MERKEZ ADANA ŞUBE ANKARA ŞUBE ANTALYA ŞUBE BURSA ŞUBE DENİZLİ ŞUBE DİYARBAKIR ŞUBE ESKİŞEHİR ŞUBE GAZİANTEP ŞUBE İSTANBUL ŞUBE İZMİR ŞUBE KOCAELİ ŞUBE MERSİN ŞUBE SAMSUN ŞUBE TRABZON ŞUBE

· 

GENEL

· 

SMM

· 

ÜYELİK İŞLEMLERİ

· 

MİSEM

· 

EMO E-POSTA

· 

FERDİ KAZA SİG.

· 

İMZA YETKİSİ

· 

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

· 

SORUN SÖYLEYELİM

· 

ENERJİ KİMLİK BELG.

· 

ENAZ (ASGARİ) ÜCRETLER

· 

YAPI DENETİM

· 

E-İMZA

· 

MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTASI

· 

LPG SORUMLU MÜDÜRLÜK

· 

EMBK

BÜYÜK ASANSÖR BULUŞMASI İZMİR’DE BAŞLIYOR


GÜNDEM

 
IX. Asansör Sempozyumu ve Sergisi 18-20 Ekim 2018 tarihleri arasından İzmir`de düzenleniyor. 30 bilimsel ve teknik bildirinin sunulacağı sempozyumda, `Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği` paneli ve `Onaylanmış Kuruluşların Uygunluk Değerlendirme Süreci` çalıştayı da gerçekleştirilecek. Sempozyumda `Artık Akım Anahtarı Kullanımı` eğitim yanı sıra ve ilköğretim çocuklarına yönelik `güvenli kullanım` eğitimi de düzenlenecek. Konuya ilişkin bugün (11 Ekim 2018) yapılan basın toplantısının haberine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.
 

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi ve Makine Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi`nin 18-20 Ekim 2018 tarihleri arasından Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde birlikte düzenleyeceği Asansör Sempozyumu 2018`in, kamuoyuna duyurulması amacıyla bugün (11 Eylül 2018 Perşembe) basın toplantısı gerçekleştirildi.

EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Avni Gündüz ve MMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yaşartekin`in katımıyla düzenlenen basın toplantısında "Tasarım ve Teknoloji" ana temasıyla düzenlenecek sempozyuma ilişkin bilgi verildi. Asansör teknolojileri konusunda hızlı bir gelime yaşandığına dikkat çekilen ortak açıklamada, şöyle denildi: 

"İnsan yaşamının daha konforlu ve kolay hale gelmesinde önemli paya sahip taşıma sistemleri olan asansörler, yasal mevzuata uygun olarak yapılması, tasarımından imalatına, imalatından bakımına, bakımından periyodik kontrolüne kadar tüm süreçlerinde mühendislik hizmetine gereksinim duyan bir uzmanlık alanıdır. Asansör teknolojisindeki çok hızlı gelişmeler ve değişim, güvenlik, konfor, enerji verimliliği gibi konular asansörlerde mühendisliğin önemini gittikçe arttırmaktadır. Bu nedenle TMMOB Elektrik Mühendisleri ve TMMOB Makina Mühendisleri Odaları kendi meslek alanlarını doğrudan ilgilendiren asansör sektörüne yönelik çalışmalarını her anlamda geliştirerek meslek, üye ve toplum yararı çerçevesinde yoğunlaştırmaktadır."

Asansör Sempozyumu`nun tarihçesine ilişkin bilgiler ise açıklamaya şöyle yansıdı:

"Asansör Sempozyumu`nun tohumları, Türkiye`de ilk kez 1993 yılında İzmir`de düzenlenen İzmir Asansör Semineri ile atılmıştı. Bu yöndeki çabalarımız sonraki yıllarda İstanbul`da İletim Makinaları Kongre ve Sergisi olarak devam etmiş, 2006 yılından itibaren ise her iki yılda bir olmak üzere Asansör Sempozyumu olarak gerçekleştirilmiştir. Kurumsallaşan ve ülkemizdeki asansör sektörü için önemli bir etkinlik olduğuna inandığımız Asansör Sempozyumu ve Sergisi, ‘Tasarım ve Teknoloji` ana temasıyla 18-20 Ekim 2018 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi`nde gerçekleştirilecektir."

30 Bildiri, Panel, Çalıştay ve Eğitimler
Sempozyumun dünyada yaşanan teknolojik gelişmelerin irdelenmesi, yasal düzenlemelerin ve standartların etkilerini tartışmayı hedeflediğine vurgu yapılan açıklamada, sempozyum programına ilişkin şu bilgilere yer verildi:  

"Sempozyum ile ülkemizde yaklaşık sayısı 300 bini bulan asansörlere ilişkin, ilgili sektörde üretim ve üretim sonrası süreçlerde yaşanan sorunlar ve bunların çözüm önerileri ortaya konulacaktır. Asansör Sempozyumu`nun düzenlenmesine ilişkin Yürütme Kurulumuz 7 toplantı gerçekleştirmiştir. Bu toplantılar sonunda Sempozyum programımız ortaya çıkmıştır.  Sektörün önde gelen kuruluşlarını İzmir`de bir araya getirecek Asansör Sempozyumu`nda 10 oturumda 30 bildiri sunulacaktır. Ayrıca Asansör Sempozyumu`nda sektörün sorunları ve çözüm önerileri oluşturabilmek amacıyla konunun tarafları olan bakanlık, dernekler ve odaların konuşmacı olarak katılımıyla ‘Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği` başlığında bir panel ve ‘Onaylanmış Kuruluşların Uygunluk Değerlendirme Süreci` konulu çalıştay gerçekleştirilecektir. Bildiri oturumlarının paralelinde Asansör Sempozyumu katılımcılarının yer alabileceği ‘Artık Akım Anahtarı Kullanımı` konulu eğitim ve ilköğretim çağındaki çocukların eğitimi amacıyla ‘Asansör ve Yürüyen Merdiven/Bantların Güvenli Kullanımı` konulu teorik ve pratik içerikli etkinlik düzenlenecektir. Bu etkinliklerin yanı sıra ‘Asansör Periyodik Kontrolleri Hakkında Bina Yöneticilerine Bilgilendirme Toplantısı` ile her yıl zorunlu olan asansör periyodik kontrolleri hakkında bina yöneticilerinin aydınlanmaları sağlanacaktır. İlk günün sonunda katılımcıların yorgunluklarını atmaları ve kaynaşma sağlanması amacıyla açılış kokteyli düzenlenecektir."

Asansör Sempozyumu`nun sektörünün en önemli etkinliklerinden birine dönüştüğüne vurgu yapılan açıklamada, etkinlik kapsamında firmaların katılımıyla sergi düzenlendiği belirtilerek, şöyle denildi:

"Önde gelen sektörel dernekler, basın kuruluşları ve odalarca desteklenen ve sektörde, ulusal düzeyde yılın buluşması olarak kabul edilen etkinlik, asansör sanayicilerine, ürünlerini önemli bir platformda değerlendirme ve sergileme fırsatı da sunacaktır. Zengin bir içerikle bilgi şöleni şeklinde gerçekleştirilecek Asansör Sempozyumu ve Sergisi`ne sektörü oluşturan firmalar, ilgili bakanlıklar, sektörel dernekler, akademisyenler, meslek odaları ve bu alanda görev yapan mühendis ve teknik elemanların yanı sıra asansörlü bina yöneticilerini ve konuya duyarlı yurttaşlarımızı davet ediyoruz."
 

Sempozyum programına aşağıdaki dosyalar bölümünden ulaşabilirsiniz.  

 

Dosyalar

(6291 KB)ELEKTRİK FATURASI 137 TL`YE YÜKSELDİ (EGE TÜRK TV)

04.10.2018
 


Çok Okunanlar


EMO-GENÇ TOPLANTISI DÜZENLENİYOR

50. YIL SÖYLEŞİLERİ: DİJİTAL DÜNYADA MÜHENDİSLİĞİN ROLÜ

50. YIL SÖYLEŞİLERİ: ŞEHİR HASTANELERİ GERÇEĞİ

SMM ÜYELERE YÖNELİK PERİYODİK KONTROL HİZMETLERİ BAŞVURU FORMU

ŞEBNEM SEÇKİN UĞURLU, TASARRUFU ÖNLEMLERİNİ ANLATTI - VİDEO HABER

TMMOB OLMASAYDI İZMİR NELERİ KAYBEDERDİ - VİDEO HABER

BİLİRKİŞİLİK BAŞVURULARI BAŞLIYOR

ŞEBNEM SEÇKİN UĞURLU, TASARRUFU ÖNLEMLERİNİ ANLATTI - VİDEO HABER

GARİP BİR ELEKTRİKSEL ARIZANIN ÖYKÜSÜ SEMİNERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KAMUDA ÇALIŞAN MÜHENDİSLERİN ÖZLÜK HAKLARI İÇİN KAMPANYA BAŞLIYOR

Okunma Sayısı: 20


Tüm Gündem

Sayfayı Yazdır 
Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME
 

COPYRIGHT © 2005-2018 TMMOB ELEKTRİK MÜHENDİSLERİ ODASI GENEL MERKEZİ
IHLAMUR SOKAK NO:10 KIZILAY/ANKARA
TEL: +90 (312) 425 32 72 (PBX) - FAKS: +90 (312) 417 38 18


 
 
KEY İnternet Hizmetleri