

TEMSİLCİLİKLER

   · 

HABERLER

   · 

DUYURULAR

   · 

GÖRÜŞLER-RAPORLAR

   · 

BASIN AÇIKLAMALARI

   · 

YAZILI BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

GÖRSEL BASINDA ŞUBEMİZ

   · 

BASINDAN SEÇTİKLERİMİZ

   · 

YİTİRDİKLERİMİZ

   · 

EVLİLİK DUYURULARI

   · 

YENİ DOĞAN DUYURULARI

   · 

İŞ YAŞAMI DUYURULARI

   · 

MİSEM EĞİTİMLERİ

   · 

EĞİTİMLER

   · 

İŞ VE ELEMAN ARAYANLAR

   · 

SMM NEDİR?

   · 

ÖLÇÜM VE BİLİRKİŞİLİK İÇİN BAŞVURU

   · 

YAYIN SATIŞ VE KİTAP LİSTESİ

   · 

İSTATİSTİKLER

 
Şube Kapsamındaki İller:

 EDİRNE   İSTANBUL   KIRKLARELİ   TEKİRDAĞ 
 

 

EMO İstanbul Şubesi
Haber Bülteni
SAYI: 67

Tüm Sayılar

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO’DAN TEDAŞ VE TEİAŞ’A ZİYARET


HABER


 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu, 10 Eylül 2018 tarihinde Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş (TEDAŞ) Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu ve Türkiye Elektrik İletim A.Ş (TEİAŞ) Genel Müdürü Orhan Kaldırım’ı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde EMO’nun mesleki alanlarının düzenlenmesi ve denetlenmesi amacıyla sürdürdüğü faaliyetler hakkında bilgi verilirken; yönetmeliklerin güncellenmesi, mühendislerin yaşadıkları sorunlar ile TEDAŞ ve TEİAŞ’ın faaliyetleri kapsamında EMO ile işbirliği yapılması üzerinde duruldu.
 

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Yönetim Kurulu Saymanı Şakir Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Evindar Aydın ile EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy ve EMO Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ömürhan Soysal`dan oluşan heyet, ilk olarak TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu`nu ziyaret etti. Görüşmede TEDAŞ Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Yağız ile Zafer Turut da bulundu.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, EMO`nun meslek alanlarının düzenlemesi ve denetlemesi amacıyla sürdürülen faaliyetleri anlattı. 2018 yılı Nisan ayında görevi devralan yeni yönetimin gerçekleştirdiği ilk kamu kurumu ziyaretinin TEDAŞ olduğunu belirten İpek, Türkiye elektrik sisteminin sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak için TEDAŞ ile EMO‘nun işbirliği yapmasının öneminin altını çizdi. İpek, elektrik dağıtım şirketleri arasındaki uygulama farklılıkları, dağıtım şirketleri ile vatandaşlar arasındaki ilişkilerde ortaya çıkan sorunlar, yüksek gerilim elektrik tesislerinde işletme sorumluluğu hizmetlerinde sorumlu elektrik mühendisi bulundurulması konusunda yaşanan eksiklikler, iç tesisat ve proje denetimleri ile e-proje gibi konulara değinerek EMO`nun görüş ve önerilerini paylaştı. İpek, TEDAŞ ile EMO`nun Elektrik Kuvvetli Akım ve Elektrik İç Tesisler Yönetmeliği gibi günümüzün ihtiyaçlarını karşılamakta yetersiz kalan yönetmeliklerin güncellenmesinde de koordineli olarak çalışması gerektiğini ifade etti. 

TEDAŞ Genel Müdürü Halil İbrahim Leventoğlu ise EMO`nun mesleki faaliyetlerini artırma konusundaki iradesini çok olumlu karşıladıklarını belirtti. TEDAŞ`ın kontrol ve denetim amacıyla girdiği yeniden yapılandırma süreci hakkında bilgi veren Leventoğlu, önceden Enerji İşleri Genel Müdürlüğü`nde olan denetim yetkisinin TEDAŞ`a devredildiğini dile getirdi. TEDAŞ olarak yeni yasal altlıklarla beraber sahada olduklarının altını çizen Leventoğlu, dağıtım şirketlerinin Aydınlatma Yönetmeliği`nde yapılan değişikliklere ve geliştirilen diğer projelere değindi. TEDAŞ`ın tüm projeleri, mevcut şebekenin yapısına uygun olarak yapılandırılmış Coğrafi Bilgi Sistemi üzerinden çizilmesine olanak sağlayacak çalışmasından bahseden Leventoğlu, EMO ile daha sık görüşerek bu projeler hakkında etkin şekilde görüş alışverişinde bulunulabileceğini söyledi. Leventoğlu son dönemlerde proje onay süreçlerinin oldukça hızlandırıldığını da sözlerine ekledi ve TEDAŞ`ı vatandaşın sözcüsü olarak gördüğünü belirtti.

Görüşmede; EMO`nun Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri Yönetmeliği (EKAT), Elektrik İç Tesisat Yönetmeliği, kodlu işletme bakımı ve dağıtım şirketlerinde yaşanan uygulama sorunları hakkındaki görüş ve önerilerini içeren bir raporun hazırlanarak TEDAŞ ile paylaşılmasına karar verildi. Önümüzdeki dönemde EMO ile TEDAŞ arasında daha düzenli, sürekli ve dinamik bir ilişki kurulmasının önemine değinildi ve  farklı fikirlere sahip olunsa da mesleki konularda ülke geleceği ve kamu yararı noktasında ortak çalışmalar yapılmasının gerekliliği üzerinde duruldu.

TEDAŞ görüşmesinin ardından; EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Yönetim Kurulu Saymanı Şakir Aydoğan, Yönetim Kurulu Üyesi Evindar Aydın ve EMO İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Celepsoy, Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi (TEİAŞ) Genel Müdürü Orhan Kaldırım`ı ziyaret etti. 

Ziyarette TEİAŞ`ın ve EMO`nun gerçekleştirdiği çalışmalar karşılıklı olarak paylaşıldı. Proje denetiminin kamu yararına uygun olarak sağlıklı şekilde gerçekleştirilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlara ve EMO`nun işlevine değinildi. Yenilenebilir enerji kaynakları depolama teknolojileri ve kapasite artırımı hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Kamuoyunu doğru şekilde bilgilendirebilmek, ortaya koyulan eleştiri ve önerilerde daha gerçekçi bir çerçeve yakalayabilmek amacıyla TEİAŞ`ın elinde bulunan sektöre ilişkin bilgi ve dokümanların EMO ile paylaşılması için çalışma yapılmasına karar verildi.KULLANIRKEN DİKKAT EDİN, ELEKTRİK SOBALARI HANGİ HALLERDE RİSKLİ - CNNTÜRK 15 KASIM 2018

16.11.2018
 


Çok Okunanlar


GÖZETİM VE DENETİMSİZLİK, ÇOCUKLARIMIZI ÖLDÜRÜYOR!

AYDINLATMA SEMİNERLERİ-1 “IŞIK, AYDINLATMA VE GÖRME” 24 EKİM`DE YAPILDI

ORTA GERİLİM HÜCRELERİ SEMİNERİ KADIKÖY TEMSİLCİLİĞİMİZDE YAPILDI

SMM FORUMUNUN İLKİ PERPA`DA YAPILDI

EMO- GENǒİN YENİ DÖNEM TANIŞMA ÇAYI ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ!

ÖRNEKLEMELİ ORTA GERİLİM PROJELERİNDE UYGULAMALAR SEMİNERİ ŞUBEMİZDE YAPILDI

EMO İSTANBUL ŞUBE ÇALIŞMA KOMİSYONLARI KOORDİNASYON TOPLANTISI YAPILDI

KARAKÖY TARİHİNE YOLCULUK

ŞUBEMİZ TARAFINDAN DÜZENLENEN BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ TOPLANTILARININ İKİNCİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

BEDRİ KARAFAKIOĞLU DOSYASI YENİDEN AÇILMALIDIR

Okunma Sayısı: 345


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri