MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO ŞUBE BAŞKAN VE SAYMANLARI TOPLANTISI 
EMO Şube Başkan ve Saymanları Toplantısı, 22 Eylül’de Ankara’da yapıldı. Mali durum, sorunlar ve çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıda, şube yönetim kurulu başkan ve saymanları görüş ve önerilerini aktardılar. EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, iktidarın mesleki kuruluşlara yönelik baskısının giderek hız kazanacağı uyarısında bulunurken, Rekabet Kurumu’nun EMO Konya Temsilciliği’ndeki bir dava bahanesiyle EMO’nun bilgisayarları ve dosyalarını incelemesinin de bu tespiti doğruladığını kaydetti. İpek, tüm baskılara karşın emek ve meslek örgütleri ile dayanışma içerisinde mücadeleye devam edeceklerini söyledi.
 

  

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Şube Başkan ve Saymanları Toplantısı, 22 Eylül 2018 tarihinde EMO Genel Merkezi`nde gerçekleştirildi.  EMO Yönetim Kurulu Başkanı Gazi İpek, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye`nin içinde bulunduğu ekonomik krizin giderek derinleştiğini ve herkesin tasarruf tedbirleri almak zorunda olduğunu kaydetti. Toplantıda EMO`nun mali durumunun ele alınacağını belirten İpek, "Mali konuları etkileyen her parametre bu toplantının gündemidir. Nisan ayında yönetimi devraldık yaz dönemini de içeren şekilde ilk 5-6 aylık görev süremizi daha çok mali konulara odaklı olarak geçirdik. Ekim ayı itibarıyla artık yönetimi devralırken ortaya koyduğumuz diğer hedefler için çalışmalarımızı hızlandırmaya başlıyoruz" diye konuştu.

İpek, geride bıraktığımız dönemde gerçekleştirilen faaliyetleri anlatırken, TEDAŞ, TEİAŞ ve TSE ile yaptıkları görüşmelere değinerek, önümüzdeki dönemde de kurum ziyaretlerine devam edeceklerini bildirdi. Siyasi iktidarın mesleki kuruluşlara yönelik baskısının giderek hız kazanacağı görüşünü dile getiren İpek, Rekabet Kurumu`nun EMO Konya Temsilciliği`ndeki dava bahanesiyle "bir ön bildirim yapmadan ve rahatsız edici bir tavırla" EMO`nun bilgisayarları ve dosyalarını incelemesinin de bu tespiti doğruladığını kaydetti.

Gazi İpek, yaşanan mali sorunların tüm şubelerle birlikte ortak bir süreç geliştirilerek aşılabileceğini vurgulayarak, konuşmasını tamamladı.

Toplantıda daha sonra hazırlanan mali tablolar sunuldu. Şube yönetim kurulu başkanları ve saymanlarının da görüş ve önerilerini paylaştığı toplantının çıktılarının tüm örgüt ile paylaşılmasına ve 13 Ekim 2018`de yapılacak Koordinasyon Kurulu Toplantısı`nda konunun tekrar değerlendirilmesine karar verildi.

 ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

24.01.2019
 


Çok Okunanlar


ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILDI

EMO YÖNETİM KURULU SAYMANI ŞAKİR AYDOĞAN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

ŞAKİR AYDOĞAN VE TAHSİN YILMAZ ANILIYOR

KOMİSYON TOPLANTILARI

TMMOB 45. DÖNEM II. DANIŞMA KURULU TOPLANTISI YAPILDI

TMMOB İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ SORUNLARI ÇALIŞTAYI YEREL FORUMLARI BAŞLIYOR

ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞMELİ (CUMHURİYET)

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLERİ TOPLANTISI

TMMOB III. KADIN SEMPOZYUMU: “KRİZ, KENT, KADIN`

Okunma Sayısı: 287


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri