MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

TÜRK STANDARDLARI ENSTİTÜSܒNE ZİYARET 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek ile beraberindeki heyet, 19 Eylül 2018 tarihinde Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i ziyaret etti. Ziyarette, TSE’nin EMO’nun mesleki alanlarına giren bazı standartları ile ilgili Oda görüşleri aktarılırken, ortak çalışma ve işbirliği alanları değerlendirildi.
 

 

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, Yönetim Kurulu Saymanı Şakir Aydoğan, İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu, EMO Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İslim Arıkan ve EMO Ankara Şube Müdürü Neşe Akkoç`tan oluşan EMO heyeti, 19 Eylül 2018 tarihinde Türk Standardları Enstitüsü`nü (TSE) ziyaret etti. EMO Heyetini, TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, TSE Muayene Gözetim Merkezi Başkanı Cengiz Gören, TSE Dış İlişkiler Dairesi Başkanı İlhami Aktürk ve TSE Genel Sekreter Teknik Yardımcısı Hüseyin Alper Türedi ağırladı.

EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, ziyaretin amacının tanışmak ve ortak meslek alanı konularında görüş alışverişinde bulunmak olduğunu söyledi. Birlikte değerlendirilmesi gereken pek çok teknik konu olduğunu belirten İpek, bu toplantıda ana başlıklara değinip daha sonra programlanacak ayrıntılı çalışmalarda işbirliğinin sürdürülmesi gerektiğini ifade etti. İpek, TSE`nin yayımladığı standartların önemini vurgulayarak, bu standartların yaygınlaştırılması ve uygulanırlığının denetlenmesi konularında birlikte çalışılabileceğini kaydetti.

TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin de ziyareti, iki kurumun birbirini anlamak üzere bir araya geldiği bir toplantı olarak değerlendirdiğini belirterek, teknik konularla ilgili EMO`nun hazırlayacağı dosyanın ileride yapılacak çalışmalara zemin oluşturulabileceğini ifade etti. EMO`nun meslek alanlarında kamusal denetleme ve düzenleme gerektiğini belirten Prof. Şahin, alanın analiz edilmeye ihtiyacı olduğunu ve fikir paylaşımı yapılarak uzlaşılacak konularda yan yana gelinebileceğini söyledi.

Toplantıda EMO`nun, TSE`nin yaptığı topraklama ölçüm hizmetleri, yıldırımdan korunma ve aktif paratonerlerle ilgili standartlar, iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı kapsamında yapılacak periyodik kontrollere ilişkin standartlar konularındaki görüşlerine değinildi. TSE`nin yayımladığı standartlara tüm üyelerimizin ulaşabilmesi ve meslek alanlarımızla ilgili çeviri metinlerdeki bazı dil sorunlarının giderilmesi için ortak çalışmalar yapılabileceği vurgulandı. İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu ve EMO Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İslim Arıkan bölgelerindeki TSE uygulamaları hakkında; EMO Ankara Şube Müdürü Neşe Akkoç da doğalgaz ölçümlerindeki sıkıntılar konusunda bilgilendirmede bulundular.

 ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

24.01.2019
 


Çok Okunanlar


ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

EMO YÖNETİM KURULU SAYMANI ŞAKİR AYDOĞAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILIYOR

KOMİSYON TOPLANTILARI

TMMOB 45. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI YEREL FORUMLARI BAŞLIYOR

ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞMELİ (CUMHURİYET)

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLERİ TOPLANTISI

TMMOB III. KADIN SEMPOZYUMU: “KRİZ, KENT, KADIN`

Okunma Sayısı: 200


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri