MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

EMO KOMİSYON TOPLANTILARI 
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Elektrikli Araçlar ve Raylı Sistemler Çalışma Grubu, Bilişim ve İletişim Teknolojileri Komisyonu ve Meslekiçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) Daimi Komisyonu ikinci toplantılarını yaptılar. Toplantılarda bugüne dek yapılan çalışmalar ve güncel gelişmeler değerlendirilerek, önümüzdeki dönem için yol haritası çizildi.
 

 EMO Elektrikli Araçlar ve Raylı Sistemler Çalışma Grubu, 29 Eylül 2018 tarihinde EMO Genel Merkezi`nde toplandı. Toplantıya, Çalışma Grubu`ndan sorumlu EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ömürhan Soysal ve EMO Ankara Şubesi`nden Özenç Akdağ katılırken, EMO Bursa Şubesi`nden Abdullah Büyükışıklar ve EMO Diyarbakır Şubesi`nden Mehmet Zeki Hedekoğlu da İnternet üzerinden canlı yayın bağlantısı ile katılım sağladılar.

Elektrikli araçlar konusunda son dönemde yaşanan gelişmeler, mevzuat çalışmaları ve Elektrikli Raylı Ulaşım Sistemleri Sempozyumu`nun (ERUSİS) değerlendirildiği toplantıda, EMO Yönetim Kurulu`na sunulmak üzere şu kararlar alındı:

·         Elektrikli araç üretimi üzerine çalışan firmalarla görüşme yapılması.

·         EMO tarafından daha önce hazırlanan ve TMMOB`ye iletilen Elektrikli Kara Araçları ve Bu Araçların Şarjlarına Dair Elektrik Mühendisliği Hizmetleri Yönetmeliği`nin durumunun sorulması.

·         EMO`nun meslek alanındaki mühendisliklerin, elektrikli araçlar konusunda yetki ve sorumluluklarını belirleyecek mevzuat için Makina Mühendisleri Odası ve TMMOB ile ortaklaşa çalışma yürütülmesi ve ardından konunun Sanayi ve Ticaret Bakanlığı`na taşınması.

·         İzmir`de Nisan 2019`da yapılacak 8. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı`nda EMO olarak etkinlik düzenlenmesi.

·         EUROSİS önceki dönem yürütme ve düzenleme kurulları başkan ve yöneticileri ile iletişime geçilerek bilgi istenmesi.

EMO Bilişim ve İletişim Teknolojileri Komisyonu

EMO Bilişim ve İletişim Teknolojileri Komisyonu, 29 Eylül 2018 tarihinde EMO Genel Merkezi`nde toplandı. Toplantıya, komisyondan sorumlu EMO Yönetim Kurulu Yedek Üyesi Ömürhan Soysal, EMO Ankara Şubesi`nden Bora Güngören, Özgür Coşar, Serhat Boztaş ve Füsun Doğan ile EMO İstanbul Şubesi`nden Tayfun İşbilen katıldı. Yapılan görev dağılımı ile Komisyon Başkanlığı`na Tayfun İşbilen, Başkan Yardımcılığı`na Bora Güngören getirilirken, Serhat Boztaş da yazman olarak belirlendi.

Güncel gelişmeler ve önümüzdeki dönemde komisyon tarafından yapılacak çalışmaların değerlendirildiği toplantıda şu kararlar alındı:

·         Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Meclisteki siyasi partiler, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), TRT ve Türksat gibi ilgili kuruluşların ziyaret edilerek, EMO`nun bilişim ve iletişim alanına ilişkin görüşleri ve taleplerinin aktarılması.

·         Bilgisayar Mühendisleri Odası, Serbest Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (Telkoder), Telekomcular Derneği, Türkiye Bilişim Derneği (TBD), Özgür Yazılım Kullanıcıları Derneği (ÖYAKDER), Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD), Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) ve TOBB Türkiye Telekomünikasyon Meclisi gibi meslek örgütleri ve sektör dernekleri ziyaret edilerek, görüş alışverişinde bulunulması.

·         ASELSAN, NETAŞ, KAREL, ATEL, Turkcell ve Vodafone gibi kuruluşlarla görüşmeler yapılması ve bazı teknokentlerin ziyaret edilmesi.

·         SCADA (Uzaktan Kontrol ve Gözleme Sistemi) konusunda TMMOB bünyesinde ilgili meslek odaları ile ortak komisyon kurulması önerisinde bulunulması.

·         EEMKON 2019 İletişim Sempozyumu ile ilgili hazırlık çalışmalarına katılım sağlanması.

·         EMO Bilgi ve İletişim Teknolojileri Raporu ile Türk Telekom Raporu`nun yeni verilerle güncellenmesi.

·         Endüstri 4.0, SCADA ve yapay zeka gibi güncel konularda etkinlik düzenlenmesi.

EMO MİSEM Daimi Komisyonu

EMO Meslekiçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) Daimi Komisyonu, 30 Eylül 2018 Pazar günü EMO Genel Merkezi`nde toplandı. Toplantıya, komisyondan sorumlu EMO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Turgut, Yönetim Kurulu Üyesi Kübülay Özbek, MİSEM Komisyonu Başkanı Nurilah Güleç, Başkan Yardımcısı Alkan Alkaya, Raportör Erdal Apaçık, EMO Ankara Şubesi`nden Alaattin Ali Yolcu, Hamza Koç, Erkan Afacan, Nejat Cahit Gençer, Neşe Akkoç ve İhsan Yurt; EMO İstanbul Şubesi`nden Tanay Sıdkı Uyar, EMO Kocaeli Şubesi`nden Necmi Cemal Özdemir ve EMO Gaziantep Şube`den Furkan Cemal Savaş katıldı. Toplantıda EMO Yönetim Kurulu Yazmanı İbrahim Saral ve Yönetim Kurulu Üyesi Cansel Aslan da yer aldı.

Erkan Afacan`ın oybirliğiyle Komisyon Raportör Yardımcılığı`na seçildiği toplantıda, Yönetim Kurulu`na sunulmak üzere şu kararlar alındı:

·         Eğitim ilkelerinin yeniden belirlenmesi, bu belirlemede MİSEM ve Ana Yönetmelik değişiklikleri gerekiyorsa gerekli değişikliklerin yapılması.

·         MİSEM kapsamında yapılan tüm eğitimlerin eğitmen taleplerinin yerellere taşınması amacıyla şubelerden eğitmen talep edilmesi; istenecek yeni eğitmenler ve hali hazırda eğitim veren eğitmenler için bir form oluşturulması; formların şubelere gönderilerek eğitmen taleplerinde kullanılması.

·         TSE standartlarının MİSEM eğitimcilerinin kullanımına açılması için TSE nezdinde girişimlerde bulunulması.

·         MİSEM Eğitimci Eğitimi için bir alt komisyon kurulmuş olup aşağıdaki komisyon üyeleri görevlendirilmiştir: "Tanay Sıtkı Uyar, Neşe Akkoç, Alkan Alkaya, Necmi Özdemir, Erkan Afacan." Bu Alt Komisyona şu görevler verilmiştir;

-          Eğitimci Eğitimi`nin süre ve katılımcı sayısının belirlenmesi,

-          Şubelerden yeni talep edilen eğitmenlerin dosyalarının incelenerek uygunluğunun tespiti,

-          Gerekli görülen hallerde hali hazırda var olan eğitmenlerden, yeni eğitmenlerin dosyalarını inceleyerek uygunluk tespitinin talep edilmesi.

·         MİSEM Eğitim Notları revize edilmiştir. Bu revize sonucunda Katodik Koruma Kitabı basıma hazırdır. Diğer MİSEM Eğitim Notları için kitap çalışmalarına eğitmenlerce devam edilmektedir.EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL HABER BÜLTENİ`NDE YER ALDI

28.05.2019
 


Çok Okunanlar


“KENDİNE AİT BİR ODA”

GEZİ DİRENİŞİ 6 YAŞINDA

HAVUZLAR İÇİN ACİL ÖNLEM ÇAĞRISI

EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL HABER BÜLTENİ`NDE YER ALDI

KOMİSYON TOPLANTILARI

TMMOB 12. ENERJİ SEMPOZYUMU DÜZENLEME KURULU TOPLANTISI

HERKESİN BARIŞ,EŞİTLİK VE ADALET İÇİNDE YAŞAYABİLDİĞİ ŞEKER TADINDA NİCE BAYRAMLAR DİLERİZ.

GÖZ GÖRE GÖRE (CUMHURİYET)

EMO VE HABER-SEN`İN TRT İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI ULUSAL KANAL`DA YAYINLANDI

Okunma Sayısı: 125


Tüm Haberler

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2019 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18Diğer birimlerin iletişim bilgileri için tıklayınız

 
 
KEY İnternet Hizmetleri